Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Nagyobb gyereknek babakocsi?

Nagyobb gyereknek babakocsi?

Figyelt kérdés

Nem akarok feszkót, veszekedést, csak valaki magyarázza el nekem, hogy miért kell egy 3-4 éves gyereket babakocsival tologatni?!

Elég sűrűn látok olyat, hogy ekkora gyerekek ülnek a babakocsiban és nem sétálnak pedig nem maratont kéne futni, csak mondjuk egy kisebb plázában sétálni.

Az én gyerekemet mióta kb járni tud(12 hó), nem lehet szerencsére ülve tartani semmiben nem, hogy most lassan 4 évesen... Szépen sétál mellettünk kézenfogva. És ez nem nyugodt/aktív gyerek kérdése, hiszen ezek a gyerekek bambán ülnek a babakocsiban...

Miért kell ellustítani a gyereket?


aug. 28. 01:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%
A fiam a nyaraláson napi 8-10 km-nyit simán rohangált (az órám szerint én ennyit mentem, ő ennél jóval többet). Itthon néha a 3 percnyire lévő pékséghez is kell a babakocsi, mert: nem akarok menni, vegyél fel, ne erre menjünk, hanem arra, stb. Na erre nem mindig van időm, ilyenkor beteszem a babakocsiba, gyorsan bevásárolunk, a játszótéren pedig kirohangálhatja magát. Különben az egész ébrenléte a huza-vonával telne el.
aug. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

Én is gondolkoztam már azon, hogy miért ülnek babakocsiban járni tudó gyerekek.

Egészen addig, míg most 21 hónaposan úgy döntött a fiam, hogy nem hajlandó sétálni. És hülyét kapok tőle, mert 15-16 hónapos kora óta simán kézenfogva bárhova elsétáltunk. Most meg amint rájön, hogy séta jön, felveteti magát.

És nem, nem lusta, mert amint a célhelyen van (játszótér, játszóház, az épülő házunk udvara), kilő, mint a rakéta.

Így, ahová lehet autóval megyünk, mert megpusztulok ha hosszú távon cipelnem kell, főleg ebben a kánikulában. A múltkor már a szülőkaros bébitaxit vettük elő, mert a babakocsit már elpakoltuk.

Előtte két héttel meg letúrázott velünk lazán 5 kilométert saját lábon...

aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
14%

Nekem a lányom nagyon babakocsis volt, de 2 éves szülinapja után 3 nappal kezdte a bölcsit, és oda már nem akartam babakocsival vinni, mert bkv-val mentem tovább dolgozni, nem akartam a bölcsiben hagyni a babakocsit. Így mi ott és akkor eltettük a babakocsit, sétált mellettem, ha elfáradt felvettem. Nem hiányzott igazából többet a bkocsi használata. Menőbb volt a buszon az ölemben ülni, útközben mindent megtapizni. Hátizsákos voltam, nem volt autónk, mégsem volt megterhelő.

Most 15 hónapos a tesója, még nem jár magabiztosan, viszont nem szereti annyira a babakocsit mint a nővére, szerintem vele se fogjuk 2 éves kora után használni.

Én sem tudom hova tenni mikor egy nyakigláb gyerek ül a babakocsiban. Olyan mint mikor egy nagy gyereket látok cumival... Az is furcsa. Persze mindenhol meg van az oka nyilván, de valljuk be legtöbbször csak "egyszerűbb így", egyszerűbb mint elvenni, leszoktatni, vesződni vele hogy itt gyere, ne menj arra stb.

aug. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
35%
Nemrég voltunk az állatkertbe. Óriási gyerekeket huztak azzal a szr kocsival amit ott lehet bérelni. Rengeteget. Babakocsiba bőven 4 feletti gyerekeket, némelyik nagyobb darab volt mint én. Az én 4 éves fiam meg végig gyalogolta azt az 5 órát amit bent töltöttünk, játszódott, felmaszott ahova lehetett, majd a parkoloig is plusz 10 perc séta, az 5 óra után. Olyan szinten életképtelen szülők nevelnek ugyanilyen gyerekeket, hogy hihetetlen. 20 perc sétát nem bír a legtöbb gyerek. A viselkedesukrol ne is beszéljünk. Nyamnyilak, kocsival jár mindenki még wcre is.
aug. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy használja-e, vagy sem. A lányom 10 hónaposan indult el, kb.1 éves korától kezdve nem maradt meg a babakocsiban. Sétált szépen, vagy amikor már nagyobb volt, akkor motor vagy futóbicikli.

A fiam majdnem 11 hónaposan indult el. Onnantól ő se maradt meg igazán a babakocsiban. És azon a nyáron (májusi) csak rohant, amíg bírta. Nem sétált, futott mindenhova.

Ehhez képest most, hogy elmúlt 2 éves, nem akar sétálni. Nem akar motorozni, nem akar biciklizni. Kézben akar "utazni " vagy apa nyakában. Persze a babakocsit már rég eladtuk, mert nem kell. Hát megmondom őszintén, van, hogy visszasírom.

Pl.fülészetre kellett menni múltkor. Be kell sétálni a parkolóból egészen hátra, a betegfelvételre. Onnan előre egy másik épületbe, ott van a fülészet. És onnan vissza az autóhoz. És mindezt persze időre. Nyilván ilyenkor felveszem, nem várom meg, amíg lenyomja a szokásos hisztit, vagy amíg nekiáll kavicsot szerepelni. Ilyenkor speciel tök jó lenne a babakocsi. De számtalan olyan helyzet adódhat egy anyuka életében, amikor használja. Szerintem semmi közöd hozzá, ki mit csinál.


Én most nézegetem már egy ideje a neten azt a "hordozót", ami vállra vevős, a gyerek meg egy szütyőben ül. Mert egy fokkal könnyebb lenne cipelni. Pedig nem nagy gyerek, alig 10 kiló. De azért érzi a derekam így is.

aug. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
73%

"majd a parkoloig is plusz 10 perc séta, az 5 óra után."

Fogadjunk, hogy elaludt a kocsiban hazafelé!

Na nekünk az állatkerttől még busz plusz vonat volt a hazaút, amikor pl: a Nyíregyházi Állatkertben jártunk 3 éves gyerekkel. Igazán csodás lett volna cipelni végig hazafelé.

Mert az egy dolog, hogy amíg érdekes, sétált, végig a 30 hektáros (!) parkon, de a hazaút már cseppet se izgi.

Tavaly 4 évesnek ugyanerre az útra nem vittünk babakocsit, ki is dőlt.

aug. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon sok oka lehet, előttem már leírták többen is. Amúgy, 12 hónaposan elindulni semmit nem jelent. Sőt, talán túl korai is. A legtöbb gyerek azért később indul el és sokáig esik-kel, mert lassan alakul ki az egyensúly. És még egy 3 éves is hamar el tud fáradni, főleg ha sokat megy. A fiam is 3 éves, sokszor kéri, hogy felvegyem. Néha olyankor eszembe jut, milyen jó is lenni a babakocsi. 😄
aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!