Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hazaérve a kórházból mennyi...

Hazaérve a kórházból mennyi idő után nem kényelmetlen már, hogy jönnek-mennek a vendégek?

Figyelt kérdés
Férjem szüleiről, testvéreiről és az ő családjaikról van szó, akik nem tudnak bejönni a kórházba. Sokan vannak, és ritkán (2-3 havonta) látjuk őket, tehát számomra mindenképpen "klasszikus" vendégek. Bár sok kiszolgálást nem igényel a jelenlétük, csak ott lenni velük, beszélgetni stb. A lakás kicsi, 55 nm, és szerintem kb. 3-4-esével lehet rájuk számítani egyszerre, és valószínűleg napokig a városban maradnak, így több napon át jönnek majd. Tehát szerintetek mikortól nem fog engem stresszelni a (földrajzilag) távoli és ritkán látott család jelenléte, miután hazahozzuk első babánkat a kórházból?
2010. márc. 18. 06:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyedüla te hozzáállásodon múlik. Nekem 3 gyerekem van,és mindennap jöttek rokonok,munkatársak,igaz csak néhány órára,de örültem,hogy megcsodálják a picit,és velem örülnek,esetleg még segítenek is valamiben.Akkor még nem volt "divat",hogy szülés után egyedül akarok lenni.
2010. márc. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Van akinél ez divat, hát ez érdekes. Én olyan ramaty állapotban voltam még itthon is szülés után hogy egyáltalán nem díjaztam ha jöttek volna. Anyukám minden nap jött segíteni, de a tesómék akik messzebb laknak csak 1 hét után jöttek. Valahogy nem divatból, hanem mert mindenkit megkértünk még szülés előtt hogy egy kicsit hanyagoljanak minket, amit érdekes módon fel is fogott mindenki és nem volt sértődés. Másrészt meg a babának sem tesz jót ha állandóan zargatják,elég neki elviselni azt hogy meg kellett születnie, neki pedig az immunrendszere még nullával egyenlő és mindenfélét hazahoztak volna neki... na én ebből nem kértem.
2010. márc. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
amint nem stresszeled MAGAD rajta :) mi rendszeresen látunk vendégeket, nagyon szeretem. szülés után persze (4 éve) nem én ugráltam körbe őket, hanem átjött anyósom, és ő, de jól esett beszélgetni. ez BELÜL dől el, Benned. ha elég ideig magyarázod be magadnak, hogy "én most egyedül akarok lenni a gyerekemmel", ahogy ez ma divat, akkor zavarni is fog, amit mindenki megérez, pár hónap múlva meg sírhatsz, hogy a kutya nem nyitja Rád egész nap az ajtót. szóval tessék pozitívan hozzáállni!
2010. márc. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket és a bíztatást is! :) Nálunk már igazán csak az a kérdés, hogy túlzás-e azt kérni, hogy aznap, amikor hazaérkezünk még ne jöjjön senki. Sajnos nem tudom pozitívra fordítani azt a rémképet a fejemben, amint hazaérünk, én próbálom kicsomagolni a kisfiamat, akit még elég esetlenül tartok a kezemben, és közben körbeáll az anyósom és családja, és nézik, hogy mit csinálok. Aztán ők leülnek apával a nappaliban, én pedig nem tudom, hogy mihez kapjak, hová forduljak, mit csináljak először. Valaki megtenné, hogy ezt megcáfolja és azt mondja, hogy ez nem így lesz, vagy ha így, akkor sem lesz az rossz? :) Őszintén, légyszi! Előre is köszönöm! :)
2010. márc. 18. 10:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is távol élnek a rokonaim. Kb 200 km. Az én babóm 5 hetes volt kedden, és 1 hónapja vagyunk itthon.

Anyukám itt volt velem az első héten. Segített főzni, mosni, takarítani, egy szóval mindent megcsinált, hogy én hozzá tudjak szokni az itthoni élethez a babával. Hihetetlen nagy segítség volt.

DE! Rajta kívül, még senki nem volt nálunk! Én nagyon szépen megkértem minden családtagot, rokont, barátot, hogy ne jöjjenek, csak ha szólunk! És tisztelettel be is tartják! Hozzátartozik a dologhoz, hogy 35. hétre született a kicsi, szerencsére jó súlyban, úgyhogy nem került koraszülött osztályra, de én úgy voltam vele, hogy előbb erősödjünk meg mindketten (császáros voltam) és ha már teljes "mellbedobással" tudjuk fogadni a látogatókat, akkor jöhetnek!

Tudom, hogy nagyon szeretnék már látni, mindenki nagyon kíváncsi rá, úgyhogy ha minden jól megy most hétvégén már megismeri a babám a család többi tagját is! :)

Csak azt tudom neked javasolni, hogy ne érdekeljen a protokoll, meg a szokások, kérd meg a családodat, hogy tartsák tiszteletben a kérésedet, és ha neked úgy jobb, kérd meg őket, hogy egy pár napot hagyjanak nektek alkalmazkodni az új életetekhez és egymáshoz! Szerintem nagyon fontos az első néhány nap! És most tényleg csak magatokkal kell törődnöd!

Ez persze csak az én véleményem!

Sok boldogságot!

2010. márc. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is! Nálunk az totál kizárva, hogy egy napnál tovább kibírják távol. Hollandok, ahol az a normális, hogy szülés másnapján már otthon van a baba (ha nem otthon született), és mindenki azonnal megrohamozza. A távolabbi rokonok és ritkán látott ismerősök is, nem is hallottak még a 6 hetes gyermekágyról. Aztán anyósom is elmondta már párszor, hogy jön, amint lehet. Nem kérdezte, hogy jó-e vagy sem. A férjem azzal jön (és igaza van), hogy az én családom már a kórházban látni fogja a babát, az övé meg így is csak 4-5 nappal később. Ja, még a kommunikáció külön jó, velük csak angolul megy, nekem elég jól, nekik kevésbé. A fiukkal nyilván hollandul beszélnek, amit én nem értek, úgyhogy a közös beszélgetések 3/4-ében én ülök szépen és nézelődök. Én nagyon szeretem őket, tök aranyosak és rendesek, csak legalább egy napig ne jönnének...
2010. márc. 18. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!