Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor itt most baj van? Ha...

Akkor itt most baj van? Ha nem forog és nem szeret hason lenni ( naponta kb 3* 10 perc kb. ), hogy fog megtanulni ülni meg kúszni, mászni?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kislányom.Még nem forog egyik oldalra sem, próbálkozik néha, de annyira nem is érdekli. Ha fekszik az ágyon megfogja a kezem felül majd kirúgja állásba magát.
2010. jún. 27. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Meg tök raer, es millio ilyen kerdes volt mar. Babaszoba, ott le van irva a gyerek fejlödese, de s kiskönyvben is benne van.
2010. jún. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Kérdezd meg a gyerekorvosotokat, védőnőtöket.

Nem szabad felültetni, még úgy sem, hogy ő húzza fel magát, az állásról nem is beszélve.

Én megmutatnám korai fejlesztőbe.

Tudom, hogy manapság "divat" túlaggódni a dolgot, de szerintem 5 hónaposnak már át kellene legalább fordulnia.

2010. jún. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam 6 hósan fordult először,és soha nem volt hason,nem is tettem ugy mert utálta,mégis szépen fejlődik és nincs elmaradva(ülés,kúszás,mászás mind megvolt).Most 14 hós és már jár :)

Minden baba máshogy fejlődik.

2010. jún. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hidd el, meg fog tanulni! Ne aggódj! Hagyd, hogy a saját kis tempójában tanulgassa a dolgokat. Az én fiam is ráérős volt az ilyenekkel, ő is utált hason lenni. 8 hónaposan ült szépen magától, 10 hónaposan kezdett el mászni, másfél évesen indult el. :-) Ilyen kis ráérős volt, de mindig is láttam rajta, hogy semmi baja, okos, ügyes baba. Mindig azt nézd, hogy saját magához képest fejlődjön, bízd rá!
2010. jún. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok. Nem, egy 5 honaposnak sem kell meg feltetlenül atfordulnia. Altalaban 4-8 honapos korban kell ennek megtörtennie, persze ha aggodsz nagyon, akkor erdemes rakerdezni az orvosnal vedönönel vagy fejlesztöben, de ugyanezt fogjak mondani. Vannak lassabban fejlödö babak. Persze ök sem elmaradottak vagy lemaradtak vagy barmi negativ, csak ök igy fejlödnek, lassabban a mozgas teren, de majd gyorsabban kezd beszelni.
2010. jún. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Annyira nem aggódom túl, csak mint itt is volt egy válaszoló és a rokonság is csesztet, hogy át kéne már fordulni, azért nem forog,mert nincs hason stb!
2010. jún. 28. 08:05
 7/11 anonim ***** válasza:
szia. nem gond, ha nem forog, azt mondják 8 hós koráig kell. valaki hamarabb fordul, van aki lustább. az én lányom 8 hós lesz. hasra már régen fordsul de vissza még csak pár hete.ha minden nap párszor fekvésből megfogod a kezéd és felhúzod, azzal erősíted az izmait. nekem ezt a védőnő és a doki elő is írta. persze nem sokat, de rendszeresen.
2010. jún. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az enyém 5 hónapos, egyedül még nem forog, csak segítséggel, minimális billentéssel. Szóval az enyém sem siette el.
2010. jún. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha kicsit elindítom a lábát és oldalra teszek játékot előbb utóbb átfordul, csak kicsi segítséggel :D Ő mindig ülni szeretne és ácsorogni...lecsúszik a kezemből, ha kicsit fektetem már emeli a fejét és ülne fel kb 45 fokos szögben már magát felemeli.
2010. jún. 28. 09:31
 10/11 anonim ***** válasza:
ne ültetgesd, ne állítgasd azt a szegény gyereket.
2010. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!