Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszert csapból melegvízzel...

A tápszert csapból melegvízzel készíteni miért rossz?

Figyelt kérdés

1,5 éves gyermeknek.

Miért kell forralni a vizet? Amikor forralom, akkor vízkődarabok válnak ki a vízbe.

Szinte mindig ásványvízből készítem a tápszerét/tejitalát a fiamnak, csak kérdezem, hogyha simán kinyitom a melegvízet és abból készíteném a tápszert, az miért lenne baj?


2010. jún. 18. 12:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Magyarország bizonyos részein nem mondanám emberi fogyasztásra alkalmasnak a vízet... Anyukám egy víztísztító cégnél dolgozott és azóta tudom, hogy sajnos a vízből nagyon sok láthatatlan szennyeződést nem tísztítanak ki és tele van hormonokkal, meg minden más gyógyszerekből maradt anyagokkal. Nem tudom hol laksz, én Budapesten, itt eléggé szennyezett a víz és rossz a szaga és az íze is! Én sem iszom meg, így természetes, hogy a gyerekemnek sem adok belőle. A legjobb amúgy a forrásvíz!
2010. jún. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én is vízforralót használtam, de a végére már annyira vízköves volt, hogy én se szívesen ittam volna belőle, pedig takarítottam folyamatosan. Én sima csapvizet melegítettem mikróban, ki kell tapasztalni, hogy milyen fokozaton mennyi ideig kell benne lennie. Szerintem egy 1,5 éves gyereknek felesleges bébiétel melegítőt venni, meg egy örökkévalóság mire azzal felmelegíted. Mikróban 210ml víz, 800w, 50 másodperc. Az én lányom így szereti:)
2010. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Szóval, ha csapból akarnék vizet adni, akkor hidegvíz és azt mikrózni.

Tényleg jobbnak tűnik, mint a melegvíz a csapból.

Köszönöm a válaszokat

2010. jún. 18. 13:20
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia! Én is sima csapvizet adok a 18 hónapos babánknak. Mi Vas megyében élünk, itt nagyon jó minőségű a víz. Attól még, hogy valamire rá van írva, hogy ásványvíz még nem biztos, hogy egészséges:

HVG tudósítása szerint Dr. William Shotyk, aki többféle ásványvizet vizsgált meg, kutatásának eredményeinek tükrében kijelentette, hogy nem szeretne ezentúl ásványvizet inni.



A kutató a Heidelbergi Egyetemen elvégzett 2006-os vizsgálatának eredményeit a Royal Society of Chemistry's című lapban publikálta. Ezek szerint az úgynevezett PET (polietilén tereftalát) -palackokban (az ásványvizek műanyag palackjáról van szó) antimon nyomokat találtak.


Ez a fém mérgező hatású: kis mennyiségben levertséget és depressziót, nagyobb mennyiségben pedig akár életveszélyes hányást okozhat, illetve halálhoz is vezethet.


A tanulmány azt is kiemelte, hogy bár a vizekben az antimon aránya a megengedett határérték alatt volt, ám minél hosszabb ideig tárolták a vizet a palackban, annál inkább megnőtt benne a fémtartalom. Három hónap alatt például a duplájára emelkedett.


A Heidelbergi Egyetem kutatója kijelentette: "Szó sincs arról, hogy sokkolni akarnánk a fogyasztókat.(...) Ezek egyszerű tények: a víz, amit fogyasztanak szennyezett."


Az antimon egyébként nagy valószínűség szerint magából a palackból kerülhet a vízbe, hiszen a PET-palack előállításához használnak antimonvegyületet Természetesen további vizsgálatok is szükségesek annak megállapításához, hogy ez milyen hatással van hosszútávon az ásvány víz szerelmeseire.


Ám nem ez volt az első eset, hogy gyanúba keveredtek az egészségesnek tartott ásványvizek.


2005-ben naftalint (ami nagyobb mennyiségben súlyosan károsíthatja a májat) találtak egy ismert cégcsoport nálunk is árult ásványvizében, bár -a cég állítása szerint- akkor valószínűleg csak elszigetelt-egyedi eset történhetett.


2004-ben Dr. Rocus R. Klont Hollandiában elvégzett (University Medical Center Nijmegen )vizsgálatai is azt sugallják, hogy érdemes jobban odafigyelni a palackozott vizekre.


A kutató hatvannyolcféle ásványvíz mintát vizsgált meg (a mintában három magyar ásványvíz is szerepelt), s eredményei szerint harminchét százalékukban talált bakteriális fertőzést.Nyolc mintában coagulase-negatív staphylococcusokat találtak, amelyek tízből egy kórházi fertőzés hátterében is állnak.


Hat mintában legionella baktériumot fedeztek fel, és a minták négy százalékában fungit (gomba).


A kutató szerint le kell vonni a következtetéseket: a közvélekedéssel ellentétben a palackozott vizek nem teljesen biztonságosak és egészségesek.

2010. jún. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
miért nem veszel víztisztítót? sokkal olcsóbb a víz így, és egészséges! a műanyag flakonból ráadásul káros anyagok oldódnak a vízbe!!
2010. jún. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!