Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lázas kisgyerek, mennyire...

Lázas kisgyerek, mennyire kell aggódni?

Figyelt kérdés

Péntek este lázasodott be, tegnap egész nap 39 fok körüli volt a láza, 4x csillapítottuk. Ügyeletről elhajtottak, hogy lázas beteget nem fogadnak…. (Tulajdonképpen akkor ki és mi másért menne ügyeletre? Ha súlyosabb akkor ugye sürgősségi vagy baleseti, ha nem súlyos akkor meg várhat hétfőig, Szoval mire is való az orvosi ügyelet? 🤔)

Ma 37,9-cel kelt, ami jobb mint a tegnap reggeli 38,7. De csillapítani kellett ezt is, mert nagyon nyűgös volt, nem volt hajlandó pl lábra állni, csak vetette fel magát. Most egy órája kapta a panadolt, már játszik.

Ami aggaszt, hogy sosem volt még ennyire beteg és nem folyik pl az orra vagy nem fáj a torka, így nekem ez a beazonositatlan betegség kategória. Ha még holnap is lesz laza, vigyem a gyerekorvoshoz? De mi lehet ez, van most valami vírus a levegőben gyerekeknek? 1,5 éves. Sajnos nyilván nem otthon vagyunk, de telefonon persze tudok holnap konzultálni az orvosunkkal.



2021. júl. 4. 10:24
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
27%
20 jól van okoska, neked van igazad.
2021. júl. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
65%

21!


Köszi, hogy elismered.

2021. júl. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy ahhoz,hogy súlyos legyen a baj láz sem kell.Miért volna az gond, ha egy lázas gyereket aki elhagyja magát orvoshoz visznek éjnek évadján? Az enyém 37 fokos testhővel lett bent fogva a kórházban és infúzióra volt szüksége.Nyilván egy szülő látja mikor szükséges orvoshoz vinni a gyerekét.
2021. júl. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem is volt olyan húgyúti fertőzések amire olyan antibiot írtak, amiben összesen kettő tabletta volt. Az első után 3 órával már elmúlt a fájdalom. Előtte 2 napja szenvedtem már. Lehet volt benne más is. Gondolom. Gyulladás csökkentő esetleg fájdalomcsillapító. Gondolom a gyerek infuziojába is tehetnek több dolgot is. De mindegy is. A lényegen nem változtat. Gyerekeket mindig is kiemelten kell vizsgálni, mert amelyik tud beszélni az sem tudja meg olyan pontosan leírni mi a baj. Pl azt olvastam a szédülést kifejezetten későn tudjak megérteni fogalmi szinten ezért nehezen kommunikálják a kisgyerekek.
2021. júl. 5. 09:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!