Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves gyereketek tud már...

1 éves gyereketek tud már kanállal enni?

Figyelt kérdés

A státuszon kérdezték, úgyhogy valószinű hogy kell(ene) tudnia. Megijedtem, mert mi még soha nem adtunk a kezébe kanalat, hogy próbálkozzon ezzel.

Hibáztunk?


2010. máj. 26. 00:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 15 hósan kezte el használni, de a 2/3 még mellé megy. :)


Szerintem általában 1 évesnek nincs még olyan koordinált mozgása, de szóljon ha valakinek már ennyi időesen étkezésre és nem maszatolásra használta.

2010. máj. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám sajnos tápszeres volt, mert nem volt tejcsim. Már megkezdtük a hozzá táplálást és gyönyörűen eszik kanállal, de csak mert imádja a pocakját és egy kis gömböc:) de szerintem nem baj ha a babád nem tud kanállal enni, mivel gondolom anyatejcsis volt, uh ezek nagyon eltérőek lehetnek h ki mikor tud kanállal enni.
2010. máj. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
bocsi lemaradt hogy 4 hónaposak vagyunk
2010. máj. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell kanállal ennie, ráér még azzal is 3 éves koráig mint a szobatisztasággal. Kisfiam 15 hós, most próbálkozik, de inkább még én etetem, mert lusta:) Adj a kezébe kanalat, de készülj fel, mert utána lehet takarítani:)
2010. máj. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy 11 hónaposak, de én most annak örülök, hogy végre sikerült őket megtanítani, hogy egyedül tartsák a cumisüveget és megegyék így a tápszert. Kanalat még eszem ágában sincs adni nekik, vagyis kanalat már sokszor fogták, de az ételt még nem adtam a kezükbe (amit kanállal kell enni). El se tudnám képzelni, hogy ennyi idősen már úgy egyenek. Vagyis már egyszer kétszer odaadtam nekik, megnézni, hogy mégis mit csinálnak,de hát persze csak fröcsögtették mindenfelé, de még csak nem is a szájukhoz közelítették a kanalat.

Amúgy az én védőnőm meg most azt kérdezte, hogy formabedobóval játszanak e már. Persze! Rágják, de hogy mit hova kellene bedobni... hát lehet hogy ők vannak lemaradva, de hiába mutogatom nekik, kikapják a kezemből a formákat és már rágják is.

2010. máj. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tud még. 16 hónaposan már próbálkozik, a sűrűbb ételekkel már sikerrel is jár. Szerintem semmiről nem késtek le, nyugi:)
2010. máj. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2-án lesz 14 hónapos, és kb 2 hónapja próbál önállósodni, amitől égnek áll az összes hajam szála. Gyönyörűen megfogja a kanalat, a száját is megtalálja, és sokszor még bele is talál, de az a maszat, amit nem csak magára, de az etetőszékre is produkál, na ahhoz azért jó idegek kellenek. :-)
2010. máj. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6.50-es félreértett és arra gondolt, hogy ő eteti kanállal a gyereket... Remélem legalábbis...
2010. máj. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja szerintem is félreértette a kérdést. Az vicces lenne, ha a 4 hós gyerek saját maga kanalazná ki a tápszert. :)


Amúgy ezek a státusz vizsgálatok "érdekesek", mert 3 éve gerköc hallás vizsgálaton volt (fülhallgató jobb-bal hangok), de a védőnő bevallása szerint ebben a korban a 90% össze-vissza mutogat. :)

Szóval a korban igen csak rosszul van kalibrálva.

2010. máj. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát én is nagyon meglepődtam a kérdésen, azon meg pláne, mikor a védőnő azt mondta, h kellene tudnia.

Ma megpróbáltam egy kanalat a kezébe adni, először is bal kézzel fogta meg, majd megrágta és elhajitotta. Nálunk most a dobálózás a sláger... De esze ágában sem volt enni vele.

Az ikres anyukának üzenem, hogy a mi babánk lassan 13 hós és eszébe sem jutna a formákat bedobni, ő is csak játszik vele, egymásra rakosgatja és kész. Ja, meg dobálja ezerrel. Úgyhogy egyáltalán nem vagytok lemaradva szerintem e téren.

2010. máj. 26. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!