Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék főzni neki! Milyen...

Szeretnék főzni neki! Milyen főzelékeket adhatok neki és hogy csináljam? 4 hós

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 13:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
először krumpli, alma, répa...külön vagy együtt...
2010. jún. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Almát, barackot, krumplit, répát adhatsz neki, illetve ezek variációit. Vízben megfőzöd (minimális sóval, cukorral ízesíthetsz, de ha kihagyod sem baj), majd turmixolod, a főző lével tudod hígítani.
2010. jún. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

Cukorral semmiképp se ízesíts a babának! Nem is tudom miért kellene a főzeléket cukrozni.

A cukor nagyon egészségtelen és teljesen felesleges!

2010. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
igaz az hogy ujkrukplibol és ujsárgarépábol nem lehet csinálni?
2010. jún. 21. 13:44
 5/15 A kérdező kommentje:
újkrumpli akart lenni!
2010. jún. 21. 13:44
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Olyat még nem hallottam, hogy újból nem lehet. Én is azt adom, igaz 7 hónapos. Csak nem levakarom a héját, hanem ugyanúgy hámozom, mint a régit.

Főzni úgy szoktam, hogy mindent apróra vágok (1-2 cm-es darabokra). Kevés vízben megfőzöm, majd ha puha, urmixolom. Előtte leöntök a levéből, nehogy túl sok legyen, mert kivenni már nem lehet. Aztán turmixolás közben ha sűrű, ezzel higítom. Ha ez sem elég, higíthatod anyatejjel, vagy bekevert tápszerrel, esetleg felforralt, visszahűtött vízzel. Ha kicsit kihűlt, adhatod is neki. Remélem, megeszi! Az enyém nagyon finnyás, legszívesebben csak gyümölcsöt enne.

2010. jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó vagyok:

Azt elfelejtettem: adhatsz neki répát, céklarépát, spenótot, salátalevelet, és mindegyikbe tegyél kis krumplit, az fogja sűríteni.

2010. jún. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Arról én is hallottam, hogy nem lehet új répát és krumplit adni még. Szóval alma, barack, krumpli, répa. Majd 5 hósan lehet már meggy, kipróbálhatod a banánt is, de az szorulást okozhat, illetve jöhet a cékla, sütőtök, brokkoli. A sósat keverheted az édessel, pl. alma a krumplival, az én lányom egyenlőre csak így eszi a krumplit. Szerintem se cukrozd, elveszi az eredeti ízeket, viszont egy pirinyó sót tehetsz a zölségekbe. Nem kell külön sűríteni, ezeket, ha összeturmixolod, a főzőlével hígítod, az pont jó. állítólag a glutént 4-7 hónapos korban kell bevezetni, a régebbi nézetekkel ellentétben, így használhatsz lisztet is egy picit, de ezzel még várhatsz is.
2010. jún. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

Miért akarsz már főzni 4 hós babának? Tápszeres?

Ha anyatejes várj még nyugodtan 2 hónapot, teljesen ráérsz hozzátáplálni.

Egyébként alma, őszibarack, sárgarépa, burgonya, sütőtök ahogy a többiek írták. Sok sikert hozzá:-)

2010. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az újrépát nekem külön ajánlotta a védőnő, az újkrumplit viszont azt mondta addig ne adjam neki, amíg lekaparható a héja.
2010. jún. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!