4 hetes kicsikémet szopiztatom, utána van hogy fejem a cicimet. Észrevettem benne egy kemény csomót! A fejéstől van? Vagy mi ez? Tuti a tej miatt jött ki, mert eddig nem volt ott? És fáj is! Hogyan múlhat el, mi ez?
A csomót meleg zuhany alatt szét kell masszírozni, és fejni, fejni fejni, na meg szoptatnbi, szoptatni, szoptatni. Elzáródott az egyik tejcsatornád. Ha nem tudod magad megoldani, akkor jöhet a tejláz, még súlyosabb esetben a tályog és a feltáró műtét.
Nem a mellszívótól van. Mellszívó előtti korokban is volt iylen az anyáknak, és csak szoptatós anyáknál is előfordul.
Nekem is volt. Maszírozd fürdéskor, tehetsz rá fejés előtt melegborogatást hogy táguljanak a tejcsatornák. Szopi előtt fejjél, hogy a baba ki tudja szívni a "dugulást"...
Próbáld meg a lógatós pózt: tedd hanyatt a babát, hajolj fölé és amikor szopizik, maszírozd óvatosan a csomót. Arra figyelj hogy az álla legyen a csomó felé. A mellszívó nem olyan hatékony mint a baba szívóereje...bízd rá a dolgot.
nem kell megíjedni az a lényeg hogy akkor is szoptass ha fáj a melled mert úgy ürül a legjobban védőnő - főleg ha rendes fajtából való lássa mert segíthet vagy gyakorlott anyuka mi látatlanba ennyit tudunk
első v.
Ez egy cikk részlete:
"Tejcsatorna-elzáródás és emlőgyulladás
A tejcsatornák elzáródhatnak, ha túl sok tej gyűlik fel bennük. Ilyenkor a csatorna elzáródásának helyén a melled a forró, fájó, kivörösödött és kemény tapintású lesz. Levertséget és lázat tapasztalhatsz, valamint influenzaszerű tüneteid is lehetnek.
Az elzáródott csatornák kiürítése időt és türelmet igényel. Ha nem tudod kiüríteni a tejcsatornákat, és a testhőmérsékleted 24 órán belül nem normalizálódik, akkor emlőgyulladásod lehet, ezért fel kell hívnod az orvosodat. Akkor is hívd fel orvosodat, ha a mellbimbóid sebesek vagy azok voltak.
Hogyan előzheted meg a tejcsatornák elzáródását:
!!!!!Váltogasd a különböző etetési helyzeteket, hogy a csecsemő mindig kiüríthesse a teljes mellet!!!!!. Engedd, hogy a kicsi akkor szopjon, amikor csak akar, és ellenőrizd, hogy megfelelően tapadjon a mellre.
Vigyázz, hogy ne ülj huzatos helyre, és ne fázz meg.
Tartsd melegen a mellkasodat és a lábaidat.
A szoptatási időszakban ne viselj olyan melltartót vagy ruhát, amely szorítja a melleidet. Ez tejcsatorna-elzáródást okozhat.
Napközben mindig szakíts időt a pihenésre.
Rendszeresen ellenőrizd, hogy a melleid puha tapintásúak, csomómentesek és nem túlzottan érzékenyek legyenek.
Ha a melltartóbetét irritálja a bimbódat, ne használd, vagy válts egy puhább fajtára.
Biztosítsd, hogy gyermeked mindig a helyes módon szopjon.
Próbálj ellazulni, és kerüld a feszültséget!
Jó tanács:
Forró vízzel zuhanyozz le, helyezz a melledre, az elzáródott tejcsatorna fölé valami meleget, vagy pedig etetés előtt óvatosan fújj a problémás részre meleg levegőt a hajszárítóval. Ez segíthet megszüntetni a tejcsatorna-elzáródást.
Feküdj le, takarózz be melegen, és gondoskodj arról, hogy csendben és nyugodtan tudj pihenni. Engedd, hogy valaki más szolgáljon ki. Igyál sok folyadékot.
Szoptass gyakran, még ha fáj is, amikor a kicsi szopik. Gyengéden masszírozd át a melledet hátulról (a tejcsatorna felől) a bimbó irányában, miközben a kicsi szopik. Kérj segítséget a párodtól vagy valaki mástól, ha nehéznek találod a mellmasszázst a csecsemő szoptatása közben. Gyengéd mozdulatokat használj, hogy meg ne sérüljenek a melledben levő szövetek."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!