Mekkora overált vegyek a babámnak, 62 vagy inkább 68-ast?

Figyelt kérdés
Novemberben fog születni a babám, és minden orvostól azt hallom, hogy nagy baba lesz. Úgy szeretnék baba overált venni, hogy lehetőleg ne nője ki 1 hónap alatt de azért ne is vesszen el benne. Ezért szeretném esetleg tapasztaltabb anyukák tanácsát kérni, hogy 62-es vagy inkább 68-as overált vennének?

okt. 6. 18:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%
56-osra is szükséged lesz.
okt. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%
Ha jól emlékszem 68-as 3 hónapos korától kellett, de mivel alá is öltözteted talán jó a 68.
okt. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Vagy minden méretben vegyél vagy még várj, hogy mekkora fog kelleni.

Sokszor rosszul becsülik meg a babák születési méreteit.

A másik hogy a nagyobb méretüben elveszik a baba, lötyög rajta, csúszkál benne ha felveszed. Én mindig akkorát vettem ami a mérete volt.

okt. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Hat ha nagy baba lesz, akkor vegyel egy 62-est aztan majd meglatod. Max veszel egy 56-ost is utolag, ha annyira nagy. Mar amig a korhazvan vagy akkor a ferjed is vehet addig, ott mar kiderul hogy kb melyik meret lesz jo akkor epp.

68 biztos hogy nem kell, ritkan szuletnek 60+ centivel.

Noni meg…hat, gyorsan nonek, ez van, folyamat ruhat kellett vennem nekem is az elso 7 honapban; szinte havonta egy uj meret ment, aztan lassult a novekedese :D

De pl vehetsz hasznaltan is, en vintedrol vettem anno egy csomo ruhat neki, kb 74-es meretig meg lehet tokeleteseket talalni, utana mar a kuszas-maszas-hozzataplalas miatt nehezebb, mert jobban amortizalodnak a ruhak.

okt. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 56-os overálom az van, csak kicsit megijedtem, hogy mire aláöltöztetem addigra nehogy kicsi legyen, ezért gondoltam kicsit nagyobbra. De így akkor még egy 62-eset beszerzek és szerintem a kórházból való elhozatal rendben lesz.
okt. 6. 19:00
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Én nem vennék ilyen nagyot elsőre. Kisfiam elveszett az 56-os cuccokban.
okt. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
Hát a fiam 5 hónapos és nem kis gyerek, 8,5 kg és 66 cm, de ő most hord 68-as méreteket. :D
okt. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor nem pánikolok, hogy hamar kinövi, 56-os overál van még szerzek egy 62-es overált és egy darabig megleszünk. :D
okt. 6. 19:20
 9/23 anonim ***** válasza:
51%

Tavaly novemberben a 4600 grammos babámat 50-es overálban hoztam haza a kórházból. Igaz csak 2x volt rajta (másodszor amikor a gyerekorvoshoz vitte a férjem), de jó volt rá. (használtan vettem 1500 Ft-ért, írtó cuki rénszarvasos volt, szóval nem bántam egy percig se, hogy megvettem).

Az 56-osat pár hétig hordta, a 62-eset tovább. Szerintem februárban kezdtem a 68-ast ráadni, hatalmas lett volna rá újszülöttként.

okt. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%
A 68-as óriási egy újszülöttnek. A lányom hivatalosan 56 cm-vel született, 3600 g. December első felében. Nem volt szükség 62-es téli overálra, elég volt az 56-os. Így maximum 62-est vennék mèg a helyedben.
okt. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!