Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha a baba fél...

Mit csináljak, ha a baba fél a nagykádban?

Figyelt kérdés
3 hónaposan próbáltuk először, úgy hogy én is bemásztam vele, apu meg kintről segített. Akkor még fogni kellett, nagyon félt és sírt. Úgyhogy maradt a kiskád. Most 6 hónapos, megint megpróbáltuk. Vettem babaülőkét a kádba. Beletettem, sírt. Kivettük az ülőkét és csak én fogtam, úgy is sírt. Pedig már nem fér a kiskádba, elég macerás abban fürdetni. Gondolom, várni kéne még vele. De meddig? Miért van ez? Másoktól hallom, hogy már 3 hónapos korától a nagykádban fürdetik. Pedig imád fürödni meg pacsálni.
2008. nov. 5. 20:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Te jó ég!!:(

Az újszülöttnek az anyaméhben való mozgáshoz véletlenül sincs szüksége a búvár reflexhez!!! Ott mikor lenne szüksége arra, hogy ne vegyen levegőt a víz alatt, mikor még nincs is kifejődve a tüdeje...A búvár reflex mint ahogy a nevében is benne van a víz alá merüléskor kapcsol be, azaz a levegőből a víz alá merüléskor....segíti a levegő bent tartását a tüdőben ezzel kikerülve azt, hogy a baba vizet nyeljen amikor a víz alatt úszik! És attól lesz életmentő ez a reflex, hogy a karjukat és a lábukat úgy mozgatják a víz alatt, hogy bármikor felküzdjek magukat a víz felszínére és levegőhöz jussanak!


Sajnálom, hogy olyan védőnőd van aki a tudomány mai állásánál sokkal többet vél tudni!

És ennyi erővel ne vegyél eldobható pelenkát se, mert a nagy pelenka gyártók csak el akarják adni neked a drágább terméket, olcsóbb kézzel kifőzni a textil pelenkát!


A babaúszás egy aranyos dolog, ahol jól érezheti magát az egész család úgy hogy közben játékosan fejlődnek a babák, de ha te csak azt gondolod erről, hogy mindenki a pénzedet akarja, akkor valóban nem érdemes részt vennetek ilyen foglalkozáson!


De ne csodálkozz azért, hogy fél a gyerek a nagy vízben, ha sosem volt még ilyen kontaktusa és ti is úgy fogtok hozzá a fürdetéshez, hogy remélem ma nem fog sírni!


És csak halkan jegyzem már meg, hogy a babaúszáson résztvevő gyerekek búvár reflexe sem tart örökké! Ellenben más anyaméhben kialakuló reflexel, íme egy hasznos cikk:


[link]


Ha nekem ilyen védőnőm lenne, akkor megkérném, hogy ne is jöjjön látogatni!

De akkor kérdezd meg őt is, hogy segíthetnél a babádnak az esti fürdetéskor, hogy ne sírjon a nagy kádban!

2008. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

A kiskádban szeret fürdeni, ott nem sír. És nem félünk a fürdetéstől, mert imádja. Csak még a nagy kádat meg kell szokni.

Változatlanul azt mondom, hogy nem érdemes kockáztatni. De te tudod mit csinálsz a saját gyereked.

2008. nov. 8. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!