Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Érdemes-e beadatnom a Rotarix-...

Érdemes-e beadatnom a Rotarix-et gyermekemnek?

Figyelt kérdés

Nem az ára az irányadó most, hanem, hogy mik a tapasztalatok?

A dokink állítja, hogy az oltás beadatása után biztos nem kapja el a gyermek a rotát, hiába próbáltam nála érvelni az ismerőseim tapasztalatával, akik pedig azt mondják..

Most gondoltam megkérdezem itt is..



2021. febr. 28. 14:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Viszont a Bexsero-t és a Neisvac-C -t megkapja, az tuti.
2021. febr. 28. 14:50
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Ami ellen beoltják azt nem kapja el, komolyan azzal próbáltál érvelni hogy az ismerősöd gyerekének így is hasmenése lett? Nálunk a nagyobb nem kapta meg de már nagyon bánom, egy hétig borzasztóan szenvedett. A kicsinek mellette semmi baja nem lett, ő már oltva volt.
2021. febr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell meggyőznöd az orvost. Ha sajnálod rá a pénzt, akkor nem kapja meg és kész.
2021. febr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Mindkét gyerekem megkapta, nem is volt kérdés, hogy beadassuk-e. Amitől tudom megvédem őket.
2021. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem látom hátrányát az oltásnak, így megkaptak szinte minden ajánlottat.
2021. febr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Beoltattam. Nekem azt mondta az orvos, hogy elkaphatja de (sokkal) enyhébb lefolyású lesz, mint ha nem lenne beoltva.
2021. febr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Enyém megkapta mégis kórházba került. Sajnos csak pár törzs ellen véd ezen kívül van még sok.
2021. febr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

A rotán kívül jó pár hasmenést, hányást okozó vírus létezik.

Azoktól nem tudod megvédeni, de ettől (a leggyakoribb rota törzsektől) igen.

Akkor miért ne tennéd?

Aki azzal érvel, hogy "de csak pár ellen véd", annak az érvelése olyan, mintha azt mondanák, hogy "nem oltatom be bárányhimlő ellen (tudom, most már kötelező), mert a rózsahimlőt úgy is elkaphatja".

Szezon - fazon.

Mindkét gyerekünk megkapta az oltást.

Nem poén kórházba kerülni egy csecsemővel, de kisgyerekkel, sem. Voltunk sokszor, mas okból.

Egyébként a nagyobb 1,5 volt, amikor az óvónő nagyi hazahozott egyfajta vírust. Mindenki kutyául volt, a gyereknek semmi baja nem volt. Nem volt tenyésztés, de esélyes, hogy rota volt.

2021. febr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elkaphatja akkor is, ha beoltatod, de nem mindegy, hogy egy hétig kórházba kerültök miatta, vagy egy sima három napos megfázás-jellegű laza tünetegyüttessel túl vagytok rajta. Egy barátnőm nem oltatta be az idősebbet, mert az ő orvosa szerint felesleges volt, hiszen így is-úgy is találkozhat a vírussal a közösségben, és akkor ugyanúgy elkapja, csak ugye arról nem beszélt, hogy az immunválasz milyen lesz. Ők csak három napig voltak kórházban, de a gyerek majdnem belehalt, nem volt egy éves se.


Szerintem egyik oltás sem felesleges. Még ha nem is véd minden törzs ellen, akkor is tudja hasznosítani a "tanultakat" a szervezet, és kevésbé fogja megszenvedni a gyerek. Ha az összes többit beadatod neki, akkor szerintem ezen se kéne agyalni.


A lányom megkapta amúgy.

2021. febr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Persze, hogy beoltattuk, nem is kérdés.
2021. febr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!