Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Por/pollen/atka-allergiás...

Por/pollen/atka-allergiás gyerkőcök szülei: szerintetek ez allergia?

Figyelt kérdés

Természetesen dokihoz fordulok ezzel, de ma nem elérhető, holnap pedig délutános - gondoltam rákérdezek addig is. 6 éves fiam reggelente tüsszög-folyik az orra, napközben is rájön néha, ma pedig a szeme is viszketett, könnyezett. (Ez utóbbi miatt kezdtem gyanakodni h allergia, nem nátha.) De kint a réten pl. semmi gondja, akkor sem ha városban mászkálunk. Ez akkor por/atka allergia - már ha egyáltalán az?

Vannak erre házipraktikák a gyakori takarításon kívül?

Akinek allergiás lett a gyereke, hogyan kezdődött?

(Azért kérdezem, mert a másik két nagy sem, meg mi sem vagyunk/voltunk soha allergiásak semmire, tapasztalatlan vagyok a témában.)


2021. ápr. 13. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet poratka-allergia. Szerencsére könnyen tudják tesztelni, hogy az-e. Nekem a tüdőgyógyászaton adtak egy papírt, amiben mindenféle praktikák voltak a poratka ritkítására. Kiirtani egészen nem lehet sajnos, de nekem a gyérítés sokat segített. A legnagyobb áttörés az ágynemű 60 fokos mosása volt (48 fokon pusztul el az atka).
2021. ápr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is az vagyok, a nagyobbik lányom is az.

Nálunk leginkább ősztől tavaszig van gond mikor többet vagyunk bent.

Én ha megfogok egy poros dobozt csupasz alkarral tiszta csalán kiütés leszek.

Takarítani takarítani, szőnyeget kidobni, parketta vagy járólapra cserélni

2021. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez allergia lesz, nálunk is így kezdődött. Mi allergiás gyógyszert szedünk a gázos időszakokban, nincs különösebb baj.
2021. ápr. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia. Sajnos szakértő vagyok.

A gyakori takarítás nem segít sajnos, úgy lehet csökkenteni a panaszokat, ha jobb a ventiláció a lakásban/házban, a hőmérséklet alacsonyan van tartva. Ne teregess radiátorra, se fregolira, levegönedvesitöt felejtsd el. A dögök szeretik a nedves sötét meleg helyeket, sajnos az ágyban amiben fekszik a gyerek, nem tudsz olyan hideget teremteni, hogy ne jöjjenek elő, akkoris, ha az ablak télen is nyitva van résnyire.

A matracban élvezkednek a kis sz.rok, onnan jönnek elő éjszaka zabálni, mert többek között az emberek lehullott börmaradványaival táplálkoznak, de amúgy minden egyébbel, amit találnak. Túlélömüvészek, azt lehet mondani. Van antikatka párna és takaróhuzat, lehet venni egy vagyonért, de a gondot ez sem oldja meg, mivel mint mondtam a matracból jönnek elő. DE van matracvédő is, az viszont segíthet csökkenteni a panaszokat. Emellett új matracot is kéne venni, mert minél régebbi a matrac, annál nagyobb atkacsorda él benne. Sajnos már az új matracban is megjelennek 3 hónap múlva, 1 év múlva meg rengetek lesz, ha a körülményeik megfelelöek. Az alacsony hömérsékletet is kibírják hetekig, max nem szaporodnak, de amint kicsit visszaköszönnek a kedvező feltételek, egyből szaporodnak. Szóval az se megoldás, ha lefagyasztod a párnát, takarót, mert kiolvadnak, meg ugyanúgy okoz allergiás panaszokat a döglött testük is. A szárítógép használata sem segít, megdögölhetnek ha elég magason szárítod de mint mondtam a döglött testük nem válik semmivé és az is allergizál. Ellenben télen mikor mínuszok röpködnek, ajánlatos a takarót, párnát kitenni a mínuszokba pár órára.

Könnyen takarítható szoba legyen, a börfelületen, fafelületen nem maradnak meg, abba nem mennek bele, és a poratka elnevezés is hibás, mert semmi közük a porhoz, sőt, a porban megdöglenek.


Összefoglalva röviden a saját tapasztalataim alapján ezeket lépd meg:

-matraccsere

-antiatka matracvédö

-párna, takaró hetente 60 fokban mosni

-ágynemü minél magasabb fokban, 90 a legjobb

-jó ventiláció, szellőztetés, szobahőmérsékleten alacsonyan tartása, nappal legyen világos tehát ne hagyd lehúzva a redőnyt stb.

-minnél kevesebb textília a szobában, padlószőnyeg véletlenül se.

-Az ágy alatt legyen hely, a ventiláció miatt, szóval ne legyen a matrac pl közvetlenül a padlón hanem legyen lába az ágynak.

-vegyszerekkel én nem próbálkoztam, se szteroid tartalmú orrsprayjel sem, amit amúgy az orvos szeretettel ajánlott.

2021. ápr. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyébként az évi két 60 fokos paplanmosás is segített, meg azóta a külsőket is mindig úgy mosom. Az allergiának különböző foka lehet, nekem ettől teljesen megszűntek a tüneteim (meg az alaposabb takarítástól, és a szoba könnyebben takaríthatóvá tételétől). A kispárna a legfontosabb, azt mondjuk nem árt tényleg hetente mosni (legyen kettő, mert soká szárad). Eleinte 60 fokon mosható pulóvereket töltöttem a kispárnahuzatba, azokat könnyebb szárítani is. Nekem a párásítás se probléma. Viszont a poratka mellett a tollra is allergiás vagyok, szóval a tollpárnát is nyugdíjaztam. Ki kell tapasztalni. Lehet a legszigorúbb rendszertől indulni, aztán óvatosan enyhíteni, ki fog derülni, mi számít és mi nem.
2021. ápr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!