Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok? Ti hogy...

Rossz anya vagyok? Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés

Babám 2 hónap alatt 2x esett már le.egyszer 4 hónaposan az asztalról,ahol pelenkázni szoktuk.Sose forgolódott,de azóta igen.csak 2 méterre mentem arrébb,de megbántam. Másodjára ma este esett le az ágyról.aludt a franciaágyunkon,mint mindig napközben,én meg elmentem pisilni,épp mikor jöttem be a szobába,akkor pottyant le...2-3 percig,ha sírt,de azóta nem mutatja jelét,hogy fájna valamije...

Szörnyen érzem magam!Most már sehova sem merek kimenni nélküle.Inkább tartogatom,ha alszik,de nem hagyom magára többet.Volt valakivel ilyen?Vagy csak én vagyok ennyire ostoba?


2010. júl. 4. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám sosem esett le sehonnan (pelenkázó, ágy), de mivel féltem, hogy elő fog fordulni, elég hamar leköltöztünk a földre. A pelenkázót kb 4 hónapos kora óta nem használom, vagy a földön pelenkáztam, vagy a nagyágyon.

Játék közben mindig a földön volt (habtapin). Alvás közben pedig a kiságyában.

Ha a nagyágyban akarod altatni, akkor rakd körbe mindenfélével, és told a falhoz az ágyat, úgy nem fog leesni.

A pelenkázót meg felejtsd el, ha ilyen izgő-mozgó babád van. Vegyél összehajtható pelenkázóalátétet, és költözzetek le a földre. Habtapi jó találmány.

2010. júl. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem írom le ugyanazt, mert teljesen egyet értek az első válaszolóval! :)
2010. júl. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pelenkázni,már nem ott pelenkázom.Játszani a földön játszik és nappal nem hajlandó a kiságyban aludni.A földön vagy a babakocsijában alszik.Az ágyon most csak azért aludt,mert szopizott és bealudt rajta.Gondoltam,míg alszik,addig gyorsan elszaladok,de ez nem volt több 2-3 percnél.Sajnos viszont ahoz bőven elég volt,hogy felkeljen,megforduljon és lemásszon az ágyról...
2010. júl. 4. 22:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idős korban már nem lehet tudni! Mindenre fel kell készülni! Ha otthagyod az ágyon, rakd körbe párnákkal hogy ne tudjon lefordulni róla.
2010. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám is izgő-mozgó, 7 hónapos. Egyszer lecsúszott a francia ágyról, de kicsit esett. Ettől nem vagy rossz anya, csak most már figyelni kell rájuk. Azt viszont nem tartom jó ötletnek, hogy ne használd a pelenkázót. Nekünk 90 cm magas pelenkázó komódunk van, azon pelenkázom, így sokkal kényelmesebb, és gyorsabb. Csak nem szabad otthagyni, és ha valamiért nyúlok, akkor is az egyik kezem rajta tartom.
2010. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem ágyon ült, és én csak elnyúltam egy zokniért, erre puff fejjel előredőlve leesett, megfogtam de már koppant a buksija, nem tudom melyikőnk sírt jobban, ő akkor vagy én utána:( persze semmi baja nem lett, csak az ijedség volt, azóta nem hagyom sehol ott, de a pelenkázót használom, csak minden oda van készítve! A kiságyban alszik, mert nekem átmászna minden párnán..

Nem vagy rossz anya, csak oda kell figyelni nagyon..

(barátnőm mesélte, hogy ő vagy 5X esett le kiskorában a mosógépről, anyja ott pelenkázta)

2010. júl. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát igen, nagyon résen kell lenni, az biztos. Én is paráztam nagyon, és 1x 2x hajszálon múlott....

Egy munkatársam szerint minden baba leesik az ágyról egyszer. Én eddig ezt megcáfolom, de ha 5 mp-nél hosszabb időre nem tudok figyelni, berakom a kiságyba vagy a járókába, pelenkázni meg lehetetlenség lenne a pelenkázón, sztem úgy is lefordulna, ha 2 kézzel fognám. Igaz, én mindig az ágyunkon pelenkáztam.

Szerintem ha nem tudsz figyelni kb. folyamatosan ( :), akkor inkább tedd biztonságos helyre ! :)

2010. júl. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam 9 hónapos, eddig 4szer esett le az ágyról, semmi baja nem lett.

Először: épp megtanult kúszni-mászni. Nyitva volt az ajtó, az ablak, nagy huzat volt. Odaléptem az ajtóhoz, hogy bezárom, mikor ő már lent is volt a földön. Együtt sírtunk...

Másodszor: én is pisilni mentem, mikor ő felébredt. Az ajtó nyitva volt, az ágy az ajtó mellett van. Ő meg akarta nézni, hogy hol vagyok, az ágy szélére mászott, és lecsúszott...

Harmadszor: Aludt, de annyira forgolódott, hogy lefordult az ágyról... (azóta ha elalszik, be a kiságyba)

Negyedszer: Peluscsere a nagyágyon, a koszos pelust akartam kidobni a 2 lépéssel arrébb lévő pelusos kukába, mikor meglógott és le is esett...

Akkor mindig rossz anyának gondoltam magam, de azóta már nem érzem magam annak. Vannak ilyen balesetek, lesznek is, másfélék is.

2010. júl. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

akkor nem csak én vagyok néha ilyen...

tényleg odafigyelek,hogyha ki kell szaladnom vhova,akkor viszem magammal vagy berakom a babakocsiba.Ha tudom,hogy kicsivel leszek el tovább,akkor a szönyegről is felveszem és szintén babakocsiba rakom bele.Általában csak abba lehet úgy belerakni,hogy ne kezdjen el sírni.

Már nyugodt vagyok,de este...Fél éves lányomtól nem győztem bocsánatot kérni!Párom hazajött,de tök nyugodtan fogadta a hírt.Azt mondta,hogy valahol,valamikor el kell kezdeni...Könnyű egy anyának ilyeneket mondani.Éjszaka ha csak nyöszörgött,már ott voltam rögtön,mint Kuka a Hófehérke és a hét törpe című rajzfilmben,mikor pusziért szaladt vissza Hófehérkéhez...:D

2010. júl. 5. 10:05
 10/10 A kérdező kommentje:

Párom ledöbbent szombaton,mikor sétáltunk.Azt mondta,hogy ilyennek még nem látott.


Sétálni mentünk,mert nem volt itthon az autónk(apósnál).Fagyiztunk meg ilyenek.Párom tolta a babakocsit,mikor elérkeztünk a benzinkúthoz,ahol egy furgon nem adta át az elsőbbséget,így párom hátulról akarta kikerülni.Erre a sofőr elkezdte pörgetni a motort,mire a kipufogó fekete füstöt kezdett el okádni.Abban a pillanatban beordítottam az ablakon hogy: Helló,az összes füst a gyerekre megy!!!

Nem győztek bocsánatot kérni tőlem,olyan határozottan ráordítottam.Sose kiabáltam sehol senkivel,de ez úgy felbőszített.Nem elég,hogy mentünk volna át az úton,ahol vissza kellett lépnünk,mert nem engedett át,de aztán a képünkbe füstől.Több se kellett.Párom meg szakadt a röhögéstől,hogy milyen anyatigris lettem...:DD

2010. júl. 5. 10:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!