Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan szüntethető meg egy...

Hogyan szüntethető meg egy két hónapos babánál a kancsalság?

Figyelt kérdés
2020. nov. 27. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Majd az orvos mondja hova kell további vizsgálatokra vinni és mit kell csinálni.


Te magadtól otthon semmit ne csinálj, értem ez alatt mondjuk az egyik szem leragasztását...

2020. nov. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hehe pont ezen agyaltam ma reggel, neha bebandzsit, neha ketfele all a ket szeme, neha meg teljesen ok. Sejtesem szerint ido kell mig megtanulnak fokuszalni, enyem 5hetes. Leragasztott szemu picibabat meg nem lattam, ha igy marad, akkor is 1-2evesen ragasztjak.
2020. nov. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Eredeti kérdésem az lett volna hogy természetes állapot-e a kancsalság kéthónaposan, de abból következett volna a címadó kérdésem. Úgy tudom hogy csak egy kérdés engedélyezett, de átfogalmazva mind a kettőre választ kaptam. Köszönöm.

Orvos megvizsgálta, és nem talált problémát /ez egész pontosan Budapesten volt, nem egy kezdetleges kórházban/,de nekem gyanús a dolog természetellenessége.

2020. nov. 27. 10:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális, nem kell aggódni!
2020. nov. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
1 éves korig teljesen normális dolog. Ez nem jelenti azt h kancsal lesz :)
2020. nov. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös jól írta!

Egy éves korig a szemizmok még nem elég erősek, ezért addig nem kell vele foglalkozni.

2020. nov. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, 4 hónapos korig normális, de lehet én tudtam akkor rosszul.
2020. nov. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Hugom 1 éves koraban is kancsal volt egy kicsit, pár hónapos koraban nem is kicsit. De ma már semmi baja, visszaállt a helyére :D annyi "károsodása" lett, hogy a legutolsó iskolai szemészeti vizsgálaton az utolsó 2 számot nem tudta le olvasni. Szóval valószinű kell majd neki egy 0,5 vagy 0.75-ös szemüveg, de ehez szemészetre kell majd menni. Bár ő sosem panaszkodott, hogy nem látna jól távolra.

1 éves kora után kapott szemüveget,l a kancsalság miatt, 3.5-4.0-es dioptriásat, hát csak dőlöngészett benne, nem tudta megszokni, nem is erőltettük utána neki, és szerintem egy ilyen kicsinek nem is szabad ilyen erős szemüveget adni, pedig szemész orvos látta akkor s írta fel neki ezt az erősségűt. Lehet ma már 6-7 dioptriás kellene neki, ha erőltetjük. Nem szabad!

(Most 8 éves)

2020. nov. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2020. nov. 27. 13:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!