Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj, ha elválasztós...

Nem baj, ha elválasztós csecsemőnél már régóta nincs "rendszer" az étkezésekben?

Figyelt kérdés
Kb két hónapja elkezdtük a hozzátáplálást most 8 hónapos, igény szerint szoptatott babánál és egyszer 2, másszor 3 vagy 4 "kanalas" étkezése van, a többi még szopi. Valahol azt olvastam, kell a rendszer. Mikortól? Mennyire erőltessem?
2007. dec. 3. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:
33%
Ha a baba igényét veszed figyelembe, akkor nem lesz baj. Ő jelzi ha éhes. De az esti szopi még jó darabig ne maradjon el, napközben pedig szopizzon igénye szerint.
2007. dec. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
en a 4.honap vegeig szoptattam mert akkor mar nagyon szoritotta a mellbimbom,es a tejben is tobb a viz,amitol nem no tul sokat a gyerek,en az orvos hatasara levalasztottam,es az 5.honapban csak napi 4-max 5 alkalommal adtam tejport cumisuvegbol.a 6.honapban mikor az also 2 foga kijott,elkezdtem napi 3 tejet (reggeli uzsi vacsi)adni es ebedre egy kis baby papit.igy ment 2 hetig aztan nem volt neki eleg a tej,igy meg a 7.honap elott valtottam:reggeli tej ebed fozelek,uzsi gyumolcs es joghurt,vacsi tejbegriz.a 7.honapban mar csak reggel ivott tejet,es most hogy 8 honapos reggel valami tejes papit(tejbegriz vagy gabonapehely) ebedre barmi amit mi is eszunk+friss gyumolcs,uzsira joghurt vagy uveges baby etel uzsira valo,vacsira is papit eszik,felvagottat szereti ragcsalni a 4 fogaval,sajtot nagyjabol minden evo.edesseget keveset adok neki,annal tobb gyumit asv vizet vagy gyumilet.o 29en volt 8 honapos,a banant egyedul eszi.74 cm es 10 kilo,44,5 cm fejkorfogattal.nem kover nem sovany makk egeszseges,4 foga van es a tobbi most keszul kinoni,egyedul felall es par masodpercig meg is marad.ezt azert irtam le hogy lasd nem tettem rosszul igy nevelni.altalaban o jelzi ha ehes de minden nap ugyanabban az oraban keri.este pedig tudja h furdes utan vacsi aztan kis jatek es alvas 9tol reggel 8 ig.szerintem jobb neki is es neked is ha rendszeressegre neveled.sot mar maga markolja a kanalat igaz meg csak maszatolja az arcat de hamarosan megtanul enni.
2007. dec. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!