Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen "segítőkész"...

Másnak is ilyen "segítőkész" jó tanácsokatadó a védőnője?

Figyelt kérdés

Tegnap volt nálunk. Kisfiam 5,5 hónapos. Már gyümölcsöt,főzeléket eszik. Kérdeztem,hogy kekszet,esetleg tésztát mikor kóstoltathatok vele. A liszt és a glutén miatt. Erre az volt a válasz,hogy nem kell az,egyen sok gyümölcsöt. Második kérdésem mikor egyen húst. Erre azt mondta az ráér. Egyen inkább sajtot.

Ja és zöldségből ehet már mindent,és gyümölcsből is. Szerintetek?


2010. jún. 16. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Pedig igaza van! Elöször a gyümiket,zöldségeket kell kóstoltatni! Én 7 v 8 hósan adtam neki elöször húst,tésztát (durum) és savanyitott tejtermékeket pedig 10 hósan! Szóval igaza van a védönödnek,mert böven ráérsz ilyeneket adni a babádnak!
2010. jún. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A mi védőnőnk nagyon alapos.

Vannak gyümik amiket nem ehet. Pl eper, málna. Allergiás reakciót okozhat.

Húsos ételeket javasol ebédre, mivel nagyon korán tápszeres lett a babám.

Általában nem egy szavas válaszokat ad, hanem meg is indokolja.

2010. jún. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én úgy tudom mindennek megvan a maga ideje..fokozatosan kell bevezetni az ételeket( a baba gyomra fejlettségének megfelelően)7 hónapos korig nekem úgy ajánlották,hogy gyümölcsből: alma,barack,meggy

Zöldségből:répa,cékla,krumpli,geszteny és ennyi... 7 hónapos kortól már nagyobb a választék:cukkini,saláta,brokkoli,fehérrépa,zeller,spárga,tök,kelbimbó..húsokból:csirke,pulyka

Gyümikből még jöhet ilyenkor már a banán és a körte is...

Egyébként hozzám ki sem jár a kedves védőnő..már 2 hónapja nem láttam(5 hónapos nekem is a babám) Nem mintha zavarna hogy nem jön..de!!!ezért kell itt feltennem néha kérdéseket,mert nincs ki válaszoljon! :(

2010. jún. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

10:22-es vagyok

A fiam elmúlt 6 hós. Én a Nestléből adtam neki babapiskótásat.

2010. jún. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A mi védőnőnkben meg dokinkban nagyon megbízok, eddig csak jó tanáccsal láttak el mindketten. Nekünk azt mondták mindketten, hogy 6 hónapos kortól kezdjük a husit csirkemellel, pulykamellel, onnantól már szüksége van a husira. Fokozatosan vezessük be és utána minden nap kapjon. 5 és fél hónaposan mi gyümit adtunk neki meg zöldséget, leginkább kivettem a husilevesből a zöldségeket és azt lepürésítettem és csak nagyon fokozatosan, épphogy apró falatkánként vettem ki belőle a husit is. Sajtot én kb 7 hónapos koréban adtam neki (imádja), nem mertem, mert úgy hallottam, magas a sótartalma (hát nem tudom, de inkább csak később adtam). Most 9 hónapos és a sertés meg marhahúson kívül mindent eszik.
2010. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!