Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit és mikor alszik 5...

Mennyit és mikor alszik 5 hónapos babátok? Vannak fix időpontok, amikor tuti aludni kell vagy változnak?

Figyelt kérdés

Nálunk sajna elég képlékeny még, de valószínű azért is mert elég hétalvó kisfiam van, viszont most már szeretnék neki kialakítani fix időpontokat csak nem tudom mikor legyenek ezek az időpontok és milyen hosszúak.

Meg azért is, mert még nem alussza át az éjszakát és arra gondoltam, hogy lehet azért mert túl sokat alszik napközben.


2010. jún. 29. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
6 hónapos kisfiú-3x 30 perc nappal,éjjel szopni kel fel igénye szerint:)Amúgy fix időben aludja a semmit:)))
2010. jún. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én 5 hónapos kisfiam elég keveset alszik napközben és azt is össze-vissza, bár éjszaka jól alszik. Egyébként úgy tudom, hogy akkor alakul ki igazán egy menetrend, amikor elkezdenek szilárdat enni.
2010. jún. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és ti mit csináltok a babátokkal, mikor ébren van?
2010. jún. 29. 14:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

az enyém minden evés után fentvan kb. 2-2,5 órát. egy darabig játszik egyedül a csörgőkkel, plüssökkel, rágókával, de elnézi az akváriumot és a kutyát, cicát, vagy engem is ha teszek-veszek. ha nyűgös, akkor viszem magammal a hordozható ágyába a konyhába, ott játszik, míg megfőzök. szoktunk babakönyvet lapozni, csörgővel játszani, vagy csak sétálunk a lakásban és mesélem mi micsoda. szoktam dögönyözni, csikizni sőt apa fel is dobálja, én nem merem! napközben kb. fél-3/4 órát alszik, utána eszik és kezdődik elölről. mindig máskor, de kb. fél 9-10 között fürdetjük, utána eszik és alvás. éjjel 2-3 alkalommal ébred, szopizik egy kicsit és alszik tovább. reggel legkésőbb 8-kor ébred, de van, hogy már 6-kor kukorékol...

most még csak anyatejes, de arra gondoltam, hogy ha kap majd mást is, éjjel nem adok neki cicit ha megébred, csak egy kis vizet. hátha így leszokik az éjjeli ébredésről! igazából nem hiszem, hogy éhes lenne, mert van, hogy csak 3-4 percet szopizik és alszik is tovább.

szóval rend, na az nálunk sincs...viszont a reggeli ébredés időpontjától függően már kb. be tudom lőni a napunkat.

2010. jún. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk a delelott nagyjabol ugyan az de a delutan az mindig felborul. :) Reggel 7-8 kozott ebred a kisfiam, kaja, egy kis jatek a jatszoszonyegenegyedul, mikor ezt megunja akkor egyutt jatszunk (csorgovel, konyvet mutogatok neki szines kepekkel stb) Ezutan alszik 1-1,5 orat. 11-12 kozott ismet kaja, utanna egy kis jatek es elmegyunk setalni. Ilyenkor azert szokott megborulni a delutan mert van, hogy alszik egy nagyot a babakocsiba de van, hogy le sem hunyja a szemet igy mikor hazaertunk akkor alszik be. Szoval ez valtozo. Utanna kaja, ismet jatek aztan megint alszik 1 orat altalaban 5-6 kozott. 6-kor adok neki egy kis cicit, hogy ne legyen ehes a furdesre ami 7-kor kezdodik. 8-kor fekszik le es atalussza az ejszakat masnap reggel 7-8-ig. Egyedul is eljatszik kb 30-40 percet utanna megunja. A pihenoszekebol szokta nezni ahogy fozok, persze kozben dumalok neki es adogatok minden felet a kezebe maskent nem marad meg. Hintazni nagyon szeret kb 30-40 percet elvan a hintajaba nagyokat mondogat mosolyog. Kb ennyi. :)
2010. jún. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én először vagy a járókába vagy a nagy játszószőnyegre teszem mindenféle rágóka és egyéb babajáték társaságában, aztán ha megunja (bár már elkezdte gyakorolni a mászást, azzal is elég jól leköti magát), közösen játszunk, pl. mondókázok, énekelek neki, tapsikolunk, stb. És persze mutogatom neki itthon a dolgokat, mesélek mindenféle "hülyeséget", és persze ott van a séta is délután. Apukájával meg "vadulnak", emelgeti, bírkóznak, ilyenek. :-)
2010. jún. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!