Mit tennél ha az egyik oldali nagyszülőktől minőségi, természetes anyagokból készült játékokat, a másik oldali nagyszülőktől pedig gagyi műanyag vackokat kapna a kisbabád, kisgyereked? Mindent odaadnál neki?
A gagyival az a baj, hogy persze tetszik a gyereknek, csak pillanatok alatt szétesik, tönkremegy és akkor nagy a bánat. Egy ajándék meg ne legyen ilyen, értékelje már az illető a gyereket annyira, hogy nem okoz neki szomorúságot egy garantáltan selejt vacakkal. Körülöttünk mindenki, aki gagyi ajándékkal jön, bőven megengedhetné magának az igényes ajándékot, szóval ne ideologizáljunk már, hogy jaj, biztos a kenyeret vonta meg magától, hogy megvehesse a gagyit a kínainál. Ez az ajándéklovas mondás meg egy tipikus múltszázadi baromság, amivel jól meg lehet magyarázni az érzelmi intelligencia hiányát, hogy miért nem veszem a fáradságot, hogy olyat ajándékozzak, ami a másiknak öröm és a hasznára van.
Mi nem adjuk oda a gagyit, de sajnos még arra nem találtunk megoldást, ha az ajándékozó minket kicselezve közvetlen a gyerek kezébe nyomja a cuccot.
Azoknak a hozzászólóknak, akik szerint a gagyi teljesen oké, csak azt kívánom, hogy lássák meg a saját gyermekük könnyes, esdeklő szemét, amikor a tönkrement játék helyrehozatalában remélnek tőlük segítséget…!
24
A gyereknek is szoknia kell a kudarcélményt,az élet sokkal keményebb lesz később. Törődni kell vele,vigasztalni és megtanítani túllépni a dolgokon,nem kinyalni a s..gét. a pszichoterapeutáknak pont a magadfajta tutujgatós szülők gyerekei lesznek bevételi források, nem azé,aki segíti a kudarcok feldolgozását. :)
A gagyi játék nemcsak az elmúlás fogalmát segít megismertetni a gyerekeddel, hanem egészségügyi kockázatot rejt annyiban, hogy legtöbbször ellenőrizetlen, bizonytalan eredetű, visszakövethetetlen. Olyan országból származik, ahol teljesen máshogy viszonyulnak a szabályozásokhoz, azok jóval enyhébbek is, betartatásukra semmi kényszerítő erő nincs, sok olyan vegyi anyag lehet használatban, ami jobb helyeken már betiltott. Egy gagyi játékról pereghet a kétes összetételű festék, kioldódhatnak belőle vegyületek a baba szájában, bőrén vagy éppen a kigőzölgése már szobahőmérsékleten is káros anyagokat juttat a levegőbe. Lehet, hogy nem hullik a szőre a gagyi plüssnek, de az is lehet, hogy jó alaposan átöblítették égésgátlóval és hiába mostad ki, ezt addig ölelgeti a gyereked, amíg el nem porlad. Mikroműanyagokká.
Igen, a “minőségi” is csinálhat ilyet. Csakhogy a minőségi játékoknak visszakövethető életútjuk van, ha távol-keleten is gyártják őket, akkor is nyugati szabályozás szerint. A cégnek érdeke, hogy tényleg kikezdhetetlen legyen a termék, ezért visszahívják a balesetveszélyes, gyorsan amortizálódó vagy veszélyes anyagokat tartalmazó árukat. Ha egy noname gagyi lenne ilyen, meg se tudod róla. Márpedig ha azt vesszük, hogy hányszor hív vissza egy-egy európai gyártó ilyen termékeket, ebből könnyen következtethető, hogy a gagyinak jóval nagyobb aránya lenne ilyen, csak hát senkise nézi vagy ha mégis, hozzád már ez az infó nem jut el. Közben meg sír a világ, hogy jaj, miért menstruálnak a lányok egyre korábban, miét nő meg egy hatéves kislány melle, és jön a gyanakvás a műanyagokra, azok kigőzölgéseire stb.
Ezért én elvárom az ajándékozótól, hogy lekövethető terméket adjon a gyerekemnek. Minőségiből is van olcsó, amivel ugyanolyan jól elvan a gyerek. De nálunk pont olyan emberekről van szó, akiknél az átlag havi bevétel millió körül mozog, ilyenkor én nem tudom nem a magasról beleszarást látni az ajándékozásban.
Az eléggé súlyos érvelés, hogy majd a gyerek eldönti, mi a jó neki. Ha nem adod oda neki a botmixert is, mert azzal is szeret játszani, akkor talán eldöntheted te helyette, hogy egy játék potenciálisan káros-e vagy sem. Te vagy a felnőtt, a gyerek arra van programozva, hogy te hozol helyette felelős döntéseket, te ítéled meg, mi az, ami jó, biztonságos számára. Ő örömmel játszik majd a rákkeltő gagyi kisautóval és nyeli le a lökhárítóját is.
Én csak azt remélem, hogy túl azon, hogy nyomod majd itt is a pirosat, talán a következő gagyiságnál már kicsit tétovázol majd, mielőtt odaadnád a gyerekednek. Megnézed a csomagolást, elolvasod az információkat, megvizsgálod az első benyomásod róla. Megkapargatod a festéket, megszagolod stb. mielőtt a gyerek kezébe adnád. Ez már egy nagy lépés előre.
Itt többen szalmabáb-érveléssel máshová helyezik a fókuszt. Nem márkás/nem márkás volt a kérdés tárgya, hanem a gagyi/minőségi. Nem arról volt szó, hogy kötelezően sokat kell venni, hanem hogy mit tegyünk az ajándékba kapottal. Kis jóhiszeműség nem ártana itt szövegértésben.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!