Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mossátok 6-7 hónapos...

Mikor mossátok 6-7 hónapos babátok fogát? Van aki nem mossa?

Figyelt kérdés
Este nem tudom megmosni neki, mert elfárad az evéstől, és nem akarom ezzel felélénkíteni. Reggel szoktam, az is jó? Kislányom 6 és fél hónapos és 4 foga van.
2010. jún. 15. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi este mossuk, de szerintem jó az isha reggel mossátok. Azért este jobb lenne. Ha már négy foga van azt akkor ápolni kell. Nekünk már 7 van és már 11 hós a kisfiam és nenedent bébi fogkrémet használunk neki, de lehet kapni fogtörlő kendőt is ami nagyon praktikus hamar meg vagy vele. igaz egy kicsit borsos az ára.

[link]

2010. jún. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a linket is! Szerintem nagyon besértődne ha felébreszteném, viszont nagyon szeretném ha szép egészséges fogai lennének!
2010. jún. 15. 22:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne ébreszd föl. Mosd meg neki előtte. Bár utána még eszik egyet, de legalább azt lemosod, ami már előtte is le volt rakódva rajta. És megszokja, hogy este fogat kell mosni.
2010. jún. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Épp tegnap láttam a Müllerben olyan ujjra húzható, mikroszálas anyagból készült fogtörlőt, ami kb. 900 ft-ba kerül. Ez nem egyszer használatos, hanem használat után kimosható.

Ha kinő a kisfiam két első foga, biztosan olyat fogok venni. Este mindenképpen meg kell mosni a fogaikat, mert a fogakra lerakódott esti anyatejben/tápszerben lévő cukor a legkárosabb!

2010. jún. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kislányom 7,5 hónapos, még nincs foga, de barátnőm tanácsára már most "tisztogatom" neki sörte nélküli puha bébifogkafével. Jó ha megszokja és szereti is.
2010. jún. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
van hogy éjjel nem szopik, de ma pl 2x is szopizott... akkor mennyit ér a fogmosás? Én úgy tudom egy fogászati aszisztenstől, hogy 2 teljes nap kell a baktériumoknak, hogy elkezdjék a fogat romlasztani...anyu nem mosta az én fogaimat, nem volt velük semmi gond. Persze azért erre nem alapozok... köszi mindenkinek a válaszokat!
2010. jún. 16. 12:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a lányom fogait csak 1 éves korától mosom. Akkor 8 foga volt. Most lesz 3 éves és gyönyörűek a fogai.

Kisfiam 9 hónapos és 7 foga van, de még nem mosom. Főleg, hogy éjjel is szopizik.

Egyébként ez a fog dolog is, mint annyi minden örökölt dolog.

2010. jún. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Ez a fogmosás is divat lett, régen tuti senki nem mosta a csecsemők fogát!
2010. jún. 16. 22:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!