Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lázas kisgyerek, mennyire...

Lázas kisgyerek, mennyire kell aggódni?

Figyelt kérdés

Péntek este lázasodott be, tegnap egész nap 39 fok körüli volt a láza, 4x csillapítottuk. Ügyeletről elhajtottak, hogy lázas beteget nem fogadnak…. (Tulajdonképpen akkor ki és mi másért menne ügyeletre? Ha súlyosabb akkor ugye sürgősségi vagy baleseti, ha nem súlyos akkor meg várhat hétfőig, Szoval mire is való az orvosi ügyelet? 🤔)

Ma 37,9-cel kelt, ami jobb mint a tegnap reggeli 38,7. De csillapítani kellett ezt is, mert nagyon nyűgös volt, nem volt hajlandó pl lábra állni, csak vetette fel magát. Most egy órája kapta a panadolt, már játszik.

Ami aggaszt, hogy sosem volt még ennyire beteg és nem folyik pl az orra vagy nem fáj a torka, így nekem ez a beazonositatlan betegség kategória. Ha még holnap is lesz laza, vigyem a gyerekorvoshoz? De mi lehet ez, van most valami vírus a levegőben gyerekeknek? 1,5 éves. Sajnos nyilván nem otthon vagyunk, de telefonon persze tudok holnap konzultálni az orvosunkkal.



2021. júl. 4. 10:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
69%
Lázat csak 38 fok felett kell csillapítani. Vidd el a saját hazháziorvosához holnap.
2021. júl. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj, de az ügyelet tényleg nem erre való!

3 napos láz szokott ilyen tünetekkel járni. Nálunk is előfordul évente 1-2x. Semmi más tünet, csak láz. 3 nap után ahogy jött úgy el is múlik, 4. nap lázkiütés. Nem is szoktam orvoshoz vinni őket, csak telefonon egyeztetünk.

Holnap a saját gyerekorvosotokhoz vidd el ha nem javul vagy esetleg rosszabbul lesz.

2021. júl. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

Ja és az én gyerekeimet is nagyon megviseli a láz. Egy hőemelkedéstől is nagyon betegnek néznek ki és semmi erejük, de ez nem azt jelenti, hogy nagyon betegek is, mert ugye a láz az alapvetően nem rossz.

Nem egy olyan dolog, amivel ügyeletre kell rohangálni.

2021. júl. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Én is a három napos lázra tippelnék. Általában utána pöttyösek a gyerekek. Ez nem viszket, semmi bajt nem okoz és a pöttyök megjelenésekor már nem is fertőz.
2021. júl. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mint írtam, nem vagyunk otthon így nem tudom elvinni a saját dokinkhoz. De itteni gyerekorvoshoz el tudunk menni.

En viszont igenis azt gondolom hogy az ügyelet arra van, hogy pl egy lázas beszélni nem tudo gyerek esetén kizárják pl az agyhártyagyulladást vagy egyéb dolgokat, amik miatt mondjuk korhazba kellene menni. Mert ha nem erre, ugyan mondja meg már tényleg valaki mire való az ügyelet? Ha nem súlyos, várhat, ha súlyos akkor meg alapból kórház. En pl nem is megyek orvoshoz ha lázas vagyok egyáltalán, mivel en magam meg tudom ítélni, kb mi bajom.

Remelem akkor ez a 3 napos láz dolog lesz nekünk is és akkor holnapra talán picit jobban lesz. Köszönöm a válaszokat.

2021. júl. 4. 11:16
 6/24 anonim ***** válasza:
43%
Az ügyelet súlyos, hirtelen felmerülő egészségügyi problémákra van. A láz nem az. A nem vagyunk otthon más várost vagy más országot jelent? Csak úgy enm fog egssetlen gyerekorvos se fogadni, ha nem hozzátartoztok.
2021. júl. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Másik városban. Nyaralunk. Hogyne fogadna? Mi minden nyáron betegek voltunk anno a nyaralónkban és mindig elláttak. Súlyos és hirtelen felmerülő problémával továbbra is surgossegire mész szerintem, mert a háziorvosi rendelőben a spatula a legkomolyabb orvosi műszer. Ok talán az EKG.
2021. júl. 4. 11:30
 8/24 anonim ***** válasza:
48%

Abban igazad van, hogy az ügyelet ilyenre volna való, csak a covid miatt most vagy covidos vagy vagy megpusztulhatsz az árokparton.(nálunk a gyerekorvos is telefonon gyógyított ősztől 😂)

Ha eszik,iszik rendesen bőven elég beszélni a körzeti orvosotokkal holnap.És igaza van többeknek hogy simán lehet 3 napos láz főleg ha elkezd holnapra kipöttyösödni.

2021. júl. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
31%

A csillapítható láz nem igényel ügyeleti ellátást!

“Indokolatlannak tekinthető az ügyelethez fordulás, ha a gyermeknek:

- enyhe náthája, kevés köhögése, csak hőemelkedése van, vagy láza csillapítható,

- kevés, nem terjedő kiütése van, általános állapota jó

- kullancsot kell kivenni,

- hasmenése, nem ismétlődő hányása, székrekedése van jó általános állapot mellett,

- igazolásra lenne szüksége: közösségbe, táborozáshoz, sportoláshoz.”

2021. júl. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
35%
Én inkább amiatt aggódom, hogy a gyerek szülei a gyakorikérdésekről akarnak tájékozódni. Az aggasztóbb, mint a láz...
2021. júl. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!