Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes alatti terhességnél....

Gyes alatti terhességnél. Hogy járnék jobban?

Figyelt kérdés

Júliusban jár le a gyedem,gyesre megyek utána. Már próbálkozunk a második bébivel, ha gyes alatt leszek terhes akkor táppénzre mehetek?vagy csak gyedre a szülés után?Passzív állományban vagyok a melóhelyemen.Vissza már nem vennének, úgyhogy nem akarom letölteni a szabimat mert 30 nap után már elküldhetnek.Szóval gyes alatt a táppénz a jobb vagy a gyes?Hogy a gyedem minél több legyen a második picúrnál.

Most 75ezer és 138000-re vagyok bejelentve.

Segítsetek eligazodni mert 20 ember 20 félét mond:)!


2010. jún. 25. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Le lett maximálva a táppénz,nem lehet 9 hónapot táppénzen lenni,ha szabit veszel ki,az megszakításnak minősül biztosítási szempontból.ÉN ÍGY TUDOM.Ezért azon vagyok,hogy mire 14 hós lesz a lányom,teherbe kellene esnem,különben lecsúszok én is.
2010. jún. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyes, és akkor majd kezdődik előről minden
2010. jún. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tehát táppénzre nem mehetek ezek szerint, ki kell húzni a terhességet a gyessel, és a gyedem marad ugyanennyi mint az első babánál?Ha gyed alatt sikerül a terhesség az változtat valamit?

köszi lányok!

2010. jún. 25. 22:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne, hogy miért nem lehet szabi, utáni táppénzre menni????
2010. jún. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szabadság megszakításnak minősül ilyen szempontból.de ezt a témát tényleg rendbe kellene rakni.kérünk ide egy szakértőt!:-)
2010. jún. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szabit ha kiveszi elküldik ahogy írta, de még ha szabi végén elmegy betegre mielőtt kirúgnák akkor sem tud 9 hónapig betegen lenni, mivel csak annyit lehet betegen amennyit dolgozott az az amennyit az összegyűlt szabi smi kb. 2 hónap, és utánna ha lejár a beteg kirúgnák gondolim ha el akarják küldeni. A legjobb ha marad gyesen és az idő alatt szül meg, így megint abból az összegből számolják a gyedet amit az első baba előtt kapott.
2010. jún. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

3-ik válaszolónak!Ha letöltöm a szabijaimat akkor 1 hónap után már elküldhetnek és el is küldenének mivel megszűnt a munkaköröm.

Gyes alatt viszont védve vagyok még egy évig, a picúr 3 éves koráig.Táppénzre meg ezek szerint nem lehet elmenni a teljes terhesség idejére, ki kell húznom ezt az időt a gyessel:(valahogy!Keresek egy 4 órás állást...ha találok persze:(

Köszi szépen!Már világos minden.

2010. jún. 26. 09:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!