Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Született még valakinek...

Született még valakinek lyukas szivvel a babaja?

Figyelt kérdés
5 milimeter lyukat diagnosztizaltak a baba sziven, par naposan meg ultrahangoztak. Most elvittem 5 honaposan is es ugyan akkora a lyuk. Nagyon felek, azt mondta a doktornö ha nem forrik be max 2 eves koraig sajnos meg kell müteni. Nagyon sokat sirtam mar

2021. jún. 3. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Őőő ilyen nagyon sok mindenkivel megesik, nálunk is volt 6 hónapos korára beforrt.


Magzati fejlődés során kellett volna beforrnia, minden magzatnak olyan, csak van akinél a születés után forr be, pár héttel, hónappal. Nagyon ritka esetben, mint ahogy az orvos is mondta nem forr össze, akkor kell a műtét.


Én személyesen ismerek olyat is akit 1993-ban megműtöttek ezzel, és ha ő túlélte 93'-ban akkor most 2021-ben(akkor 2023) miért kellene félni?


Ne sírj, semmi baj sincs!

2021. jún. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

#1 vagyok, nézd csak:


"Azt, hogy egy csecsemő szíve "lyukas", sokszor nehéz megállapítani, mert a két oldal közötti nyomáskülönbség születés után fokozatosan alakul ki, néhány nap alatt. A jellegzetes szívzörej a legtöbb esetben emiatt nem hallható az első vizsgálatokkor. A szíven található lyuk szerencsére az első életév végére az esetek többségében magától bezáródik. Azonban fontos, hogy a továbbiakban is rendszeres, orvosi kontrollal kövessük a kisgyermek fejlődését egy gyermekkardiológus segítségével.

A pitvari sövényhiányra sokszor csak 40 éves kor után derül fény. A felnőttek nagyjából 20 százalékát érinti, de többnyire nem okoz náluk semmilyen problémát."


1 éves koráig bármikor beforrhat.

2021. jún. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is ez volt. Állítólag lila voltam. Akkoriban annyit mondtak, legyek sokat a levegőn, nyár volt, kicsaptak a kertbe a velencei tónál. :) Idén leszek negyven. Nyugi.
2021. jún. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Rengeteg embernél felmerül ez a probléma, a saját ismerősi körömben is jó páran vannak. Sokuknál fel sem fedezték csak már idősebb korukban mert egyrészt akkoriban nem volt még ilyen technika mint ma, másrészt semmilyen problémát nem okozott nekik soha. Ne aggódj, így vagy úgy de minden a lehető legnagyobb rendben lesz, elhanyagolhatóan kicsi az esély arra, hogy ez a babádnál bármilyen problémát is okozzon.
2021. jún. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm a valaszokat. Kedvesek vagytok. Utolso remelem mindennrendben lesz ezen tul is, meg hosszu boldog eveket kivanok.
2021. jún. 3. 21:17
 6/12 A kérdező kommentje:
Boldog baba. Jo husban van, nagyon jol eszik, jo kedvü, mar 3 honapos koratol at fordul. Egesz nap mosolyog, nem latszik rajta, hogy beteg, az apgar erteke is 10 lett. Azert is feltem ennyire talan mert mielött meg született el vesztettem 3 babat:(
2021. jún. 3. 21:22
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Részvétem a babáid miatt.


Nem értem miért nem magyarázta el az orvos, hogy mi ez.

Nálunk konkrétan bejött és egy rajzot csinált, hogy pontosan mi ez, miért van, mennyire gyakori, miért nem kell aggódjak.

2021. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért egyáltalán nem mindegy,hogy hol van az a lyuk. Ha foramen ovalerol van szo, akkor az valoban zarodni szokott.De ha mashol van, az nagyobb gond.
2021. jún. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Emlékszel a Backstreet Boys-ra? Régi fiúcsapat.

Annak az egyik tagját is felnőtt korában műtötték meg emiatt. Túlélte. Semmi baj nincsen.

2021. jún. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztarast es a pozitiv törteneteket
2021. jún. 3. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!