Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 1 éves kisbabáknál hogyan...

1 éves kisbabáknál hogyan deríthető ki a cukorbetegség?

Figyelt kérdés

Persze tudom vérvétel… de abban az esetben, ha csak gyanúm van rá és a gyerek orvos csak legyint rá? Mérjek a saját cukormérőmmel neki?

Illetve akinek sajnos a kisbabája cukros, mik voltak a jelek/tünetek?



2022. febr. 13. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Milyen gyanúd van ra? Amúgy meg ha nem bízol a gyerekorvosban, miért nem valtasz?
2022. febr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Derjaderja ***** válasza:
100%

Az ilyen kis gyerekeknél az I-es típusú cukorbetegség jellemző (bár annak is inkább pár évvel később van az "ideje"), ami az inzulintermelés teljes hiányát jelenti. Kezelea nélkül gyorsan akut életveszèlyes állapot és halál a következménye.

Állandó ivás, pisilés, durva fogyás, tudaztavar, legzészavar (mèly és sok legzés), halál. Ezek jellemzők.

Olyan nincs hogy egy jó állapotban lévő gyereknél konstansan gyanítgatod, hogy cukorbeteg, miközben nem romlik az állapota, csak épp latsz nála vmi tünetet ami szerinted cukorbajra utal. Ilyen 2-es típusú, felnőttkori cukorbetegségnél megeshet (ami nagyobb gyerekeknel esetleg jelentkezhet általaban elhízas és durva étkezési hibák esetén), de nem egyévesen.

2022. febr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Derjaderja ***** válasza:
100%
Mármint ha jól értem, hogy et egy tartós felelmed és nem mondjuk 2 napja rosszul van a gyerek és most gyanítod.
2022. febr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az lenne, akkor rövid időn belül (akár napok) elvesztené az eszméletét kezelés nélkül.
2022. febr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kicsit megnyugodtam :) elég para mami vagyok. Igazából csak arra alapozok, hogy sok vizet iszik. Pedig nincs meleg a lakásban, hogy amiatt esetleg szomjasabb lenne.

Illetve pár hete kicsit jobban elmerultem a témában, mert nálam kiderült az IR, viszont a családban volt cukorbeteg anyai és apai ágról is. Nekem a terhesseg alatt diétáznom kellett, persze volt, hogy emellett is mértem 8 körüli cukrokat

2022. febr. 13. 21:40
 6/8 Derjaderja ***** válasza:
48%

Ha 8 körüli cukrod volt jó diéta mellett (akárhányszor), akkor inzulin kellett volna.

A terhességi cukorbetegség valóban növeli annak a kockázatát, hogy a gyereknek is lesznek szénhidrát-anyagcsere problémái, és/vagy jelzi a családi hajlamot, de az 2-es tip. cukorbetegség, nem jön ki egyévesen.


Aki cukorbeteg, akkor iszik sokat, ha 10 felett van a cukra, és emiatt a cukor kiválasztódik a vizeletbe, sok vizet visz magával. Egész biztos, hogy egy teljesen jó állapotú egyéves gyerek nem azért iszik vizet, mert tartósan 10 feletti a cukra, miközben semmi más tünete.

De amúgy mért meg a mérőddel neki csak állítsd a legkisebbre a szúráserősséget (de nincs túl sok értelme).

2022. febr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 6-os! Nagyon sokat segítettél!

Már teljesen másképp csinálnám a következő terhesseg alatt ezt a diéta és cukor mérés dolgot.

Sajnos a helyi kórházban a belgyógyász és a házi orvosom is azt mondta 2 órára mérjek… na most a netről tájékozódtam és az alapján dietaztam

2022. febr. 14. 07:50
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Válts gyerekorvost. Fontos, hogy feltétlen bízz a szakértelmében. Tapasztalatból mondom, hogy inkább most válts, mint amikor komolyabb gond van és hirtelen kell döntened.
2022. febr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!