Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ki küzdött hasonló problémákkal?

Ki küzdött hasonló problémákkal?

Figyelt kérdés

Kisebbik gyermekem 11 hónapos fiú , mozgásfejlesztésre küldött a háziorvos Debrecenbe, az Ibolya utcai mozgásfejlesztőbe. Születés császár metszéssel, időre, viszont kissúllyal (2340g).

7-8 hónaposan kezdett forogni, azóta csak kúszni próbál, és kutyapózba húzza magát, de csak néha. Mászni nem tud. Magától nem ül fel, de ha segítek neki a kezénél fogva, egyedül is meg ül, tapsol közben, vidám, viszont egy idő után elborul. Állitani ritkán szoktam de ha mégis akkor szintén akkor tud csak ha segítek, de a talp szélén áll, ritka ha talpon. Nem tudom eldönteni hogy hypotón lehet vagy valami komolyabb? Háziorvos annyit írt a beutalóra hogy : Izom dystrophia.. Egyszer olvastam utána, nem kellett volna. Messze még az időpont, segítsetek tapasztalattal ha tudtok! Köszönöm szépen,és szép napot kívánok Mindenkinek ! 😊


2020. júl. 29. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Megkérdezhetem mennyit volt hason? Úgy napközben.
2020. júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Reggeltől estig.
2020. júl. 29. 14:47
 3/4 A kérdező kommentje:
Mármint elnézést, gyorsan gépeltem,nsm megfelelő válaszom, reggeltől estig földön van, védőnő tanácsára, hasrarakni születésétől kezdve .
2020. júl. 29. 14:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Illetve azt kifelejtettem a kérdésből hogy gyógytornásznál jártunk kb 6-7 honaposan nem talált problémát, csak át masszírozta, itthoni tornát javasolt, amit alkalmaztunk, háziorvos meg akkor csak jobboldali kötöttséget. Elég furának tűnt, de elhittem hogy nem lesz baj.
2020. júl. 29. 14:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!