Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! Megszánnának...

Kedves Anyukák! Megszánnának egy kialvatlan apukát?

Figyelt kérdés
10.5 hónapos a kislányunk.Nagyon szépen elaludt eddig magától,de néhány napja csak ölben és/vagy cicin hajlandó elaludni.Ha letesszük,akkor sír,ha úgy néz ki,elaludt,letesszük,akkor is sír.Nemrégiben tanult meg felállni,ezért folyton feláll.Bár pár napja csak felül és úgy sír.Mindegy,milyen fáradt.Nem csináltunk semmit másképp,mégis ez lett.Így a nagyágyban alszik a feleségemmel én pedig a földre szorultam.Egyikőnknek sem jó így,ennek véget akarunk vetni,míg rá nem szokik teljesen.Ilyenkor egyébként jóval ritkábban kel,mint míg külön aludt.Próbáltuk,hogy ottmarad vele feleségem,míg elalszi,,hátha fél,de ez sem jött be.Míg ki nem vesszük az ágyból,sír.A furcsa,hogy nappal ugyanígy ölben (illetve a térdén feleségemnek van egy párna,arra ráfekteti) alszik el,de többnyire gond nélkül be lehet tenni az ágyába.De az este katasztrófa.Bármire hajlandóak vagyunk.Mit tanácsolnak?
2010. jún. 16. 09:20
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
51%

minden előttem szóló anyukával egyetértek, pár nap alatt helyreáll a rend.

csak legyenek következetesek, mert TÉNYLEG oda fog szokni a nagyágyba.


evés: magától ébred a baba enni, vagy a felesége ébreszti? biztosan éhség miatt ébred, nem megszokás, cumizás a mellen? ha valóban éhes, akkor meg kell etetni, bár 10 hónaposan már nem kellene éjjel ennie.


sok sikert, apuka:)

2010. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Ezt egy másik kérdezőnek írtam korábban, de bemásolom ide is, hátha hasznos. Egyébként ezt a módszert a viasat 3-on lévő szuperdadus sorozatban láttam:


"Pár napja láttam a TV-ben egy műsort, ahol az volt a praktika, hogy az anyuka a lefekvés idején a saját kiságyába tette a gyerkőcöt. Simizte, elbúcsúzott tőle, majd "magára hagyta". A baba persze elkezdett sírni, ezt követően az anyuka 2 percet várt!! (ennek az időnek a betartását nagyon fontosnak tartották, mert ha tovább várt volna, akkor túlságosan zaklatott lett volna a baba) majd újra bement, megnyugtatta a babát, és kezdődött minden elölről. Ez így keménynek hangzik, de egy idő után elaludt a gyerkőc, és pár nap múlva már nem volt sírás. Azt azért leírom, hogy itt egy 1 év körüli gyerekről volt szó.... Amit még hangsúlyoztak, az az, hogy a legfontosabb hogy a gyereket még ébren kell a saját ágyikóba tenni, mert ha elalszik, úgy teszed be és felébred, akkor esetleg megijedhet, hogy most mi ez az új környezet, viszont ha még ébren teszed le, akkor tudja hogy hol van"

2010. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Én olyankor bementem lefektettem,és kijöttem, volt hogy többször is kellett, mire feladta.
2010. jún. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Írtam kommentet a feleséged kérdésére.Nagyon jó a Supernanny módszere,amit előttem író javasol,csak ki kell tartani mellette.Eleinte hosszadalmas lesz és fárasztó,de nagyon megéri.És kérlek nyugtasd meg őt,hogy szuper jól csinálja és még véletlenül se legyen lelkiismeret furdalása,a babának nem ártott vele,csak a javatokra válik mindhármótoknak.Kitartás,legyetek erősek,holnap is csináljátok ezt.Sokkal rövidebb lesz a fektetési idő,holnapután már feleannyi és így tovább.Rövidesen egyedül alszik,azért is jó,mert így hamarabb rendszerhez szokik,ami szintén neki lesz előny.

Szorítok nektek,ügyesek vagytok!

2010. jún. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!