Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A névadón kb. milyen szöveg...

A névadón kb. milyen szöveg hangzik el? Mire jó egy ilyen "szertartás"?

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 20:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Azok is keresztszülők lesznek? Vagy hogy hívják őket?
2010. nov. 5. 21:17
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Névadószülők, hiszen keresztelés nem történik :)Itt egy cikk a névadó menetéről: [link]

Igazán azok szokták ezt választani, akik nem vallásosak, a családjuk sem az, de szeretnék, hogy a gyermeküknek mégis legyen valami ünnepélyes névadási alkalma.

2010. nov. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ilyenkor egy gyermek névadója van, vagy többé egyszerre? A fogadalomtétel szövegét kiírja? Vagy sablon?

Valaki használja egyáltalán ezt a kifejezést, hogy névadó-szülő?

2010. nov. 5. 21:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár az én névadóm 30 éve volt, de egyszerre több babának/kisgyereknek tartották. Van róla egy oklevél szerűség meg fényképek (a képről lenéztem most, úgy 30 baba biztos volt ott), és névadó szülők vannak. Én ettől függetlenül kereszt apunak és kereszt anyunak szólítottam őket.:)
2010. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én kislányomnak most májusban volt a névadója, nagyon jó volt, fogadalmat kell tenni a szülőknek és a névadó (bár mi keresztnek mondjuk) szüleinek, kaptunk egy szép oklevél szerűséget, volt pezsgőzés, egy lány énekelt egy gyönyörű dalt, verset mondott, szerintem nagyon megható volt, mindenkinek nagyon tetszett kb.20 perc volt így az egy éves kislányom is jól bírta.
2010. nov. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mi kisfiunknak július 17-én volt a névadója. Az anyakönyvvezető tartotta a Polgármesteri Hivatal dísztermében. Csináltattunk asztaldíszt, vettünk kölyökpezsgőt. (Nálunk csak az fogy, de az nagyon:-))

Az anyakönyvvezetőnek van egy sztenderd szövege, amit aktualizál. Fogadalmat kellett tennünk nekünk is, és a névadó-szülőknek is. Akiket mellesleg ugyanúgy keresztanyának és keresztapának hívunk magunk közt. Kaptunk még egy emléklapot. Nagyon szép szertartás volt.

2010. nov. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, és a versmondó kislány nagy barátnője a fiunknak, és a férjem osztályába jár. Mikor elkezdte mondani a verset, annyira elérzékenyült, hogy ő is elpityeregte magát. (Titokban készült az eseményre, meglepetésnek szánták a kollégák és az anyakönyvvezető.) Nagyon aranyosak voltak együtt, ahogy a fiunk kiabált a leányzónak.


Jó volt már a kezdetektől a hangulat, mert a Himnusz alatt Boldi produkálta magát (9 hónapos volt akkor), a férjem meg mély hangon odaszólt neki: Fiam! Ejj!

Annyira meglepődött, hogy megmeredt. (Mindenki csöndben volt.) Az anyakönyvvezető meg nem tudta elkezdeni a vigyorgástól a szertartást utána.

2010. nov. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!