Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha a baba fél...

Mit csináljak, ha a baba fél a nagykádban?

Figyelt kérdés
3 hónaposan próbáltuk először, úgy hogy én is bemásztam vele, apu meg kintről segített. Akkor még fogni kellett, nagyon félt és sírt. Úgyhogy maradt a kiskád. Most 6 hónapos, megint megpróbáltuk. Vettem babaülőkét a kádba. Beletettem, sírt. Kivettük az ülőkét és csak én fogtam, úgy is sírt. Pedig már nem fér a kiskádba, elég macerás abban fürdetni. Gondolom, várni kéne még vele. De meddig? Miért van ez? Másoktól hallom, hogy már 3 hónapos korától a nagykádban fürdetik. Pedig imád fürödni meg pacsálni.
2008. nov. 5. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Másfél -kétéves koráig a kiskádban fürdött a fiunk . Lehet hogy icic-pici kádat vettetek?Ha a kiskádban érzi magát biztonságban én abban fürdetném , lehet , hogy macerás , de ha annyira kicsi a kád akkor egy vödörben vagy valamiben készítenék melegvizet a kezem ügyébe és azzal "zuhanyoztatnám"-locsolgatnám tisztára a gyerekem . Esetleg vennék egy nagyobb kiskádat.
2008. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom van-e nagyobb? Én nem láttam. A baba extra méretű. Eleve nagy súllyal született: 4,12 kg-val, jelenleg meg akkora mint egy másfél éves. 10,5 kg. Csak úgy fér bele, ha felteszi a lábát. De az nagyon tetszik neki.
2008. nov. 5. 20:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne erőltesd. Lassanként megtanul ülni a gyerkőc, és akkor biztos elfér, még játszani is tud majd vízben. Esetleg nem lehet, hogy sok volt a víz a nagykádban, és azért nem tetszett neki?
2008. nov. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjetek el babaúszásra járni ha van rá lehetőségetek az élőhelyetekhez közel és ha ott megszereti a nagymedencét, akkor a nagykád már csak kis pancsolónak fog számítani :)

mindamellett, hogy nagyon sok egyéb pozitív hatás éri majd a manót.

2008. nov. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt fogom csinálni,hogy a kis kádat belerakom a nagy kádba,tehát ugyan úgy a kicsiben fogunk fürdeni egy párszor,csak a közeg lesz más-lehet ez a baj,hogy nem ehhez volt szokva,mármint a fürdőszobához..mi a szobában fürdetjük pl.Próbáld ki hátha bejön.
2008. nov. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ülj be vele többször kádba!
2008. nov. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akkor megpróbálom betenni a kiskádat a nagykádba. Ez jó ötlet. A babaúszásról lebeszélt a védőnő, azt mondta, hogy egy magzatkori ösztönt nem szabad felerősíteni, annak el kell múlnia, különben később fejlődési rendellenességei lesznek. Ami persze lehet, hogy hülyeség, de nem akarok kockáztatni.

Köszi szépen a válaszokat.

2008. nov. 6. 17:11
 8/12 anonim válasza:
Az en babam is felt eloszor. Menj be te is vele a kadba, es a vizbe tegyel habfurdot! Nagyon fogja imadni!!!
2008. nov. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én írtam a babaúszásról, és szerintem a védőnőd ezen kijelentése után egyetlen tanácsát se fogadd meg anélkül, hogy más véleményét kikérnéd! Nem egyszerűen tájékozatlan, de buta ember az aki arról ad rossz tanácsot amit nem ismer, ezzel befolyásolva azt, aki hozzá fordul véleményért.

Kérdem én, mit kezdene a baba a cicivel, ha nem maradhatna meg a szopó reflexe, avagy károsan fentartott a sétáló reflexe is azzal, hogy megtanul járni? Ezeket a primitív reflexeket nem véletlenül hozta létre a természet és az evolúció!!!A búvár reflex sem különbözik a szopó, fogó, sétáló reflextől...mindegyiknek létfentartó, életmentő szerepe van, és egy ilyen okos, tanult védőnőnek köszönhetően letettetek egy ennyire csodálatos dologról!

Sajnálom, hogy vele beszéltél csak erről. Olvasgass fórumokat, oldalakat amik a babaúszásról szólnak, és keress a neten olyat, ami ellene vall. Hidd el nem fogsz találni. Én nem akarok rávenni senkit sem a babaúszásra, de csak azért ne mondjatok le róla mert egy ostoba védőnő jutott nektek.

Íme egy link, ahol láthatod a babaúszás hogy menti meg egy kisfiú életét:


http://www.youtube.com/watch?v=v0mUPr68x2U

2008. nov. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A búvárreflex azért van, hogy az anyaméhben tudjon úszni a gyermek. A szopóreflexre születés után van szükség, ezért jó, hogy egy újszülöttnek még megvan. Később viszont kinövi, hiszen nem sok felnőttet látok, aki ha valaki az arcához ér szopni akarna.

A védőnők főiskolát végeznek, továbbképzésekre járnak, tehát van naprakész információjuk a legújabb kutatási eredményekről. A babaúszás jó üzlet, meg jól is hangzik, ráadásul a kismamák is szívesen eljárnak otthonról. Ez csak marketing, én inkább a védőnőnek hiszek, nem annak, aki el akarja adni a szolgáltatását. Azért persze nyugodtan hordja a gyerekét úszni, aki jónak látja, én erről nem akarok vitát nyitni.

A kérdés a fürdés volt.

2008. nov. 6. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!