Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha elkezdik oltani a gyerekeke...

Ha elkezdik oltani a gyerekeket, ti engedni fogjátok?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 11. 12:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
44%

Azon túl, hogy vagdalkoztok azzal, hogy gyorsan dobták össze, tudjátok egészen pontosan azt, hogy mikor, mennyi idő alatt??? Ez egy pletyka, semmi több.

A korábbi SARS és MERS vírus alkalmával már elindultak a vakcinakészítés folyamatai, tehát most nem kellett nulláról indulni, valamint az anyagi oldal is gyors volt, mint egyéb helyzetben.


Érdemes valódi információkat olvasva véleményt alkotni, nem a szóbeszéd alapján.

2021. ápr. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
69%

Tájékozódom hiteles forrásokból is, de ameddig kételyem van, addig nem fogom a gyermekem életét kockára tenni. 4 db ismerősöm van, akik a covid oltás után rövid időn belül meghaltak. Az oltástól? Nem tudom, senki nem tudja, de benne van a pakliban. Más védőoltásokról ilyet nem nagyon hallani, vagy legalábbis nem nagy mértékben.

Ami itt hiányzik, azok a tapasztalatok. A kötelező védőoltásokkal hosszú évek óta oltanak, a mellékhatásokat ismerjük, tehát nyugodt szívvel adatom be. Itt viszont nem tudjuk, mi lesz 2,5,10 év múlva.

2021. ápr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
41%

10: arra céloztam, hogy a kötelező oltások egy jó részével nincs az általatok várt sok tízéves tapasztalat meg, legalábbis amikor kötelezővé tették még nem volt. A varicella, a pcv, az ipv és társai az elmúlt 10-20 év fejlesztései, és nagyon hamar lecserélték rá a korábbi kötelezőket. Néhány antivaxxeren kívül a kutya nem foglalkozik vele. Most mégis, az emberek egy csapásra válnak antivaxxerekké, miközben a szemük előtt zajlik egy járvány, aminek a következményeit szintén nem ismerjük. (Nem vagyok antivaxxer, sőt, pont hogy tisztában vagyok vele, hogy minden szem gyógyszernek és minden mL vakcinának van rizikója.)


Ne higgyétek azt, hogy attól egy oltás biztonságosabb lesz, mert kotlanak a papírjaikon tíz évig, és megkapta úgy 3-4000 ember. Ezek az oltások is túl vannak ezen. Hozzáteszem, egyik technológia sem az elmúlt év találmánya, ezekkel is van tízéves tapasztalat. Csak nem sokmillió emberen gyűjtötték.


Hosszútávú hatásait pedig a covidnak sem ismerjük. Egy bő éve még az volt, hogy a gyerekeknél nem okoz semmit, nátha, hát hadd menjen az ovikban. Ma már tudjuk, hogy kialakulhat náluk is a pims (tünetmentes covid után!). A felnőtteknek meg ott van a long/poszt covid, a tüdő hegesedések, a fertőzés után még mindig emelkedett szívizom enzimek, stb. Simán elképzelhető, hogy 10 év múlva ezek az emberek fogják bővíteni a szívre, tüdőre, vesére várok listáját.


Persze nem akarom elbagatellizálni egy vakcina lehetséges mellékhatásait (l. Astrazeneca ritka mellékhatása). De egyelőre egy olyan speciális helyzetben vagyunk, hogy terjed egy még ismeretlenebb, rövid távon egyértelműen veszélyesebb vírus. Ez a vírus az iskolákban és óvodákban nem kér beleegyező nyilatkozatot...

2021. ápr. 12. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
27%
12-es, ha utánanéztél volna, akkor tudnod kellene, hogy oltásoknál nem releváns a hosszútávú tapasztalat.
2021. ápr. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
67%

14!

Engem viszont megnyugtat az, hogy látom hogy mivel oltottak engem, a barátnőimet, a páromat, más gyerekeket és tudom, hogy nincs semmi bajuk tőle. Míg itt ez a covid vakcina, amiről nincs hosszú távú tapasztalatunk. Nem tudjuk mit okoz évek múltán.

Nem akarom a gyerekemet kísérleti patkánynak felhasználni. Én nem szólom le azokat akik oltakoznak, nyugodtan tegyék. De akkor engem se próbáljon senki meggyőzni, mert felesleges, a saját megérzéseimre és tapasztalataimra fogok hagyatkozni.

2021. ápr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
36%

Egy percig nem akartalak meggyőzni, idézd kérlek, ahol azt írom, hogy menj oltatni.

A saját szüleimet sem győzködtem, ez mindenkinek a saját privát dolga.

Viszont Te is írtál véleményt magáról az oltásról, ahogyan én is, így nem értem a valós problémát...illetve értem, de az nem a kérdéshez kapcsolódik.

2021. ápr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
37%
Az a baj, hogy amíg az oltásellenesek nem oltatják bemagukat, mi sem kapjuk vissza a normális életünket.
2021. ápr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
24%
Felejtsétek már el ezt az oltakozás szót, annyira szánalmas! XD
2021. ápr. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
41%

Na és most jöjjön a másik oldal! Én gyerek vagyok (jó, kiskorú) de tök mindegy, anyám hogy tiltakozik, be fogom oltatni magam. Épp elég baj, hogy ő nem teszi. És tudjátok, miért? Mert van pl cukorbeteg évfolyamtársam, akinek nagyon nem tenne jót a Covid.

És a harmincas korosztályban is bőven voltak már halálok, ők pedig nem kaptak oltást. Nem utolsó sorban pedig, egy tizennégy éves lány nemrég halt meg a Covid miatt. Akkor én miért gondoljam úgy, hogy biztonságban vagyok? Én se bízok az oltásokban maradéktalanul, és van, amelyiket nem kérném, de hogy ez a kisebbik rossz, abban biztos vagyok. Az a felfogás pedig, hogy majd mások beoltatják maguk, és a nyájimmunitás megvéd, hadd ne ecseteljem, miért problémás és teljesen irreális. Így nem lesz nyájimmunitás. És ahogy haladunk, előbb utóbb az iskolák lesznek olyanok, mint az első hullámban az idősotthonok. Épp elég baj, hogy visszaállítják a jelenléti oktatást, de hogy oltás nélkül küldenek minket hétszáz másik, szintén nem oltott ember közé...

2021. ápr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 qkker1 ***** válasza:
39%

"Én gyerek vagyok (jó, kiskorú) de tök mindegy, anyám hogy tiltakozik, be fogom oltatni magam."


Ezt buktad, mivel minden orvosi beavatkozáshoz szülői hozzájárulás kell, ha kiskorú vagy!

2021. ápr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!