Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik altatót énekelitek és...

Melyik altatót énekelitek és mi az esti szertartás elalvásnál? Mivel másabb, mint napközben? Mennyi idős a babád?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

8,5 hónapos a kisfiam. Az esti "altatás" úgy zajlik, hogy fürdetés után testápolóval krémezés, pelus és ebben a melegben egy szál body ráadása, aztán a szoptatós fotelembe leülök, apa odaadja a kezembe a csöppömet, ő elnyúlik az ölemben, és cumisüvegből megissza az esti tápiját, eközben már csak a sólámpa ég. Közben az Erdő-erdő, és a Tavaszi szél vizet áraszt című dalokat éneklem neki, olyankor ezt a kettőt szereti. Ha végzett, kiveszi a szájából az üveget, felül az ölemben böfizni, bekenem az ínyét dologéllel (éppen jönnek a fogai), kap egy pár jó éjt puszit, leteszem az ágyba, kap még egy fejsimit, lekapcsolom a lámpát, és kijövök.

Nappali "altatásnál" úgy zajlik, hogy lyukacsosra leengedem a redőnyt, kap pár puszit, egy fejsimit, és kijövök a szobájából, magától elalszik.

2010. jún. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, és nappali altatásnál nem szoktam neki énekelni.
2010. jún. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De honnan tudod, hogy ezeket szereti? Én is szeretnék találni valamit, de honnan fogom tudni hogy szereti-e a babám?

Most a Tente baba tentét szoktam énekelni, de mintha nem szeretné, vagy nem tudom eldönteni. Nehezen alszik el, de mintha ez sem segítene neki.

És meddig szoktad énekelni? 5 perc? Amíg be nem teszed az ágyába?

2010. jún. 13. 20:30
 4/8 anonim ***** válasza:

A lányom 15 hónapos, és este mindig ugyanazt énekelem neki minden nap, már terhesen kezdtem. Régi "mozgalmi" dal, csak az első versszaka altató: Békén szusszan a mackóhad, puha párnán alszik a tó... Megissza a tápszerét, hömbölög még egy kicsit, fogat mosunk, jóéjtpuszit ad és kap, énekelek, cumi szájba, textilpelus kézbe, és az esetek nagy részében két perc múlva alszik. Nem én szoktattam, így alakult, koraszülött baba volt, sokáig szinte csak aludt, még enni sem nagyon akart. Nappali altatásnál besötétítek, és mondom neki, hogy most alvás. Ilyenkor azért még nyünnyög egy kicsit, de általában hamar elalszik. Amúgy meg rengeteget énekelek neki, a könyveiben majdnem minden állathoz, van hintázáshoz, stb. De azt az altatót csak este. Volt egy időszak, néhány hónapig amikor mégegyet énekeltem alvásnál: Csillag az égen, csillog csodaszépen...., de azt valahogy meguntuk.

Én onnan vettem észre, ha valami tetszett neki, mikor kisebb volt, hogy nagyon odafigyelt rá, meg vigyorgott. Most már persze könnyebb, elég érthetően jelzi még azt is, mit énekeljek. Macit nyomodja a kezembe: Brum, brum Brúnó, madárra mutogat a könyvben: Az árgyélus kismadár, stb.

2010. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amikor még kicsi volt minden altatáskor a "Csendes éj"-t énekeltem és dúdoltam neki. Onnan tudtam hogy tetszik, hogy megnyugodott tőle, ellazult, elaludt. Most 20 hónapos, így este mesélünk neki, azután beteszem a kiságyba, tiktakolunk (tik-tak tik-tak, hetet ütött már az óra, térj hát Robi nyugovóra, utána u.ez haranggal (bim-bam), jóéjt puszi és kimegyek a szobából. a délutáni alváskor csak beteszem a kiságyba és puszi, "jóéjt" kívánok neki, otthagyom.
2010. jún. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én kezdetektől fogva úgy csináltam, illetve csináltuk, hogy együtt fürdetjük az apjával, én fürdés előtt megtornáztatom, a párom bohóckodik vele kicsit, persze amióta ez érdekli, most lesz 5 hónapos. Aztán testápolózás, végig beszélek hozzá, elmondom, hogy mit csinálok, számoljuk a bodyn a lyukakat, hogy hová kell még bedugni, mert utálja felvenni. Aztán megeszi a vacsiját, tápszert kap, majd büfiztetés. Apának egy jóéjt puszika, majd nekem is, illetve fordítva, mi puszikáljuk meg, leteszem hasra, cumi a szájban, morzsolókendő és pelus a kézben, villany lekapcsolva és már alszik is.

Napközben is kap sok puszit, megölelgetem, majd ismét kiságy, úgyanúgy cumi és pelus, leteszem hasára, és ha jól időzítve fektettem le, akkor azonnal el is alszik. Volt példa, hogy túl korán tettem le, nem volt még elég álmos, akkor vagy kivettem, és negyed óra múlva már simán ment, vagy az is előfurdul néha, hogy túlpörög, főleg, ha van itt valaki, akkor kell a simizés, halkan mondogatom, hogy nincs baj, vagy susogok neki, de nem ütögetem (Suttogó). Ezt pár hetes korában is mindig megnyugtatta.

2010. jún. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Kisfiamat már közvetlenül a megszületése után már akkor nagyon érdekelték azok a dalok, amiket énekeltem neki. Talán azért is, mert énekes voltam, és terhesen is nagyon sokat énekeltem, tulajdonképpen a zene az életem, és állandóan dúdolgatok valamit.

Amikor énekeltem neki valamit, akkor úgy jelezte, hogy tetszik neki, hogy teljesen ellazult, és óriási szemekkel engem nézett. Ha valami nem tetszett neki, akkor ficergett a karomban, vagy ha sírt, nem nyugodott meg. Volt olyan, hogy 2-3 naponta kellett változtatnom a dalokat, mert megunta őket. :) 3 napig csak a Boci, boci tarka, majd utána 3 napig csak a Bújj bújj zöld ág, majd 3 napig csak a Lánc-lánc eszterlánc volt a sláger. És minden ilyen nyűgösségnél addig énekeltem neki, amíg rátaláltunk arra az egyre, ami okés. :)))

Nem volt egyszerű, de Neked is menni fog. Az anyai ösztön a legnagyobb úr ebben is. :)

Nagyon jó babázást!

2010. jún. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és azt lehagytam, hogy addig szoktam énekelni, amíg megissza a tápiját. Amíg szopizott, addig pedig a szopi alatt énekeltem neki.
2010. jún. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!