Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha cisztas fibrozisa lenne a...

Ha cisztas fibrozisa lenne a gyermekemnek, akkor már kiderült volna?

Figyelt kérdés

4 honapos fiu, arra lettem figyelmes hogy Gyakran sós izu a tenyere, homloka, talpa. Ezt beírtam a Googleba, ami ugye ezt a betegseget írta… most megnyalogattam a testet, de az nem sós.

Más tünet nincs. Nem tudok róla, hogy a családban lenne ilyen gond. A férjemnek már van 2 gyermeke, szinten teljesen egeszsegesek.


2022. febr. 6. 21:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom tesztelték. Nem fájdalmas izzadásra késztetik árammal (ne ijedj meg...) a bőrt. A gyerek semmit nem érez belőle.

Nekünk negatív lett, de az a pár perc igazán rémisztő volt.

Pár hetesen vagy hónaposan csinálták, már nem emlékszek, mert rengeteg vizsgálata volt.


Szóval eltelhet pár hét úgy, hogy még nem derül ki.

De valami gyanúra okot adó tünet már lenne szerintem.

Ugye, vagy a tüdőt támadja, vagy az emészrőrendszert.


Nálunk a lányom májbeteg volt 3 éves koráig. Nála 3 hetesen jöttek az első tünetek. (epepangás) Ebből gondolták, hogy lehet, ez a baja.


Ugyanis a cisztás fibrózis lényege az, hogy a belső elválasztású mirigyek váladéka túl sűrű, nem tud ürülni.


Ha gyanús, indulj el valamerre. Akár magánúton. Mert a teszt hamar megvan, nem invazív (első körben, gondolom.)

De mondom, nekem az a véleményem, hogy már más tünet is lenne.

2022. febr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2022. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%

Ezeken a pontokon izzad leginkább az ember, az izzadság pedig sós.

De amúgy minek nyalogatod a gyereket????

2022. febr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
Na ezért nem kell nyalogatni a babát! Én nem nyalogattam soha. És nem is voltak soha ilyen problémáim.
2022. febr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Én se nyalogattam volna, ha nem lett volna sós izu a homloka. De vajon akiknek ez a betegségük van az egész testük sós izu?
2022. febr. 6. 21:32
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a gyerekorvos kérdezd. Nálunk Szlovákiában kötelező screening szerűen minden újszülöttet kivizsgalnak cusztas fibrozis rá, vérből, még a kórházban. Lehet nálatok is van ilyesmi, csak nem is tudsz róla.
2022. febr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Magyarországon nem tesztelik a gyerekeket cf-ra sajnos.

Hiszen akkor a lányomat se vizsgálták volna utólag...

2022. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én is szlovákiai vagyok.
2022. febr. 6. 21:58
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor letesztelték, ha kórházban született. Az orvosi papírjaiban keresd meg.
2022. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Olvastam neten, hogy itt úgy csinaljak hogy tesztelik, küldök besztercebanyara és ha nincs semmi gond, akkor nem jeleznek vissza. Holnap felhivom az orvost…
2022. febr. 6. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!