Mekkora overált vegyek a babámnak, 62 vagy inkább 68-ast?

Figyelt kérdés
Novemberben fog születni a babám, és minden orvostól azt hallom, hogy nagy baba lesz. Úgy szeretnék baba overált venni, hogy lehetőleg ne nője ki 1 hónap alatt de azért ne is vesszen el benne. Ezért szeretném esetleg tapasztaltabb anyukák tanácsát kérni, hogy 62-es vagy inkább 68-as overált vennének?

okt. 6. 18:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%
Nekem októberi a kislányom. Én 56-al kezdtem, de Január fele kellett már a 62-es. 68-as méretet nem vennék (Azt amúgy is tudsz venni, ha esetleg szükség lenne rá a hónapok alatt nem kell ennyire előre vásárólni overálból)
okt. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%
4,5 kilós 55 centis lányom nem fért bele az 56-os overálba, a férjem hozott be egy 62-t hogy haza tudjuk vinni
okt. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
47%
Vegyél egy hordozóba köthető bundazsákot, és meg van oldva.
okt. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
okt. 6. 20:30
 15/23 anonim ***** válasza:
65%
68-as tuti, nem fog még kelleni. Az én gyerekem 6hetes, több, mint 4és fél kilóval és 59centivel született. 1hónapig 56-ost hordott mindenből. Most a 62-es overál bőven jó rá.
okt. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
15-os, ezt hogy csinaltad? Nem h&m-es ruha volt veletlenul? Csak mert az en 56 centis, 3,5 kilos gyerekemre mar nem volt jo az 56-os hosszra, kiveve a h&m-bol, mert az egy szammal nagyobb :D
okt. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
65%

Én sem értem, max elméretezett rucik lehetnek.

Lányom 4,5 kilóval, 55 centivel nem fért bele az 56-s overállba

okt. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Én meg azon lepődöm meg, hogy az enyémnél kisebb gyerekekről is hallottam, akik 62-vel kezdtek.

Mondjuk azon is meglepődtem, hogy neki nem az kellett. Nem tudtam, mekkorát adtak rá a kórházban, aztán lelestem az egyikről, ami rajta volt. 50/56. Mondom, mi van??? Az mondjuk azt hiszem, pont H&M volt. De mondta valaki, hogy azok már agyon használtak, biztos azért.

A fotózós ruha, amit vittem, kicsit nagy volt rá, a hazamenős pont jó. (Mindkettő 56). Otthon az összes jó volt rá, de sok csak épp hogy. Minden kb.1x volt rajta, sok sorra se került.

Viszont a legtöbb ruha 62-es itthon, mert azt hittem, azt fogja sokáig hordani. (Még születés előtt megvoltak). Hát, most volt növekedési ugrása. Most azokat hordja, de van, ami már alig jó😕

#15

okt. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem, egyszeruen nem fer a fejembe ez hogy lehet. Keptelenseg. Ez valami csoda akkor :D

Lehet elmertek a babat par centivel szuleteskor amugy, van ilyen. :D Raadasul sulyra is eleg nagy.

Egyebkent meg a 62-es is max ilyen 60-61 centiig szokott jo lenni, 2 centit meg siman nonek akar 1 het alatt is, tehat meg inkabb nem ertem hogyan hordhatott 56-ost 1 honapig.

Persze kiveve akkor, ha a ruhak vannak elmeretezve. De az osszes?? :D

okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#19! Rengeteg ruhánk van, úgy 60 body-val számolj. Nem hiszem, hogy az összes elméretezett🤣 Egy része egyébként unokahúgomtól van, de nem nyújthatta ki, egyrészt, mert fele annyival született, de majdnem ugyanannyi idősen hordta, mert 3 hét sincs a szülinapjuk között, másrészt, neki is rengeteg ruhája volt, szóval rajta se voltak egynél többször.

Egyébként szerintem a felsőteste hosszabb a kisfiamnak, mert bár uh.-n combcsontnak is hosszabbat mértek, most a bodynál, amelyik méretet már alig tudom összepatentolni, abból a nadrágokat még fel kell hajtanom.

Amúgy valóban "elmérték" a gyereket, mert 4hetesen a védőnőnél 57 volt. De azt mondta, az mindenkinél úgy van, mert a kórházban mellette mérnek, a rendelőben meg tudod, beleteszik olyan satuba🤣Na, szóval az a valós. A súlya viszont stimmelt. Nyilván ő is vesztett belőle a kórházban, de még úgy is bőven 4 fölött volt, amikor hazahoztuk.

#18

okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!