Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Nagyobb gyereknek babakocsi?

Nagyobb gyereknek babakocsi?

Figyelt kérdés

Nem akarok feszkót, veszekedést, csak valaki magyarázza el nekem, hogy miért kell egy 3-4 éves gyereket babakocsival tologatni?!

Elég sűrűn látok olyat, hogy ekkora gyerekek ülnek a babakocsiban és nem sétálnak pedig nem maratont kéne futni, csak mondjuk egy kisebb plázában sétálni.

Az én gyerekemet mióta kb járni tud(12 hó), nem lehet szerencsére ülve tartani semmiben nem, hogy most lassan 4 évesen... Szépen sétál mellettünk kézenfogva. És ez nem nyugodt/aktív gyerek kérdése, hiszen ezek a gyerekek bambán ülnek a babakocsiban...

Miért kell ellustítani a gyereket?


aug. 28. 01:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Mert lehet, hogy 3 km-t sétáltak a plázáig, hazafelé meg bevásárolnak, és anyukának is van hova pakolni, nem kell 3 szatyorral meg a gyerekkel a kezében megszakadnia. Egyébként a férjem fiát az anyja 4 éves koráig kocsiban tolta az óvódába meg mindenhová, utána biciklire váltottak, és azóta már versenyszerűen biciklizik. A lányukat meg mindig sétára "kényszerítette" kicsi korától, ő viszont rohadt lusta, túlsúyos és semmit nem sportol. Tehát nincs összefüggés.
aug. 28. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Nekem pl azért ül a 3 évesem babakocsiban, mert heti 3x járunk a korai fejlesztőbe. A foglalkozáson nagyon elfárad, sokszor ebédidőben végzünk. Oda és vissza is kell sétálni egy nagyobbat, ami babakocsival 10-15 perc (anélkül fél óra vagy több). Sokszor a babakocsiban eszi meg az ebédjét ilyenkor menet közben. Gyalog minden fűszálnál megállunk. A vége legtöbbször az, hogy valamin behisztizik és a karomban kell cipelni (a többi holmival együtt természetesen). A kezemet nem hajlandó megfogni, ha megpróbálom, összeomlik, mint egy rongybaba.


Te kívülről csak annyit látsz ebből, hogy egy nagyobb gyerek babakocsiban ül. Én már ezerszer végigküzdöttem a másik utat és nem éri meg.

aug. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 babyboom567 ***** válasza:
82%
De neked mi közöd hozzá,más hogy csinálja?Te csináld úgy ahogy te akarod,és pont.
aug. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom miért érdekel téged, mi közöd van hozzá, hogy vadidegen ember babakocsiban hordja a gyerekét. Magánügye. De legközelebb menj oda hozzá és kérdezd meg tőle, hátha helyre tesz. Az én barátnőm pl azért vitte babakocsiban, mert a gyereknek többször műtötték a lábát és csak pár lépést volt akkoriban képes önállóan megtenni.
aug. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Biztos megvan ennek az oka.


De az en kisfiam pl 16 honapos es meg nem is jar onalloan, nem tudom meddig fogjuk a babakocsit hasznalni.Tehat itt mar egy hatranybol indulunk,mert nem amig mas baba megtanul 1 evesen jarni, o legalabb 1,5 vagy meg tobb is lesz 🤷‍♀️


Viszont a korahoz kepest nagyon magas es a multkor az utcan leszolitott egy neni, kerdezte, hogy minek ultetek babakocsiba egy 2 eves gyereket, miert nem setal szepen? :D

Nem masoknak kell megfelelni, mindenki ugy csinalja, ahogy neki jo.

aug. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy kisfiút ismerek 4-5 évesen is nagy méretű babakocsit használt, mert beteg volt. Ránézésre semmi, de igazából értelmi fogyatékos és a lába se úgy mozog. Őt naponta így vitte az anyja, mert a testvéreket el kellett kísérni suliba. Neki viszont lehetetlen lett volna a kis távot is gyalogolni. Kerekes szék meg valamiért nem volt nekik, így maradt ez a megoldás.
aug. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Alapvetően a 4 éves nagylányom nagyon szépen tud sétálni, nagyobb távokat is, de hát 4 éves, elfárad egy idő után, és akkor vagy az van, hogy szanaszét szaladgál, rosszalkodik, ledobál dolgokat, szófogadatlan, stb (ami egy plázában, vásárlás közben nem kifejezetten célszerű, ugye), vagy csak simán leül, és nem hajlandó egy lépést se menni tovább. Oké, nem egy óriás termetű kislány, nincs még kerek 15 kg, de azért kézben cipelni, főleg ha van még nálunk egyéb cucc is (roller, futóbicikli, bevásárlás, kedvenc takaró, plüss, stb) azért nem a legjobb buli. Főleg, hogy egyébként van egy kishúga is, aki még nincs 2 éves, ő meg elszaladós típus, neki vagy beszerzek egy gyerekpórázt (amiért szintén megköveznek), vagy bekötöm a babakocsiba, és akkor így legalább szem előtt marad, de a nővére meg még mindig nem dolgozta fel, hogy ő lett a "nagy", szóval simán van olyan, hogy cserélnek, és a kicsi jön lábon, mert ő amúgy is egy energiabomba és nem bánja, így legalább van esélye elszökni, a nagy meg a babakocsiban, mert éppen a hercegnőfantáziáját vagy babás szerepjátékát éli nagyban. Ha nem visszük a babakocsit, de a két gyerekkel gyalog akarnék bárhová is eljutni, akkor abból sírás (mindannyiunk részéről), kiabálás (leginkább a lányoktól, de azért tőlem is előfordult már), és kudarcélmény, agyérgörcs (ez talán csak engem érint) és társai lennének az eredmény.

Amúgy nekem is mindkét lányom egy éves kora előtt, 10 és 11 hónaposan kezdett el önállóan járni, másfél évesen már szaladtak, és nem lusták a szó fizikai értelmében, folyamatosan mozgásban vannak, másznak, játszanak, szaladgálnak, ugrálnak, a nagy tornára is jár, de az A-ból B-be való célzott haladás az egyszerűen nem. Gondolom nekik unalmas. Ha meg érdekes a végcél, akkor meg szeretnének sietni, és akkor meg az a baj, mert vagy előrerohannak a kismotorral/rollerrel/akármivel, vagy kézben vigyem, mert úgy gyorsabb. Hát na, kösz nem kérek ebből.

Szóval ezért.

aug. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Mert egy idő után elfárad és akkor jön a hiszti.a franc se akarja egy vadidegen miatt mint te végigkínlódni a plázát. Ilyenkor leül ,aztán cipelhetem őt meg a bevásárlást is. Babakocsival viszont bent ül,alul a bevásárlás és minden tök jó.

Ja addig bamba amíg a babakocsiban ül,drága.

aug. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

"Szépen sétál mellettünk kézenfogva."


Az àtlag 2 éves nem ilyen szobanövény.

aug. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

Mert KELL nekik.

Anyuka nem akar sérvet kapni, gyerek homlokára pedig nincs ráírva, hogy miért ül a kocsiban.

12 hónaposan elindulni egyébként nem átlagos.

Egyébként én azt figyeltem meg, hogy azok kardoskodnak leginkább a babakocsi ellen, akik ugyanúgy hurcolják a gyereket: vagy kocsival mennek mindenhova, így elő sem fordul, hogy két átszállással kéne a gyerekkel együtt a heti bevásárlást hazavinni.

Vagy babakocsi pótlékra váltottak: szülőkaros tricikli, biciklis gyerekülés és valamiért azt hiszik, az jobb.

Meg van a harmadik kategória, akinek meg sem ült a gyereke a babakocsiban és irigykedik azokra, akiknek megértett annyit a gyereke, hogy: "anyának két keze van, vagy téged foglak, vagy a szatyrokat, ezért légy oly jó és ülj rendesen!".

Na és ezek azok, akik akkora ganék, hogy piszkálják azokat, akik még babakocsiznak, bele se gondolva, hogy esetleg mekkora fájdalmat okoznak a másiknak.

Hipotón, hosszú loknis hajú, magassagra is sokkal nagyobb, sokkal idősebbnek tűnő gyerekkel hány beszólást, csúnya nézést kaptunk, pedig csak a 3. szülinapjáig toltam. Hányszor akarták kiparancsolni a babakocsiból, amikor még járni se tudott, megszámolni se tudom. Nem volt ráírva a homlokára, betegnek se tűnt, hisz a hipotónia nem is az.

aug. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!