Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lázas kisgyerek, mennyire...

Lázas kisgyerek, mennyire kell aggódni?

Figyelt kérdés

Péntek este lázasodott be, tegnap egész nap 39 fok körüli volt a láza, 4x csillapítottuk. Ügyeletről elhajtottak, hogy lázas beteget nem fogadnak…. (Tulajdonképpen akkor ki és mi másért menne ügyeletre? Ha súlyosabb akkor ugye sürgősségi vagy baleseti, ha nem súlyos akkor meg várhat hétfőig, Szoval mire is való az orvosi ügyelet? 🤔)

Ma 37,9-cel kelt, ami jobb mint a tegnap reggeli 38,7. De csillapítani kellett ezt is, mert nagyon nyűgös volt, nem volt hajlandó pl lábra állni, csak vetette fel magát. Most egy órája kapta a panadolt, már játszik.

Ami aggaszt, hogy sosem volt még ennyire beteg és nem folyik pl az orra vagy nem fáj a torka, így nekem ez a beazonositatlan betegség kategória. Ha még holnap is lesz laza, vigyem a gyerekorvoshoz? De mi lehet ez, van most valami vírus a levegőben gyerekeknek? 1,5 éves. Sajnos nyilván nem otthon vagyunk, de telefonon persze tudok holnap konzultálni az orvosunkkal.



2021. júl. 4. 10:24
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
9 több mint egy napig 38,7-38,8 között volt úgy hogy 4! adag csillapitot kapott. Ez csillapíthatatlan láz? Az agyhártyagyulladás mennyi idő alatt visz el egy kisbabát? Azt nem kellene vizsgálni? Jó az en fiam oltva van, de egy nem lehet minden ellen, kettő nincs oltva minden gyerek. Halt is meg emiatt tavaly egy 8 hónapos, mert leszarták, így nem tudok egyet érteni. Egy gyerek aki nem tudja megmondani mi faj, igenis legyen megvizsgálva. Inkább feleslegesen. Mert annak a 8 honaposnak is meg lehetett volna menteni az életét. És mint leírtam, nem volt felső légúti tünet. Ha lett volna en sem pörögnek rajta, mert tudnám, mi a baja. Most sincs még semmi felső légúti tünet. így azért aggaszt mi lehet a baja. De szerencsére ma egy picivel talán jobban van. A közérzete sokkal rosszabb, de a hője eddig alacsonyabb volt.
2021. júl. 4. 14:53
 12/24 A kérdező kommentje:
10 szerintem világosan leírtam, hogy orvostól próbáltunk, aki gyakorlatilag leszarta a fejünket. Esetleg ez és a magyar eü általános állapota nem aggaszt? Mert engem mondjuk eléggé.
2021. júl. 4. 14:54
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

A lázzal fogadnak az ügyeleten, legalábbis a covid közepén, telefonáltam, hogy lázas a lányom (nem covid) és mondták mit csináljak, ha nem javul vigyem be az ügyeletes kórházba, magas láza volt.

Nem mindig van nátha, lányomnak húgyúti fertőzése volt, láz, étvágytalanság, kevés hányás tünetekkel.

2021. júl. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
13 köszi a tapasztalatot. Igen lehet akar húgyúti probléma is gondolom. Mindegy holnap konzultálunk a dokinkkal mindenképp és az ő javaslataival felkeressük az itteni gyerekorvost. Csak lesz valami.
2021. júl. 4. 15:12
 15/24 anonim ***** válasza:
65%
Bizony vittem a 12 éves fiamat is ügyeletre mikor 3 nap után nem ment 38 alá a láza... kapott antibiotikumot, és másnap jobban volt már. De addig még lábra állni is alig tudott...
2021. júl. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
73%
Valószìnűleg 3 napis làz. Ennyivel nem cipelnèm a dokihoz. Ha nagyon rosszul lebne, vagy elhùzòdna a lazas időszak, nem inna eleget, akkor igen. De siman par nap laz miatt nem èrdemes rangatni, a stressz többet àrt.
2021. júl. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
43%
16 pár nap láz egyáltalán nem feltétlenül 3 napos láz, nem hiszem, hogy a szülőnek kell ezt eldönteni. A húgyúti fertözéssel mi is szórakoztunk otthon pár napot, aztán be kellett mennünk a kórházba, mert az otthon szedhető antibiotikum nem volt jó, kórházban fél nap alatt meggyógyult, előtte 6 napig kinlodott itthon, folyton felment a láza, nem evett semmit.
2021. júl. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"...kórházban fél nap alatt meggyógyult,..."


Ja. Rendkívül hihető.

2021. júl. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
18 ebben mi a hihetetlen? Kapott egy lorugásnyi antibiotikumot, ilyet nem adnak otthonra és jobban lett, utána még egy hetet bent voltunk. Örülj neki, hogy nincs benne tapasztalatod!
2021. júl. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
29%

19!


Nos, mondjuk az, hogy nem létezik olyan antibiotikum, ami egy nap alatt gyógyítana és olyan betegség sem, ami egy nap alatt gyógyulna. A gyereked max jobban lett egy nap után, de nem gyógyult meg. Hameg egy hetet még bent maradtatok, akkor ez teljesen egyértelmű is, hiszen egészséges gyereket nem tartanak bent. Amúgy meg nincs olyan antibiotikum, amit csak kórházban adnak, max a beadás módja az, ami otthon nem működik, hiszen ez súlyos esetekben infúzióval megy.

2021. júl. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!