Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21 hónapos kor körül és a...

21 hónapos kor körül és a felett hányszor mossátok és mikor, mivel a babátok fogát?

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Pont most szerettem volna egy hasonló kérdést feltenni!

Az én fiam 18 hónapos. Egyenlőre csak este mosunk fogat. A nagy problémám az, hogy úgy nem hajlandó fogat mosni, hogy ha fogkrém is van a fogkefén. 16 foga van, félek hogy korán tönkre fognak menni. Már annyi fogkrémet kipróbáltunk, de egyiket se fogadja el. Ráadásul ha próbálkozom a fogkrémmel, utána kín szenvedés elhitetni vele hogy nincs a fogkefén semmi, csak legalább sikáljuk ki az ételmaradékokat... :(

2010. júl. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lányom csak a Gabi fogkrémet fogadja el. Kétszer mosunk fogat, reggel és este. Úgy szoktattuk rá, hogy a mi fogkefénkre ő segített tenni fogkrémet és együtt mostunk fogat.
2010. júl. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi mar ketszer. Este mindenkeppen es akkor fogkremmel, napközben pedig meg egyszer fogkrem nelkül, vagy reggeli vagy ebed utan.

Akvafress a fogkremünk, mert en ezt talaltam ami normal fogkrem izü es nem valami izesitett vacak. A fogkefekkel hadilabon allok, mert a legmarkasabbak mennek tönkre leghamarabb. Most valami gagyit vettem kb 100Ft-ert es azt most fogom cserelni nem egesz 3 honap utan, de olyan mintha most bontottam volna :)

2010. júl. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

19 hónapos a kislányom, reggel és este mindig, van, hogy ebéd után is, ha volt édesség.

ő nem szeretett volna fogat mosni, volt belőle hiszti. de nem engedtem. hisztizett, hisztizett, mondtam neki, jó, de addig nem lesz más amíg meg nem mossuk. aztán durcásan odajött egy idő után, és engedte. azért ez nem játék, meg kell mosni, mert hamar elromlanak a tejfogak, és az a maradandókban is kárt tehet, ez a szülő felelőssége. nincs oylan hogy nem hagyja. el kell neki mondani, és addig ott ülni a fgkefével, amíg oda nem jön, és nem hagyja. ha nincs fogmosás, nincs se játszótér , se semmi. addig nincs semmi.

néha még bepróbálkozik, de nem engedek, amúgy nem vagyok egy nagy szigorú, de amit kell azt kell, vannak dolgok amikből nem engedek, és kész. pl fogmosás, vagy hogy ha enni szeretnénk, akkor be kell ülni a székbe. őt elég nehéz volt ezekre rászorítani, de lassan sikerült.

2010. júl. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. még annyit, hogy én ha rájön a hoppáré néha, akkor egemlítem a fognyűvő manókat....ha nem mossuk meg a fogait, akkor jönnek a manók és elviszik a fogait, és az bizony fájni fog. na ez mindig segít. :)
2010. júl. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!