Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! Megszánnának...

Kedves Anyukák! Megszánnának egy kialvatlan apukát?

Figyelt kérdés
10.5 hónapos a kislányunk.Nagyon szépen elaludt eddig magától,de néhány napja csak ölben és/vagy cicin hajlandó elaludni.Ha letesszük,akkor sír,ha úgy néz ki,elaludt,letesszük,akkor is sír.Nemrégiben tanult meg felállni,ezért folyton feláll.Bár pár napja csak felül és úgy sír.Mindegy,milyen fáradt.Nem csináltunk semmit másképp,mégis ez lett.Így a nagyágyban alszik a feleségemmel én pedig a földre szorultam.Egyikőnknek sem jó így,ennek véget akarunk vetni,míg rá nem szokik teljesen.Ilyenkor egyébként jóval ritkábban kel,mint míg külön aludt.Próbáltuk,hogy ottmarad vele feleségem,míg elalszi,,hátha fél,de ez sem jött be.Míg ki nem vesszük az ágyból,sír.A furcsa,hogy nappal ugyanígy ölben (illetve a térdén feleségemnek van egy párna,arra ráfekteti) alszik el,de többnyire gond nélkül be lehet tenni az ágyába.De az este katasztrófa.Bármire hajlandóak vagyunk.Mit tanácsolnak?
2010. jún. 16. 09:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

ha nem tud leülni (bár szerintem azt 2 perc alatt megtanulja, ha fáradt) akkor menj be, fektesd le, simogasd meg és gyere ki. Ne maradj ott. Akkor csak jobban küzdeni akar.

Az utazás lehet, hogy most segíteni fog nektek, hiszen új rutin lesz a lefekvés/alvás. Figyeljetek, hogy az elejétől kezdve úgy legyen, ahogy utána szeretnétek. Azaz, nem kivenni, nem máshol altatni, nem ölbevenni....

Tudom,hogy kemény de megéri.

2010. jún. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is ez volt.én nem vettem ki vagy csak addig még meg nem vigasztaltam,aztán vissza a kiságyba,ott ringattam a kis fenekét így elpilledt,de amikor kimentem megint sírt,de újra bementem,már állt kivettem megvigasztaltam és visszatettem.sajnos ez sírással jár,de beválik,mondjuk ez nekünk elég sokáig tartott.majdnem 2 hét volt mire már nem kellett 50* bemenni csak 10*.de 1 hónapig tartott az egész mizéria,aztán mintha elvágták volna elmúlt.kitartás,és következetesség.én mindent a szobájába csináltam,ott vigasztaltam meg,ott ráztam a kis fenekét a kiságyba,nem hoztam ki,mert visszaszoktatni viszont még nehezebb.
2010. jún. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
21%

10.30-asnak

azért tartott ennyi ideig, mert elkövetted azt a hibát,hogy kivetted. Ezzel már elis érte amit akart.Tehát a teljes kimerülésig üvöltött, hogy megkapja azt a pár percet ölben.

2010. jún. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Erre egy megoldást találtam ami nagyon bevált. Lányom mikor felállt ugyanezt csinálta, már állva majd elaludt, nyűgös volt, hisztis....

Erre teljesen besötétítettem a szobát, hogy semmit ne lásson, perceken belül kidőlt, sírás nélkül.

2010. jún. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elfelejtettem írni, hogy nem vettem ki a kiságyból.
2010. jún. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
51%

Valóban nem szabad kivenni, csak bemenni hozzá és nyugodt hangon vigasztalni, esetleg simogatni, leülni mellé, de NEM kivenni. Hiába sir. Nehéz ugyan hallgatni, de azt kell tudatositani, hogy ez a gyerek érdeke is.


Nekem 3 gyerekem van, egyik este a lefektetés után elmentem otthonról (apa maradt) és 1,5 óra múlva hivott, hogy nem birja tovább, a karjában van egy órája az egyik gyerek (17 hónapos), nem lehet letenni, mert üvölt. Hazamentem, kicsit vigasztaltam (már ki volt véve, tehát tök mindegy volt...). Amint beléptem a szobájába vele, azonnal üvölteni kezdett. Ennek ellenére leraktam, még 15 percig üvöltött. Onnantól egy hang nélkül aludt. Reggel ébredt a többiekkel, következő este egy hang nélkül aludt el. És amúgy boldog, folyton nevető kis ember, nem lelki sérült...

Az ilyen akaratos próbálkozásokat csirájában el kell fojtani, mert ha bármit elér vele, akkor csakazértis folytatni fogja.

2010. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
52%
Én imádom a lányomat, de nagyon hidegen hagy, ha odít alvás időben az ágyában, meg áll. Valóban gyorsan megtanul leülni, ezzel nem lesz gond. Viszont most sokkal nehezebb lesz visszaszoktatni. Ilyen korban már manipulálnak a sírással, nem szabad velük foglalkozni. Ha 10 percnél tovább sír, akkor rá lehet nézni, de ne vegye észre. Mi a szeparációs szorongást egy kis éjszakai fénnyel,meg zenélő kütyükkel enyhítettük, ez segített. Most 9 hónapos, sokszor van, hogy feláll még és sír, de akkor is becsukom az ajtót és többet nem megyek be. 5-10 perc és alszik. Nekünk az a rendszer, hogy fürdés után lekapcsoljuk a villanyt és kapja a tápit (jó melegen) és amikor megette, annyira elnyomja a meleg tápszer, hogy akármilyen élénk is volt előtte, már törölgeti a szemét és rögtön viszem a szobájába. Nem tudom, hogy cicis-e a gyermek, de nekünk akkor voltak gondok, amikor még szoptattam, akkor mindig cicin akart elaludni és üvöltött, ha letettem. Van egy hivatásos (csecsemős) nevelőszülő ismerősöm, egyszerre 3-5 kisbaba is van nála és neki nincs férje és olyanok a babái, mint a kisangyalok, mert nem kényezteti el őket, nekünk is mindig mondja, hogy nehogy felvegyem őket, mert gyorsan megszokják a jót. Persze ezzel nem azt mondom, hogy ne adjon neki szeretetet, csak ne legyen mindig minden úgy, ahogy a pici akarja, mert akkor csak még kimerültebb, és ezáltal türelmetlenebb lesz, kedves Apuka.
2010. jún. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm,ezt fogjuk tenni!

Még egy kérdés:nem eszik vmi sokat egyszerre (max 100ml),ezért éjszaka vagy hajnalban még cicizik (kap rendes vacsorát,de abból is csak csipeget).Ilyenkor azért kivehetjük,?Nem fog ezzel téves információt kapni?

2010. jún. 16. 10:59
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Per pillanat nálunk ugyanez a helyzet. 9 hónapos a fiam, 3 napja tanult meg felállni a kiságyában. Persze visszaülni még nem tud. Tegnap például nagyon rázós volt az elalvásunk. Annyira fáradt volt már, hogy szinte folyamatosan dörzsölte a szemét, de századszorra is felállt. Nem vettem ki, hanem visszafektettem. Ezt jópárszor eljátszottuk. Először ottmaradtam vele, de nem jött be ez a módszer sem, mert állandóan engem lesett és vigyorgott. Mintha azt mutatná, hogy: anya nézd, milyen ügyesen fel tudok állni. Meg tudtam volna zabálni. A végén az lett, hogy elsötétítettem a szobát, kijöttem, az ajtót picit résre hagytam, hogy lássam mit csinál. Hagytam egy darabig sírni, majd bementem, lefektettem, és hamarosan elaludt. Pár nap alatt meg fog oldódni a dolog hidd el. A lányomnál ugyanezt már végigéltük.
2010. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
67%

Így van, ahogy az előttem szóló Anyukák írták!!!! Alapszabály: NEM szabad kivenni!!!!! És ami még nagyon fontos: bármennyire is nehéz és idegpróbáló: nagyon nagyon NYUGODTnak maradni! Szépen beszélni vele, simizni, rámosolyogni!!! Én minden elalvás előtt megfogom a kisfiam a kezembe, magamhoz húzom, megsimogatom, elmondom neki h most aludni fog (9 hónapos), és még ébren beteszem a helyére, ott is megsimogatom, és még ébren van, mikor kijövök a szobából. Ő még dumálgat egy kicsit, pörög forog és elalszik egyedül. A lényeg, h éreztessétek vele, h nagyon nagyon szeretitek és nincsen egyedül.

Kitartást és türelmet, most nem lesz könnyű ez a pár nap, de megéri, csak legyetek kitartóak!

Ja, és még valami, ha elgyengülnétek, mert lehet h lesz olyan, akkor olvassátok el mégegyszer és mégegyszer ezeket a tanácsokat, mert az újból erőt ad. Én is mindig azt csináltam, az elején az én kisfiam sem akart a kiságyban napközben aludni, én a Suttogót vettem mindig elő, amikor éreztem, h kezdek elfogyni, elolvastam és mindig rájöttem, h következetesnek, kitartónak kell lenni. Az eredményt pedig leírtam!!!!

2010. jún. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!