Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ha a baba lábmérete 11.5cm,...

Ha a baba lábmérete 11.5cm, akkor 17es cipő kell a lábára (már elindult, ezért olyat keresek, ami jól tartja a kis lábát, de ilyen pici lábméretre csak kocsicipőt találtam)?

Figyelt kérdés
Esetleg tipp, hol tudok 17-18as lábméretre jó minőségű cipőt venni? Több ddstep meg hasonló cipőket forgalmazó oldalakon is keresgéltem, de mindenhol 19es lábmérettől kezdődtek a cipők :/

júl. 21. 09:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A dd step mérettáblája szerint 19-es cipő talphossza 11,4cm.Szóval tudsz rá venni
júl. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tipp

Amíg nem jár stabilan és nem mentek az utcára sétálni addig felesleges a cipő.

júl. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen méretben még nincs rendes cipő, még elég kicsi babáknak van ekkora lábuk, akik nem tudnak járni.
júl. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
A gyerek lábát azzal lehet legjobban tönkretenni, ha olyan cipöbe kényszeríted, ami "tartja a lábát", így ugyanis a lábizmok nem tudnak erösödni.
júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor még csak kezdett járni puhatalpú zoknicipőt adtam rá kintre is. Amúgy is csak a játszón tettem le mászkálni, aztán ki lett mosva mindig.
júl. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jó ötlet! Sokat megyünk le ide a játszótérre,nem marad el a babakocsiban, ezért is szerettem volna egy olyat, ami biztos jó neki. Nekem mindenki olyat ajánlott, ami jól tartja a bokáját, nem gondoltam, hogy az pont hogy nem lenne jó.
júl. 21. 10:11
 7/13 A kérdező kommentje:
Érdemes minden cipő márka láb méretét külön nézni? Mert a szamosnál is kisebbet írnak mint 19es lábméret erre a talphosszra:/
júl. 21. 10:15
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Igen, minden márka más.

Nyugodtan mezitlábazzon addig, amíg gyakorol, úgy tanuljon meg járni ahogy azt kell, a cipő már nem természetes, majd elég lesz neki ha stabilan jár, esetleg ha olyan a terep, akkor a barefoot kiscipő.

De amíg tanul inkább mezítláb tanulja, ha már lesz cipője tényleg olyan legyen ami tartja a bokáját, ebből a szempontból (is) a Szamos a legjobb.

júl. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

4: ez félinformáció. Szakemberként többször próbáltam itt hangot adni ennek, de az anyák, akik elolvastak két cikket a témában, mindig lepontoznak, ezzel próbálva hitelteleníteni. Viszont azt érzem, ha minél szélesebb körbe tud terjedni, hogy ez amit mondasz fél információ csak, az segíthet. Így ezért megyek bele a pofonokba inkább…


Egyenetlen talajra igaz, amit mondasz. Ott ugyanis a talp folyamatosan kapja az ingereket, az izmokban folyamatosan kell dolgozniuk. DE sík felületen (kemény padló otthon, oviban, bölcsiben) pont hogy kell a támasztás a bokának, mivel a sík felület nem ad ingert. Arra “ráfekszik” a gyerek talpa, beesik a bokája, nyújtja a szalagokat. Ezért ilyenkor kell egy olyan szandál pl. aminek van kemény kérge és támasztást ad a bokának. Emellé kell minél többet egyenetlen talajon járatni a gyereket: legjobb természetesen a kert, bármilyen természetes talaj, ahol biztonságos és nem tud belelépni semmibe. Másodsorban a szenzoros szőnyegek otthonra kiváló kiegészítők. Ezen kívül napi 1-2szer pl pelenkázáskor 1-1 mondóka erejéig tüskés masszázslabdával lehet stimulálni a talpát.

júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

"pont hogy kell a támasztás a bokának, mivel a sík felület nem ad ingert"

Ez bizony tévedés.

Egyrészt átlagos lakásban sincs homogén sík felület. Különböző felületek találkozása: szőnyeg, küszöb, elszórt játékok...

Másrészt egy bokafogós szandál csak akadályoz abban, hogy szabadon mozogjon a lakásban. Egy ekkora kisgyerek még nem 100 %-ban két lábon jár, hanem kúszik, mászik, leguggol, lábujjhegyre áll, felmászik az ágyra, asztal alá bújik... Folyamatosan hajlik, mozog a lábfeje, dolgoznak az izmai, ha hagyjuk őket dolgozni.

júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!