Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alakítsam a napunkat?...

Hogyan alakítsam a napunkat? Másnál minden nap ugyanabban az időben van evés és alvás?

Figyelt kérdés
Mindig azt olvasom kell a rendszer a baba életében, mindent ugyanúgy kell csinálni... Ezzel még egyet is értek, de hogyan lehet ezt megvalósítani, ha a baba bizony teljesen mást akar. Szinte minden nap más időben kel reggel és ez meghatározza a napunkat. Vagy bekavar 1-1 alvás, amikor a délutáni órás alvásból fél esetleg kettő lesz... Az esti elalvások is eltérnek, pedig minden nap 8-kor pancsizunk, mindent ugyanúgy csinálunk. Mégis, van hogy szopi után azonnal elalszik, van hogy még 1 órát is fenn van... Másnál hogy van ez? Hagyjátok, hogy a baba alakítsa a napot, vagy ti irányítatok? Hogyan csináljam?
2008. okt. 30. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindent jól csinálsz szerintem...gondolom a babát 1-két honapos lehet...a rendszer nem mindig azt jelenti hogy mindig ugyan abban az időben csinálod azt amit tegnap is.Hanem azt hogy minden nap fürdés van,minden nap 3 vagy 4 oránként evés van,minden nap séta van stb.Ezek a legfontosabb dolgok egy napban hogy mindez mindig meglegyen.Nem maradhat ki afürdés mert pl. nincs kedved,nem szabad össze vissza etetni és nem teheted meg vele hogy nem viszed el levegőzni ha mindig megtetted.Erre mondják hogy "megsírja".Nyügös és siros lesz.Ha mindent jól gyinálsz,4-5 honapos korára kiegyensulyozott,nyugott babád lesz.Nekem ez a tapasztalatom.Ha esetleg te nem így gondolod nem muszály megfogadnod...üdv:E
2008. okt. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez a rendszer nem olyan, mint a seregben, ébresztő hét-nulla-nulla... persze, hogy a baba alakítja a napot, ahogy írtad, mindig máskor ébred. A rendszer (nálunk) inkább rituálékból áll, nem kőbe vésett időpontokból. Tehát a hajnali ébredéskor (ez 5-6 felé van) nincs öltözés, csak megszoptatom, aztán visszaalszunk még egy kicsit. Aztán reggel (8-9) már nyújtózkodik, beszélek hozzá, átöltöztetem, játszok vele, énekelek neki...ebédig alszik talán egy órát. Az ebéd utáni séta állandó, mindig ilyenkor alszik hosszan, két-három órát. Tehát nem az a fontos, pontosan hánykor szoptatom meg, hanem hogy utána mindig levegőzünk. A fürdés után mindig kaja jön, utána mindig alvás. Ennyi. Szerintem sem kell túlparázni ezt a rendszer-dolgot. Teljesen jól csinálod.
2008. okt. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 5 hós,és teljesen kialakított rendszer szerint telnek a napjaink.Ezt ő alakította így.Reggel 7-fél 8 körül kel,kajál.Én vissza teszem az ágyába és kb.20perc játszás után elalszik.Fél 10 körül kel,akkor kezdődik a nap.11 felé eszik gyümit,és kb.12-kor alszik 30-40 percet.Fél 2-2 felé ebédel,és 3 óra körül álmosodik el.Attól függően,h milyen álmos alszik 1 vagy 2 órát.5 után uzsizik,és 7 körül ki szoktam vinni kicsit sétálni,mert akkor már van,h picit nyűgös,de ha sétálunk nézelődik és semmi baja.Negyed 9-kor fürdés,aztán vacsi,9-kor alvás.Este szopi után rögtön leteszem,lekapcsolom a villanyt és elaltatom.Azt már észrevettem,h ha hagyom még nézelődni,vagy sétálgatok vele felélénkül és sokkal nehezebben alszik el.Sztem a te babádnál is ez lehet.Ezért vezettem be,h azonnal ágyba kerül.Még ha nem túl álmos is,a sötét és a csend hatására elalszik.Annyi,h nem 5,hanem 10 perc alatt.Az altatás abból áll,h az egyik kezem a tarkóján van.Ettől nyugszik meg.De ahogy már előttem írták,ez nem katonaság.Nálunk is vannak +-1 órás csúszások.A lényeg,h nagy vonalakban már meglegyen a kialakult napirend!Ami akkor igazán jó,ha mindkettőtöknek megfelel.Igaz,h a baba alakítja,de te korrigálhatod úgy,h az neked is megfelelő legyen.Ha egy hullámhosszon vagy a babáddal,gyorsan kialakulnak a dolgok.Sok sikert!
2008. okt. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj,mi 3 hósak vagyunk, de nálunk sem megy a rendszer dolog.Van hogy a manó 3/4 órát alszik, van hogy 3-t.És elég rossz evő,állandóan tömnöm kell,tápszeres,így a cumisüveg folyton készenlétben,mert egyszerre nem eszi meg a mennyiségét.Sétálni is mindenap máskor megyünk,mert mindig van valami,hol jön valaki,hol nekem kell intézni valamit,szval ne aggódj ha valami nem sikerül percre pontosan, a lényeg hogy a fürdés mindig egy időben legyen( ha a baba kívánja ,nem bírja tovább ez lehet fél órával előbb is),meg hogy tudja a baba hogy mi a sorrend,játék,evés pihi.Ha ezt megszokja,az már jó.

Boldog babázást!

2008. okt. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én úgy vagyok vele, hogy van egy pár időpont ami fix, a többit úgysem lehet mindig ugyanúgy csinálni.

Nálunk így van:

A kisfiam délelőtt alszik, úgyhogy itthon vagyunk délelőtt, hadd aludjon nyugodtan. Közben persze evés, játék, teljesen változó időpontban. Az alvás is van, hogy 9-kor már elfárad és alszik, van, hogy csak 11-kor alszik el. Délután sétálunk, kb. 1,5 órát, van, hogy elszundít a babakocsiban, van, hogy nézelődik, de olyan is, hogy nem hajlandó meglenni benne, akkor leülök vele a játszótérre, hadd nézze a gyerekeket. A délután többi része evés, játék, Apával (néha nagyszülökkel) játék, aztán este 20:50-kor fürdés, 21:30-kor alvás.

Felboríthatja a napot egy váratlan látogató, ha esik az eső, és nem tudunk sétálni menni, ha elmegyünk bevásárolni, vagy valamilyen ügyet intézni, vagy éppen oltásra menni (időpontra ugye).

De én mindig úgy próbálom irányítani a dolgokat, hogy a babámnak jó legyen, pl. lehetőleg délelőtt nem megyünk sehova. A barátainkkal a kisfiam születése előtt 21 órakor találkoztunk, és borozgattunk-beszélgettünk hajnali 1-2-ig. Most délután 3 körül jönnek, és legkésőbb este 8-kor mennek, mert aztán fürdetnünk kell.

Szóval mindebből azt akartam kihozni, hogy tuttira jól csinálsz mindent, nem lehet monden napot hajszálra megtervezni ugyanúgy. Nálunk a baba "irányít", én legalábbis megpróbálom úgy csinálni, hogy neki jó legyen. Enni is akkor adok, amikor éhes, nem 3 óránként. És van egy kiegyensúlyozott, boldog babám. Az ő mosolya, kacagása mindennél többet ér!

2008. okt. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!