Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Normális,hogy az arcüreggyulla...

Normális,hogy az arcüreggyulladásos, erősen köhögő,gennyes orrfolyású gyerekemnek semmit sem írtak fel a gégészeten?

Figyelt kérdés
2,5 éves a fiam. Azt mondta az orvos, hogy nem jól csinálom, fél óránként kell szívni porszívóval az orrát, nem csak 4x. Porszívó előtt és után is orrcsepp. Kérdeztem milyet, mondta válasszak egyet. Leszívta az orrát, jó sűrű sárga-zöldes trutyi jön mindig. Használtam már otrivint, nasivint is, de mindig itt tartunk. Most akkor se köhögést enyhítő sem kell. Mégis melyik orrcsepp a legjobb erre?
2021. jún. 22. 12:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Anyósom szerint csak láz esetén írnak antibiotikumot.
2021. jún. 22. 16:39
 12/16 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben nem szoktak köhögésre is ajánlani valamit?
2021. jún. 22. 16:41
 13/16 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Ambroxolt köptetőnek. Mellé párásító menjen, a mellkasára és a hátára kenhetsz Babyluuf kenőcsöt. A fejét emeld meg picit alváshoz.
2021. jún. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Orrszívás előtt nem orrcsepp kell, hanem orrspray. Jutavit tengervizest ajánlom, 100 ml, ugyan azt tudja, mint a Sterimar, csak kb. felébe kerül. Utána Nasivin Kid, vagy méginkább Septanasal gyerekeknek orrspray. Utóbbiban van panthenol, jobbnak tartom, mint a Nasivint.


Ha nincs láz, nem szoktak antibiotikumot szedetni. Amit viszont érdemes, az az antibiotikumos orrcsepp, nekünk az nagyon bevált színes takonyra, pár nap alatt lehúzza, kifehéríti a szutyit. Tobrex, vagy Ciloxan nagyon jó erre, gyerek háziorvossal szoktam íratni.


Hogyhogy nem háziorvosnál voltatok ezzel?

2021. jún. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Azért nem a háziorvoshoz mentem, mert telefonba az asszisztens azt tanácsolta, hogy a gégészetre menjek. Nincsen párásítónk. Sterimart vett a párom, de a gyerekeknek valót vette meg, mert a patikában azt adták a kora miatt, de lehet az meg kevés. Most sem jött az orrából szinte semmi. Előtte A Sterimarral fújtam be (mindig azzal szoktam előtte), hátra, oldalra hajtottam a fejét, hagytam had csurogjon hátra neki azután porszívóztam, de úgy hogy minden szögből. Nem értem, alig jön valami. Utána még csöpögtettem Otrivint, ugyanaz a procedúra és ugyanaz maradt. Most is szegény úgy horkol.


Azon gondolkodom, hogy elmegyek vele a háziorvosomhoz, de nem kérek időpontot, mert ott lehet elhajtanának. Lehet azt az antibiotikumos orrcseppet megkérdezem tőle.

2021. jún. 22. 22:18
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm amúgy a válaszokat!
2021. jún. 22. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!