Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora overált vegyek február...

Mekkora overált vegyek február közepén születendő babámnak?

Figyelt kérdés

62-es vagy 68-as?

A 68-ast még ősszel is tudná hordani talán, és a következő babának is jó lenne, ha ő melegebb évszakban születik.


2010. nov. 18. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha most veszel 68-ast egy újszülöttnek,h fog kinézni szegény benne? Már csak abból indulok ki,h én sok 62-es cuccot vettem a kicsimnek,h spóroljak,de óriási volt,de 55cm-esen született.

Én max.62-est vennék.

2010. nov. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem 62-est.

ősszel mire megint ovarallt hordana szerintem kicsi lesz a 68-as, az elején meg óriási.

Az én lányom tavaly márciusi, 56 centivel született, de 8 hónaposan (novemberben) 76 centi volt, 1 évesen meg 81.

Már nyáron is inkább 74-est hordott.

2010. nov. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

62-es bőven elég. őszre nem lenne jó a 68-as sem.

(az én lányom júliusi, most hord 68-as ruhákat.)

2010. nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én megkockáztatnám akár az 56-ost is. 62-esnél nagyobbat semmiképpen ne vegyél, mert nem fogod "megtalálni" benne, és felesleges abban gondolkodni, hogy jó lesz-e neki ősszel, mert lehetetlen megjósolni a növekedés ütemét, nagyon babafüggő. Én anno 62-est vettem, kár volt, mert kislányom 49 centivel született. Még az 56-osban is majdnem elveszett végül.
2010. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem overált vennék, hanem zsákot. Mi is csak kölcsön kaptuk, de nagyon praktikus darab. Olyan, mint egy felnőtt hálózsák (jó bélelt), de van rajta 2 lyuk és mindenbe be lehet kötni (babkocsi, hordozó). Szeretem, mert macerás a kicsit öltöztetni, ebbe pedig csak be kell dugni, sapi és mehetünk.
2010. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem mind a két gyerekem 55 cm-rel született, de az első hónapban még sok 56-os ruha is óriási volt. Én egy jó vastag 56-os overallt vennék és egy vékonyabb 62-es zsákot. A zsák jó, ha cserélni kell valamiért az overallt (pl. mosásban van), és nem olyan feltűnő, hogy nagyobb, mint a gyerek mérete, jobban kitart tavaszra.
2010. nov. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor én kilógok majd a sorból:) A fiam novemberben született, és nekem az üzletben az eladó javasolta, hogy 68/74-es méretű levegőztető zsákot vegyek. Így is tettem. Menet közben rájöttem, hogy kényelmesebb, ha pl. polár anyagú, tehát vékonyabb overált veszek (ez 62 és 68 volt), mert azt csak ráadom a rugira és kész,majd jöhet rá a zsák. Így nagyon egyszerű volt felöltöztetni télen. Nekünk ez így nagyon bevált, nem tűnt el benne a gyerek ahogy előttem írták. Szóval szerintem nyugodtan nézzél nagyobb 74-es overált vagy zsákot és alá a polár overál legyen a mérete nagyjából pl. 62 vagy 68.
2010. nov. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A lányom április végén született, a május elég hűvös volt. Volt egy pihe-puha 56-os, és egy 62-es overálunk is (mivel 50%-os kedvezménnyel vettem a skálában). Az elején ,kb 5-6 hétig jó volt az 56-os, pedig 58cm-rel és 3500 grammal született. A 62-es nem állt olyan jól főleg az első hónapban.

Most már épp csak, hogy jó rá a 74-es, pedig még csak 6,5 hós, Számít az is, hol veszed, mert pl. a Hund M-es ruhák nagyobbak. Onnan bőven elég az 56 (sőt!) Szerintem, illetve nálunk a CundA és a Tesco méretezése vállt be.

2010. nov. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!