Tímea1225 kérdése:

ADHD-s a gyerek?

Figyelt kérdés
Az első osztályos fiam nagyon aktív (megkockáztatnám azt is, hogy hiperaktív), állandóan izeg-mozog, nem tud leülni addig sem míg tanul, figyelni sem tud igazán és a tanulás is nagyon nehézkes. Órákról szinte 5 percenként kijárt a WC-re. Szinte semmi nem érdekli a sporton kívül (de abban sincs kitartása). Nem szereti ha olvasok neki, nincs türelme végig hallgatni egy mesét (és ő sem szeret olvasni sem írni), nem szeret rajzolni, színezni. ADHD-ra gyanakszom a tünetek alapján. Jártunk pszichológusnál 2x is de nem javasoltak vizsgáltokat ez irányban (igaz, idegenekkel máskép viselkedik mint velünk). Néha kezelhetetlen, nem fogad szót, felesel, ugyan akkor meg érzékeny, tisztelettudó (főleg másokkal),bocsánatot kér ha megbánt... Kíváncsi lennék, akinek ADHD-s gyereke van, hogy tudja kezelni a gyereket és ezt az egészet ami ezzel jár?

2021. júl. 19. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem el kellene mennetek egy felmérésre. Ha javasolták, ha nem.

Én úgy tudom kezelni, hogy járunk fejlesztésre egész kicsi kora óta.

2021. júl. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mit csinál a WC-n, amikor az órákról 5 percenként kimegy? Én biztos megkérdezném tőle. Szerintem ez a legfurcsább. Így próbálja kezelni a nyugtalanságot?

Amúgy én azt tenném, amit az első írt, ha szülő lennék.

Korábban Ritalin-párti voltam, de egy évnyi tapasztalat után már egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet lenne.

Pláne, hogy a gyermek agyának a fejlődésére több mint valószínű, hogy kihat - és valószínűleg nem jó irányba. De ezt sem tudom biztosan - és a szakemberek is inkább csak ilyen vagy olyan pártiak, tehát ők sem tudják.

2021. júl. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!