Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Külfoldon tenyleg nem hasznalj...

Külfoldon tenyleg nem hasznaljak vagy tiltjak az orrszivot?

Figyelt kérdés
Ez valami varosi legenda, vagy van alapja? Legyszi olyan irjon aki kulfoldon el es biztosan tudja.
2018. nov. 30. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Angliában élek, orrszívó természetesen van , de nem a porszívós. A porszívós orrszívó az magyar találmány, magyar gyártmány. Így nem használják , egész egyszerűen , mert nem ismerik, de nekem például van , otthonról küldettem ki. Sőt lengyel barátnőmnek is megtetszett az ötlet, így neki is adtam.
2018. nov. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Itt ülsz a net előtt és ennyit nem bírsz kideríteni?

Külföld pl.: nem egy ország. Van ahol ismerik használják, van ahol nem.

2018. nov. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha nem tetszik a kerdes, nem kell valaszolni. Most neztem forumokon, mindenhol elviszik abba az iranyba h az orrszivo jo-e vagy sem, es olyanok dumalnak akiknek fogalmuk sincs a kerdesrol.
2018. nov. 30. 16:52
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Olaszországban élünk itt nem használják.
2018. nov. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
A porszívós orrszívót nem igazán használják máshol, mert ez valóban egy magyar találmány. Amerikában élő barátnőm mesélte, hogy említette pár kinti ismerősének, hogy nálunk van ilyen, teljesen vegyes volt a fogadtatása, általában csodálkoztak rajta, volt, aki szerint ez borzalmas lehet, más szerint meg tök jó ötlet, megint más szerint meg macerás lehet, hogy emiatt a porszívót is elő kell venni, mert az nagy és hangos.
2018. nov. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Itt Németországban a neten lehet kapni, de a német ismerőseim körében akiknek említettem nem volt olyan aki ezt ismerte volna, az egyik barátnőm szőrnyülködött már a gondolatától a másik pedig rögtön rendelt egyet a neten. A gyerekorvosok eddig nekünk soha nem is említették/ajánlották (bár én nem is kérdeztem). Én anno otthon vettem 2 szettet és mikor nagyon el van dugulva a gyerekek orra akkor használjuk is.
2018. nov. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Most már tényleg kezd érdekelni, hogy itt néhányan mi alapján döntik el, hogy hasznos-e egy válasz, vagy sem. Mert hogy nem az alapján, hogy a kérdésre felelt-e valaki, az tuti.
2018. nov. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Ausztriában élünk. Itt most kezd elterjedni, de lassan,nehezen. 30 euroért lehet beszerezni. Én otthon szoktam venni. Nekünk az itteni gyerekorvos javasolja is, hogy 5 éves korig szívni kell, pedig osztrák doki. Viszont ugyanebben a városban a 7 hetes kislànyom mikor kórházban volt rsv vírussal.... Többek közt nagyon taknyos is volt és nem engedték szívni. Ők is a kórházival kb 2szer szívták ki, de csak azért , mert nem hagytam őket békén. Inhalálást és sóoldatos cseppentést javasolnak. Azt mondják, hogy rossz a szívás, mert több váladék lesz tőle. Hú még most is kiakadok ezen, ahogy írom. A fürdőbe járkáltsm ki vele és szívtam neki a számmal a csövet...... a kórházban minden doki és nővér ezt mondta. Kérdeztem a gyerekorvost, hogy miért nem engedték a kórházban, hát jót nem tudott rá válaszolni, rosszat meg nem akart. Úgy látszik ő halad a korral. Ja és pár helyen láttam már tájékoztatót kirakva az orrszívóról. Illetve egyik dokinak a kórházban mondtuk, hogy van ilyenünk. Fiatal volt és érdeklődve kérdezgette, hogy jó e. Szóval ez itt ilyen újdonság kategória, amiről nehéz őket meggyőzni. Bocsi, hogy hosszú lett.
2018. nov. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, azért ez félig igaz. Minél többször van szívva, annál több váladék termelődik. De az orrot kell szívni, csak nem “ész nélkül”. Ezt otthoni pulmonológus, gyerekorvos, védőnő mondja.

Németországban nincs nagyon elterjedve, legalábbis a mi környékünkön.

2018. dec. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Itthoni saját gyerekorvosunk is azt mondja, hogy ne szívjuk ki az orrát állandóan. Főleg ne akkor mikor képes ő is fújni. Csak jobban termelődik a váladék, és a sok szívás is okozhat problémákat.
2018. dec. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!