Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem idegesítenek a...

Titeket nem idegesítenek a vendégek?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 hónapos múlt és nem volt még olyan hétvége, hogy ne lett volna valaki nálunk vendégségben. Ez még a kisebbik gond, de az nagyon fel tud idegesíteni, hogyha valakivel megbeszéljük 4-re és 3-kor beállít. Vagy 3-ra van megbeszélve és előtte 10 perccel szól, hogy bocsi, de inkább 6-ra megyünk. Én meg előbb keltettem emiatt a lányomat, hogy megtudjam etetni mielőtt ideérnek. A férjem meg nem érti mi a bajom. Miért nekünk kell igazodni a vendégekhez? Mondjuk az az én hibám, hogy nem akarom mások előtt etetni a lányomat. Szopik és pótlást kap.
2008. nov. 9. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugi. Hidd el nem akarnak idegesíteni a vendégek, csak kiváncsi mindenki rád és a babára. Én ha vendégeket várunk, sem csinálom máshogy a dolgokat. Azért ne borítsd fel a napirendeteket...sem a babónak , sem neked nem jó! Vonulj félre a vendégektől ha ennie kell a babának. Nyugodtan vond be a párod az etetésbe ha segítségre van szükséged...a vendég meg várjon addig amíg eszik a picur.

Ha este akar jönni vki, és neked már gondot okoz, mond meg hogy ti már akkor fürdetek, vagy ahhoz készülődtök...hidd el a vendégek alkalmazkodni fognak hozzátok. TE ÍROD A JÁTÉKSZABÁLYOKAT:)

Remélem tudtam segíteni

Üdv: Egy 5 hós baba anyucija

2008. nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van. Te ismered a babádat, te tudod milyen a napirendje! Beszéld meg a vendégekkel előre, amikor bejelentkeznek, hogy kéred a pontosságot, mert utánna füri van pl. Vagy nyugodtan mond meg, hogy a gyerek nyűgös, ha felborul a napirendje. Ha meg van olyan "kedves" ismerős aki ezt nem tartja be, vonulj félre a babával és ne foglalkozz velük, csak észre veszik magukat. Én így csináltam. Vagy egyszerűen mond azt, hogy később jöjjenek. Én nem engedtem kb. 2 hónapos korukig csak a nagyszülőket!

26 hetes

2008. nov. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem a te hibád! A szopiztatás sztem is egy bensőséges dolog, ami nem tartozik a vendégekre (sajnos nekem csak 2,5 hóig volt tejem). Az első pár hónapban nálunk is "sáskajárás" volt. Szerencsére nekünk nagy a ház, én felmentem a hálóba és nem érdekelt ki van nálunk, oda senki nem jöhetett fel apán kívül. Én megmondtam mindenkinek, legyen az nagyi vagy más vendég, hogy nálam a baba az első és nem fogom a napirendjét felborítani senki kedvéért, igazodjanak ők a babához. Persze finoman, hogy ne legyen sértődés. Nem is volt probléma soha ebből :)

Szerintem ülj le beszélgetni a férjeddel és magyarázd el neki a problémádat. Ha szeret és kicsit is figyel rád és a babára, meg fogja érteni. Igenis kell olyan hétvége, amikor csak hárman vagytok és ne kelljen senkit körülugrálni.

Én biztos közöltem volna a vendéggel, aki 10 perccel a megbeszélt idő előtt szól, hogy később jönnek, hogy már ne is jöjjenek aznap, mert este már pancsi és alvás van...

2008. nov. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen érthető.

Engem is idegesítettek.Főleg az,aki csak szó nélkül betoppant.A másik,amikor szoptattam és bent ültek és nézték.

Mondd el a férjednek,hogy mit érzel,hátha megérti.

2008. nov. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
kösd ki a vendégeknek, hogy mikor jöjjenek! Ne érezd ezért magad szarul, nekik kell alkalmazkodni hozzátok! Van elég bajod úgyis a fáradtsággal, nem kell még miattuk is idegeskedned!!!
2008. nov. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk detto, már odáig jutottunk, hogy nem jön senki, csak max mi megyünk akkor amikor nekünk jó.Soha senki nem tartotta a megbeszélt időt, én meg leharaptam a fejét, és a legszörnyűbb, hogy anyukák akik tudhatnák milyen fontos az időzítés.Ez van.
2008. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj ez miatt! Mondd meg az uradnak, hogy mi jó nektek, hogyan szeretnéd. Ebből semmi baj nem lehet és sértődés sem. Amelyik vendég megsértődik az szégyellje magát.

Már az elején kikötöttem, hogy jöhet bárki, de a baba az első. Sőt! Amíg a férjem foglakozott a vendégekkel, mert éppen szoptattam, utána nem restelltem a baba mellé feküdni kicsit szunyókálni, ha éppen bealudt a pindur. :))) Írtózatosan fáradt voltam és ezt tudta a férjem is, így kihasználtam minden percet. Na bumm, vessen meg érte valaki.

A vendégeknek meg elég volt néhány perc szemrevétel.


Ne aggódj, jó babázást. :)

2008. nov. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nah akkor legalább nem vagyok egyedül. Szerencsémre a férjem magától lemondta a késő vendégeket a kiakadásom után :)

Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem az lesz a legjobb megoldás, ha innentől nálam kell majd bejelentkezni mindenkinek és elmagyarázom majd, hogy miért kell pontosnak lenni :)

2008. nov. 9. 18:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Előbb felkeltetted???Nincs az a vendég,akiért érdemes felborítani a pici napirendjét.Mondjuk én elég nagyszájú vagyok,de bizony mindenkivel közöltem,h van egy napi ritmusa a babának és lesz szíves alkalmazkodni hozzá mindenki,aki jönni szeretne baba nézőbe.Amennyiben akkor jön, amikor alszik,pechje van.Sztem nekik kellene alkalmazkodni,nem nektek.És ha valaki megsértődik,így járt.Érdemes az elején lefektetni a játékszabályokat,mert sajnos az emberek-sokszor a családtagok még jobban,mint a barátok-elég tapintatlanok.Szval ne görcsölj,és a saját érdekeiteket helyezd előre.Sok sikert 6 hós baba anyukája
2008. nov. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!