Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan használjam helyesen az...

Hogyan használjam helyesen az orrszívót?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, nem gondolom, hogy külön tudás szükséges az orrszívó használatához, de hiába fújom az orrát tengervízessel, hallom hogy ott szörcsög a váladék és nem jön ki! Már úgy is próbáltam, hogy befogom az egyik orrlyukát a másikat szívom, de így se. Ki hogy csinálja?
2022. jan. 6. 08:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak is ilyen. Hiába szívjuk, kb semmi sem jön, a többi meg instant folyik neki hátra, amitől aztán köhög. S ő már 3+, ha sima pzsbe fújtatjuk az orrát, az is csak alig megvizesedik. Bezzeg a húgának tök könnyű kiszívni, vagyis neki mindig sok jön, ha náthás. Ugyanaz a módszer 🤷
2022. jan. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem. Gyerekként nekem is ilyen orrom volt, soha nem jött semmi, és mindig csesztettek, hogy fújjam rendesen, majd eldurrant a fejem. Felnőttként minden xartól bedugul, már csak akkor is, ha vízszintesben vagyok az ágyban.

Orr-fül-gégész tükrözte is nem rég, de szerinte nem lehetne gond, nem lát semmit.

2022. jan. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ohh basszus. Köszönöm a válaszokat! Azért az megnyugtat, hogy nem én vagyok a béna :D
2022. jan. 6. 10:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam is ilyen, kétszer volt eddig náthás (1 éves), de mindkétszer ugyanez volt. Patakokban folyik az orra, állandóan keni, ha nem.vagyok gyors, hallom hogy tortyog neki hátul, de sehogy nem jön ki. Pedig második gyerek, nővérénél nem volt ilyen gond. Pedig nem máshogy csinálom.

Befogni viszont nem szabad, fülorrgégész mondta.

2022. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az orrmosás kivitelezhető másfél évessel? Már semmi más ötletem nincs
2022. jan. 8. 07:59
 6/12 anonim ***** válasza:

Az orrzuhannyal gondolod?

Ilyennel:

[link]

2022. jan. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen
2022. jan. 8. 08:43
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen kicsinél nem működik, mert nagyra kell nyitni a szájat, garatot lazán hagyni, hogy a szájon folyjon ki az oldat. Felnőttként is önfegyelem kell hozzá.


Ez az egyik, a másik, hogy nekem pl. utána mindig bedagadt a nyálkahártya, és ugyanúgy nem kaptam levegőt, de ez emberenként változó.

2022. jan. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon rendes tőled hogy segítesz :)
2022. jan. 8. 10:14
 10/12 anonim ***** válasza:

4 vagyok

Nála az orrspray segít, alvás előtt használom, az jól feloldja és összehúzza a nyálkahártyát, aludni legalább tud. Nem tengervizes , hanem nasivin baby.

2022. jan. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!