Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam rá kislányomat...

Hogy szoktassam rá kislányomat, hogy meg egye darabosan a főzelékeket, egyéb főtt ételeket? Érdekes mert, más mindent megtud enni darabosan, amit a kezébe adok. Csak a főtt ételt nem akarja meg enni.15 hós,6 foga van

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit értessz darabos főtt ételen? Pl. mikor a krumplidarabok benne vannak a főzelékben? Azt olvastam itt egyszer, hogy némelyik gyerek így azért nem eszi, mert nem számít a pépes kajában darabokra. Enyém is 15 hónapos, vagy teljesen pépeset kap, vagy falatokat. Az előbb nagyon apróra vágott húst kapott kiskanállal, a kezében meg egy darabka főtt krumpli, abból harapott kicsiket. Amúgy mi is kínlódunk a darabos kajával, meg úgy egyáltalán, az evéssel...
2010. jún. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%
Próbálja meg anyatejjel higitani talán az bevállik
2010. jún. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fiam 19 hós. Igazi kínlódás a darabos kajaevés. Időben elkezdtem, fulladozott egy mikronyi falattól, ütöttem a hátát, ugy fuldoklott, könnyes szemmel,sírva evett szegény, én is sírtam...ekkor már 12 foga tuti volt, mégsem tudott normálisan enni. Most ott tart, hogy olyan ételeket, amit kézzel lehet csipegetni, azt eszi. De csak ha ő veszi a szájába, ha én teszem kézzel/kanállal, kiköpi. Virslivel kezdtem reggel. Miután megitta a reggeli tejét felkeléskor, két óra mulva leültem reggelizni. Ő a székében, én az etető tálcáján ettem. Virslit felkarikáztam, lebőröztem, a vékony karikát megfeleztem. Bekaptam egyet, hmm de finom, ment a parádézás, viccelődés:) erre ő is bekapott egyet. Tapsoltam, ujjongtam, ugy megdicsértem!!! Aztán egyre többet evett, de nagyon lassan haladva a mennyiségekkel. Ebédre eléteszem amit gondolom, hogy megeszik, pl rántott halfilé, rizs, kukoricásrizs, sültkrumpli, tarhonya minimális szafttal, spagetti icipici szósszal, puha hús, ami nem túl száraz, de szósz nincs rajta, kb ennyi. Ezekből eszik egyedül kézzel-lábbal. Ha abbahagyja, ráetetek pépes főzit. Ebből márcsak a gyümiseket eszi meg:(. Ugyanez megy vacsira. Uzsonnára tejberizst eszik gyümölccsel, tejbedarát, tejpépet gyümivel vagy joghurtot, magoskiflit. Tehát olyan főzit, ami darabos, soha nem evett meg, nem is eröltetem mostmár. Ezzel a módszerrel próbáltad etetni?
2010. jún. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ó, esküszöm, irigyellek titeket!!!

Az én gyerekem pont a darabos főzelékeket eszi (de csak pici darabok vannak benne), viszont egybe semmit nem merek odaadni (kifli, banán, piskóta, stb.. ) mert már kétszer is fulladozott tőle, bennem meg hatalmas gát van. Így pici banándarabokat, meg pufidarabokat adok a szájába, amik nem akadhatnak meg. Nem tudom, hogy mikor jön el az idő, hogy ő is kiflit majszoljon, mert egyelőre egészben akarná lenyelni... :(

Egyébként ezzel kapcsolatban kerestem meg egy netes szakembert, aki szerint a rágómozdulat független a fogak számától, és kb. 15-18 hónapos korra jön össze a dolog.

2010. jún. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!