Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért állt meg a hízásban a...

Miért állt meg a hízásban a babám?

Figyelt kérdés
31000 grammal született a kislányom, és az első 3 hónapban nagyon sokat hízott, havonta több mint 1 kilót. Aztán a 4. hónapban ez megcsappant, és csak 30 dekát hízott, majd az ötödikben semmit. Én nem aggódtam rajta, nem méricskéltem állandóan, csak a havi orvoslátogatásokon mértük le mindig. Most tartunk ott, hogy 5 és fél hónapos és nagyjából stagnál a súlya, 6300 gramm. Egyébként nagyon jól fejlődik, mozgékony, mosolygós baba, az éjszakákat is végigalussza. A doktornő szerint lehet, hogy kevesebb a tejem (ezt sajnos érzem is), tanácsára elkezdtem kóstoltatni zöldségeket, gyümölcsöket, azt mondja, jó lenne minél hamarabb kiváltani egy étkezést. Elképzelhető hogy a kezdeti hirtelen hízás miatt állt most meg a dolog? Látom a kis arcán is, hogy vékonykább, mint régebben. :( Viszont sokat nyúlt.
2010. jún. 24. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
A gyerekek hullámokban növekednek, nem gond, ha nem hízott, súlyánálvan.
2010. jún. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. :) Én is azt gondoltam, hogy talán nem olyan nagy gond, akkor bizonytalanodtam el egy kicsit, amikor láttam a doktornőn, hogy picit "húzza a száját", hogy egy hónap alatt semmit nem hízott.
2010. jún. 24. 10:05
 3/6 anonim ***** válasza:

A kulcsszó az utolsó mondatod: sokat nyúlt. A gyerekek még később is vagy híznak,vagy nőnek.

Helyesen teszed,ha megkezded a hozzátpálálást. Nincs semmi baj a babáddal.

2010. jún. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez teljesen jó súly , viszont azzal nem értek egyet h ezért elkezdeni a hozzátáplálást és kiváltani egy szopit. én inkább csak kóstoltatnám vele az új ízeket, de semmiképp nem váltanék ki szopit, azzal nem lesz több tejed, sőt, inkább kevesebb, te is tudod gondolom minél többet szoptatsz annál több tejed lesz.

Igazából akkor lenne gond ha nem nőtt volna hosszra sem, én azt tanácsolom hanyagold a főziket és szoptasd a babád ha kell inkább gyakrabban, nem értem a gyerekorvost h miért javasolta h kezd elválasztani.

Meghízta a babád az első hónapokban már jócskán előre magát, 6 hónapos korra kell h megduplázza a születési súlyát és ő azt már rég elérte.

Ne aggódj, h nem hízik olyan sokat, ha nem sír sokat akkor biztos nincs gond.

Szoptass bátran remélem sokáig tudod majd szoptatni. 5 hós baba anyukája, vnő

2010. jún. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is így gondolom. Addig szeretném szoptatni, ameddig csak lehet, úgyhogy biztos ami biztos elkezdtem szedni az urtica urens 5ch-t is, hátha az is dob a mennyiségen. :) Mondjuk szerintem nagyon éhes nem lehet, mert nem kéredzkedik nagyon sűrűn cicire. Ha esetleg megpróbálom rárakni idő előtt, akkor meg elfordítja a fejét. Szóval gondolom, nagyon nem éhezhet...:)
2010. jún. 24. 10:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van, vagy nyúlik, vagy hízik. Az enyém is így van. (9 hós)
2010. jún. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!