Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy egyen...

Mit csináljak, hogy egyen egyéves babám, és ne kínlódás legyen a kanállal való evés?

Figyelt kérdés
Egyedül a falatkákat megeszi, sőt nagyon szereti tömni befelé az ételt, amit meg tud fogni és kézzel a szájába rakni. Viszont ha kanállal etetem, szinte kiugrik az etetőszékből annyira tiltakozik, de ha a kanalat a kezébe adom, hogy esetleg ő is próbálkozzon, akkor sem jobb a helyzet. Csak akkor eszik kanállal, ha közben valamilyen játékkal elterelem a figyelmét, de ezt nem akarom még jobban belerögzíteni, hogy így kell enni. Mivel próbálkozzak, hogy tudjam etetni rendesen?
2011. nov. 24. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmivel. Várj vele. Előbb utóbb majd kanalazni is akar, mert törekszik az önállóságra.

Addig adj neki darabosat, amit kézzel tud enni. LEves levét esetleg megitathatod pohárból.

Lehet hogy pár hét, és már egyedül kanalaz majd.

Az én második lányom is ilyen volt, 14 hónaposan szépen evett villával/kanállal (meg persze műanyag felfogós előkével :o)

2011. nov. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, hogy valószínűleg azért van ez, mert önállóan szeretne enni, viszont a kanállal még nem tud úgy bánni, ahogyan ő szeretné, és ez idegesíti. Legalábbis nálunk így volt...

(Azzal a különbséggel, hogy 9,5 hónaposan kezdte ezt :o)

2011. nov. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát remélem igazad van, és csak azért nem akar enni, mert már az önállóságra vágyna.
2011. nov. 24. 13:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet. Önállóan akar enni. Én úgy szoktam megoldani, hogy amit meg tud fogni, azt lapos tányérra teszem, közben meg etetem kanállal. Ő eszi a husit, répát... én meg adom a krumplit, szószt, levest....

De van olyan is, hogy megfogja a kanalat én megengedi hogy megfogjam a kezét így segítek neki.

Ha pedig csak kanállal lehet enni, pl. tejbegríz. Akkor bemegyünk a szobába leülök a földre, Ő az ölembe. Nézzük a tv-t és közben etetem.

De sokszor úgy szeret enni, hogy szaladgál össze-vissza, és mindig jön egy falatért. : )

2011. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nálunk a tányéros megoldás sem jön be, hogy elé pakolom a kaját, mert egyből kiborítja. A szobában őt is meg tudom etetni a TV előtt, vagy játék közben, de ehhez nem akarom hozzászokatni, mert akkor később még nehezebb lesz. Sajnos a nagyfiamnál is így csináltam és csak még később jött a neheze evés téren.
2011. nov. 24. 14:55
 6/6 xStefix ***** válasza:
100%

Egyetértek veled, hogy ezek a csakazértisegyünk-praktikák is megszokáshoz vezethetnek. Néha persze jól jön, hogy bele tudod tuszkolni azt a pár falatot, de hosszú távon nem jó, ha így rögzül, igazad van.

Szerintem: először is legyél vele türelmes! Ha nem akarja, ne erőltesd semmiképp - de "trükközz" úgy, hogy felkeltsd a kíváncsiságát. Ne repülőzz a kanállal, ahogy apuka a reklámban:), de ha eddig csak folyékonyabbakat, egyneműeket adtál neki, ideje a darabosabbaknak is. És így pl. bíztatni is tudod, hogy próbálja kipecálni a falatokat a kanállal, villával. Legyen nagy ujjongás és dicséret, ha sikerül. (Ha még erre sem kész, az se baj; de mondjuk hetente próbáld ki, hátha már hajlandónak mutatkozik rá.) Vagy ha engedi, alkalmazz kétkanalas módszert; ő is ehet egyedül, de közben te figyelsz rá, hogy fogyjon is az étel. :)

És alapjáraton legyen élvezetes, sokszínű az evés, hogy jó élményei legyenek közben; ne az maradjon meg benne, hogy te tukmálsz, ő meg hisztizik.


De bárhogy is, tényleg maradj higgadt, ne idegeskedj vele, mert azzal hosszan megutáltathatod vele az evést. Én is bénáztam ezzel anno, hát a lányom jóideig elég kaotikusan is evett... :S

2011. nov. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!