Mi számít "jó" cipőnek?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdésnél írták többen is hogy cipőből drágábbat vettek, mert abból csak jót adnak a gyerekre. Az árán kívül mitől különbözik a jó és a nem jó cipő?

Ne értsétek félre, ez nem hergelés, én is féltem a lábát a babámnak, de fogalmam sincs hogy ilyenkor mire kell figyelni.


okt. 18. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Ami tartja a sarkát, masszívan. A rossz cipő, aminek nincs erős sarka vagy talpa, később vezethet rossz tartáshoz, gerincprolémákhoz, lúdtalpassághoz.

Én megveszem a lányomnak a drágább gyógycipőket, mert befelé forduló lábbal született, a gyógycipők nagyon jól kikorrigálták az x-lábát. Jól tartják a lábát, a talpuk pont olyan, amitől egészségesen nőnek a csontjai.

okt. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit én tudok, de valami szakértő max kijavít:

Pici gyerekeknek, babáknak fontos, hogy széltében is széles legyen, ne nyomja össze a lábfejét, ha magas a rüsztje, akkor ott se. Hajlékony legyen a talpa, amennyire csak lehet, mert nehezebben járnak egy klasszikus, nehéz, merev talpú cipővel, illetve a sarokrész ne legyen megemelve, egy síkban legyen a lábujjakkal, ahogy mezítláb is van.

Ezeknek egyébként nem csak a méregdrága gyerekcipők felelnek meg, lehet kapni jobb darabokat más márkáktól is, de rá kell próbálni a gyerek lábára. Pl a dechatlonban lehet kapni olcsóbb lábbeliket, és van amelyik ár-érték arányban teljesen jó.

okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Legyen hajlékony a talpa, ez nagyon fontos és általában pont ez az, amit az "olcsó" cipők nem tudnak. De még a dragák sem sokszor.
okt. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Jó kialakitas (pl. hajlékony talp, kényelmes viselet), jó anyagból, minél természetesebb ha lehez, jó ha nem fülled bele a lába, nem kopik el 1-2 használat utan, nem jön szét.

Nem ázik be. Nincs rajta az összes disney figura.

Hirtelen ennyi. Masodlagos szempont, de általaban sokkal ízlesesebbek is.

okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi egyszer véletlen vettunk 500 ft-ert egy hasznalt superfit félcipőt. Annyira jó volt (pl. alig latszott rajta a kosz, elég vékony volt a lányom nagyon vékony lábára, nagyon ügyesen könnyen lehetett raadni, puha volt, hajlekony talpú, de jól tartott, sosem izzadt bele a lába. Szép is volt. Nagyon szerettük. Azóta csak ezt a márkát vesszük, csak már nem 500 ft ért... de megéri.
okt. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!