Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért jobb első cipőnek a...

Miért jobb első cipőnek a Liliputi vagy DDstep cipő mint pl egy sima?

Figyelt kérdés

Nagyon szépek amúgy, az áruk is az nyilván. Egy járni nem tudó babának miért ezt ajánlják kocsicipőnek? Puszta kíváncsiság, elhiszem hogy jók, csak nem tudom miért 😃 vélemény esetleg valakinek?



Illetve télre valakinek van valami ötlete milyen cipőt adjak rá az első lépésekhez? Ez a kettő elég vékony, de mégis csak jó lenne valami olyat adni rá ami jót tesz a kis lábának amikor elindul.


aug. 28. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kocsicipőnek, vagyis amikor csak ül és sosem áll rá, bármit adhatsz rá, amiben nem fázik a lába. Első lépésekhez pedig egy puhatalpú cipő ajánlott, hisz csak tanul járni, nem kiforrott technikával megy. Sokat ronthat a technikáján is meg a láb fejlődésén egy szoros, merev cipő. El se fogja tudni mondani, hogy mi nem jó, hol nyomja, stb.
aug. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Kintre mindegy. Kocsicipőnek a biznisz miatt ajánlják, olyan mindegy, miben ül...

Járás tanulást mezítláb, vagy tapadós zokniban kéne leginkább, majd benti Szandi, de több legyen a mezítlábazás, mint a szandi.

Kintre nekünk Szamos volt az első cipője, bár nem télen. De télre is lehet azt vennék neki, az első 1-2 hónapban nem fog olyan sokat menni kint sem.

aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk nyárra esett az első lépések időszak és noname puha talpú zoknicipője volt.

Télen meg olyan volt neki ami ráment a lábára, mert magas a lábfeje és hiába akartam beleerőltetni a legtöbbe.

Télen amúgy keveset mászkáltunk kinn. Benn meg mezítláb vagy zokniban van.

aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Mi számít sima cipőnek?


A kocsicipő tényleg mindehy, de menj el a boltba, fogd meg egy kínai vagy Adidas vagy Pepcos gyerekcipő talpát meg pl. egy D. D. Step barefoot cipő talpàt és meglátod a különbséget.


A "sima cipők" talpa vastag, merev, nem hajlik, a kifejezetten gyerekeknek kialakított márkák viszont puhák, hajlékonyak, elősegítve a lábfejlődést.

aug. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Nagyobb lányom május környékén kezdett el járni, így neki nem volt szempont. Előtte a babakocsiba zoknit kapott meg takarót esetleg, de kifejezetten "kocsicipője" nem volt. Utána meg inkább mezítláb ment kint is, nyárra kapott egy Geox szandált, na azt én nagyon imádtam, ő is hamar megtanult benne menni, szóval szerintem jó volt. Télre addigra már bőven jól járt, így egyszerű bakancsot meg téli csizmácskákat kapott, ott elsősorban amúgy az volt a szempont, hogy legyen a méretében, mert alapból kistermetű, de még viszonylag korán is kezdte ezt az önálló járás dolgot (10 hónaposan), szóval nehéz volt 21/22 méretben találni neki egy csizmát, ami meleg is, vízhatlan is, de nem is annyira merev vagy éppen nem csak dísznek van a babakocsihoz.

A második gyerkőcöm meg novemberi, ő nyáron tette meg az első lépéseit, sokat mezítlábazott így nyilván, ősszel meg télen viszont már azért volt annyira magabiztos, hogy ugyanazokkal a problémákkal szembesüljek, mint a nővérénél. Szóval sokszor a noname márkák nyertek.

aug. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Menj el egy babacipős üzletbe és próbáljatok lábra. Nálunk egyik gyerekre sem volt jó a Liliputi, mert széles volt lábfejük. Az egyikükre csak 1 hónapig tudtam ráhúzni. Ezalatt azt tapasztaltam, hogy nagyon sérülékeny az anyaga... kültérre nem is tudtam ráadni. Arról nem beszélve, hogy az 5 fokos talajon csak egy darab bőr választja el a baba talpát a földtől, ami nekem nem oké.

Ddstep is kezd borzalmas lenni, kioldódik a ragasztó meg minden. Richtert vegyél, vagy vmi hasonlót inkább.

aug. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Babakocsi cipőnek tok mindegy mit adsz rá, az a fontos, hogy mikor járni fog milyen cipoje van.

Nekünk a dd step pont nem jött be, nem állt a lábán normálisan és olyan csampasnak tűnt benne.

Nekünk a szamos és a geox jött be.

aug. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!