Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha felforralom a tejet akkor...

Ha felforralom a tejet akkor ihat kakaót is 9 hós babám?

Figyelt kérdés

A védőnő mondta, hogy ehetünk már tejtermékeket, joghurtot, sajtot, főzhetek neki tejbegrízt. Ha felforralom a tejet és úgy adok hozzá kakaó port, akkor azt is megihatja szerintetek?

Eddig semmilyen ételtől nem volt baja, sem joghurt, sem sajttól, mindenből evett.


2010. jún. 16. 09:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem! A tehéntej nem joghurt,túró,sajt! Tejet csak 1 éves kor után kaphat,akkor is csak óvatosan!
2010. jún. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én sima bolti tejre gondoltam, nem a tehéntejre.
2010. jún. 16. 10:00
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
A sima bolti tej tehéntej...
2010. jún. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
A tejbegríz se okés, mert az is tejet tartalmaz. Csak savanyított tejtermékeket kaphat, joghurtot, túrót, sajtot.
2010. jún. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%
Szerinted a sima bolti tej mi?! Embertej? :D
2010. jún. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Tehéntejet csak 1 éves kortól lehet adni, mert allergiás lehet rá, és egy életre eltilthatod így a tejtől. Megéri azt a pár hónapot kivárni, nem?

Kakaót meg csak akkor adj neki, ha már a tejet megszokta, és tudod, hogy attól nincs semmi baja, mert a kakaóra is lehet allergiás.

Savanyított tejtermékeket lehet adni 1 éves kor alatt: joghurtot, tejfölt, túrót, sajtot.

2010. jún. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Én tápszerből készítem a kakaót, tejbegrízt!
2010. jún. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
Már megszoktam, hogy sokan lepontoznak, de én elmondom a véleményem. :) Szerintem hülyeség, hogy egy 9 hónapos nem ihat tehéntejet (bolti zacskós vizezett "tehéntejre" gondolok), ez csak a tápigyártók kampánya (reklám-marketing szakmában dolgozom, úgyhogy tudom), sokan azon nőttünk fel, amikor még nem voltak olyan jók a tápszerek, mint most, akkor nekünk is azt adták. Nos, szerintem viszont nem ÉRDEMES adni neki, pl. én próbáltam a tápszeren spórolni, de kiszámoltam és arra jutottam, hogy ha receptre felíratom a laktózmentest a dokival, árban ugyanott vagyok és sokkal jobb, mint a "tehéntej". Ha mégis úgy döntesz, hogy adsz neki, akkor mindenképpen vizezd fel kb. fele-fele arányban az elején és ne ugorj bele, hogy ezentúl minden nap kakaó vagy ilyesmi. Az én babám is 9 hónapos és kb. 1 hónapja adom neki, de csak akkor, ha vészhelyzet van, pl. elfogyott a tápi és nem kaptunk a patikában, mert az ilyen elő szokott fordulni. Semmi baja tőle, max többet pukizik, de nekünk sose volt bajunk a szelekkel, nem volt hasfájós vagy ilyesmi. :)
2010. jún. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
42%
Az én kisfiam 9 hónapos volt mikor elkezdtem hozzászoktatni a tejhez, (bolti dobozos tehéntejhez) kóstoltattam vele, kapott tejbegrízt is. Él és virul és nem allergiás semmire. Vizezni kell fele-fele arányban és forralni. Először csak nagyon picit és fokozatosan emelni.
2010. jún. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A túl korán adott tehéntej (bolti tej) nem csak azonnal, hanem évekkel később is okozhat problémát (tej- és pollenallergia is!!!), lehet, hogy 5 évesen jön elő ez a gond. Én nem reszkíroznék.
2010. jún. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!