Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korában mentek a...

Mennyi idős korában mentek a babátokkal nyaralni?

Figyelt kérdés

A családom egyik fele győzköd, hogy menjünk. Még csak 7 hetes a babám. Igazából attól félek, hogy elkap valami betegséget, hiszen még csak a BCG oltást kapta meg.

Strandra, Balatonra (természetesen a picit nem vinném a vízbe) mikor érdemes menni, mennyi idős korában?

Várni kell pár hónapot? Megvárjam, amíg megkapja az oltásokat? Vagy lazának kéne lennem és máris mehetünk?

Féltem a picikémet, nem szeretném, ha az én hanyagságom miatt lenne beteg.


2010. júl. 2. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól is függ, milyen körülmények közé mentek, tisztaság, higiénia, stb. Szerintem az országon belül nyugodtan mehettek nyaralni! Mi külföldre akkor mentünk, mikor a kisfiam 6 hónapos volt.
2010. júl. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem is, ha tiszta helyre mentek, országon belül mehettek. én nem az oltások miatt nem indulok el a 3 hós babánkkal, hanem mert kánikula van, nappal uúgy bent lennénk a lakásban, 6-7 óránál előbb nem lehet vele kimozdulni, mintha otthon maradtunk volna. vízbe, napra még nem vihetem úgyse. szóval nekem ez nem lenne nyaralás, ő meg még olyan pici, hogy neki meg pláne nem nyaralás. az otthoni kis környezetét és a mindennapos rendszert épp hogy megszokta, így nem szívesen zökkenteném ki.

hirtelen csak ezek az ellenérvek jutottak eszembe. de ha nálatok van segítség és nem egséz nap neked kell a babával lenned, tudsz kikapcsolódni, picit fürdeni, és megbízható, tiszta helyen tudtok megszállni, akkor hajrá.

gondolom, hogy nem úgy indulnátok 1 napos strandolásra, hogy majd árnyékba lesz a pici, mert még ott is írtó hőség van. napközben csak hűvös lakás!

2010. júl. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát nagy szabadságszeretetünk meg óriási kalandvágyunk van a férjemmel de egy hét hetes gyereket max. a szomszéd faluig vinnék .... kizárt !!!

Ha toleráns és nincs vele gond akkor négy hónaposan de inkább fél évesen vinném el.

Mi 8 és fél hónapossal voltunk elöször a balcsin egy hosszú 7végén aztán egy falusi lagzin majd jött az éles nyaralás 9 honaposan egy ezerötven km-es kalandtúra nagyon élvezte bejártuk a kedvenc helyeinket... akkor már nem volt gond. De elöbb nem mertem volna.

tartson bárki beszarinak ....

2010. júl. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én sem vinnék ilyen pici babát. Nem is az oltások miatt, hanem egyébként sem. Mi valamikor augusztusban tervezünk Balatoni hosszú hétvégét, de akkor már 6 hónapos lesz a fiam!
2010. júl. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi akkor mentünk először anyósomékhoz 2 napra, amikor a kislányom 3 hónapos volt, akkor aludtunk először nem otthon és indultunk 4 órás autóútra.

Én nem indultam volna hamarabb, nekem macerás lett volna, de nyaralni most mentünk 1 hete először 4 napra.

8 és fél hós a kislányom

2010. júl. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért nem vártok egy kicsit, és mentek nyár végén nyaralni. A szállás is olcsóbb, nincs is akkora hőség és a babád is egy kicsit nagyobb lesz.
2010. júl. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi a fiam 2 hónapos korában voltunk két éjszakát anyósoméknál vidéken. Pont azon a héten aludta át először az éjszakát, és féltem, hogy ott hogy lesz. Szuperül aludt, jobban, mint itthon. Azóta már voltunk rokonoknál Sümeg mellett, anyósoméknál sokszor, barátokhoz is visszük, és majd most 8 hónapos korában megyünk egy hétre a Balcsihoz nyaralni.

Mivel téli baba volt, nem tudok nyilatkozni, de lehet, hogy nem vinném még 7 hetesen idegen helyre.

A fiam a 1,5 órás autóutat kibírta, aludt, de volt, hogy 6 hónaposan végigüvöltötte ezt a távot. Szerintem az autózás nem attól függ, hogy mekkora a pici. Mert ha nincs baja (nem fáj semmilye, nem éhes stb) akkor végigalussza, mert az autó monoton zaja és a super útjaink elringatják.

Most nincs h1n1 mint télen volt, de most meg van nagy meleg, bogarak, szúnyogok, ne adj isten darazsak.... én inkább ettől tartanék, nem az oltások meg nem lététől.

Szerintem ekkora gyerkőccel ha tudtok inkább csak egy napra menjetek piknikezni, horgászni, valami árnyékos helyre, ha van utazóágyatok, vagy próbáljátok ki az idegen helyen alvást rokonnál. Nekem ez a véleményem. Aztán meg ha majd szeptemberben is lesz jóidő... már lehet menni.

2010. júl. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"semmije" ... :o)
2010. júl. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyaralni még nem mennék vele, max. szülőkhöz több napra. Mi elsőre 5 hós korában voltunk.
2010. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!